859 Shares 2499 views

31 maja – Dzień rzucenia palenia. I oddało?

Palenie razem z alkoholu i narkotyków, staje się nałogiem w życiu milionów ludzi: mężczyzn, kobiet, nastolatków. Codziennie zależność staje się coraz bardziej. W związku z tym wskaźnik śmiertelności wśród palaczy wzrasta co rok, miesiąc, dzień.


Światowa Organizacja Zdrowia przytacza następujące statystyki: 90% populacji umiera z powodu raka płuc, 73% – z astmatyczne zapalenie oskrzeli, 28% – z chorobą niedokrwienną serca. W świecie palaczy umiera co 15 sekund. Liczby są naprawdę niesamowite i imponujące. Te i inne odkrycia doprowadziły do akcji rocznych, które odbywają się w niemal wszystkich krajach, które mają na celu przyciągnąć oddziałów porzucić śmiertelny nałóg.

31 maja – Dzień historii porzuceniem

Zasadniczo datą środków mających na celu zwalczanie nałogu, dwa. Jest to trzeci czwartek listopada każdego roku – Międzynarodowy Action i World No Tobacco Day – 31 maja. Pierwsza data ustanowiła Światowa Organizacja Zdrowia w '88 ubiegłego wieku, drugi – American Cancer Society w '77 20. wieku.

Celem tych protestów jest zaangażowanie społeczeństwa w zwalczaniu szkodliwych uzależnień i zmniejszenie rozprzestrzeniania się nałogu. W takich działań, Światowy Dzień Bez Tytoniu (31 maja), z udziałem ekspertów, lekarzy, opieka osób, które informowały ludzi o szkodliwości nikotyny.

Mieszanie: jaki jest pożytek dla osoby z rzucenia palenia

Uważają, że palacz dostanie, porzucić złe nawyki:

 • Przypływ sił i energii.
 • poziom cholesterolu zmniejszył się stopniowo.
 • Z biegiem czasu, funkcja reprodukcyjna kobiet wraca do normy. Zwiększa szanse na posiadanie zdrowego dziecka.
 • Znacznej poprawie wzroku, ze względu na częściowe odzyskanie zamkniętego dna statków.
 • Znacznie zmniejsza ryzyko impotencji.
 • Plemniki są coraz bardziej opłacalne.
 • Skóra staje się piękny odcień, ludzie wyglądają zdrowiej i młodziej.
 • Zwiększa odporność.
 • Osoba czuje się bardziej energiczny, szczęśliwsze, zdrowsze.
 • Ostry węch.
 • Rany, zadrapania goją się znacznie szybciej.
 • Osoba staje się bardziej pewny siebie i optymizmu.
 • finanse oszczędności.

Więc ludzie, rzucić palenie, i to nie ma znaczenia, to zdarzyło się 31 maja (dzień rzucenia mówi, że numer), lub jakikolwiek inny dzień roku, poprawę ich zdrowia, statusu społecznego i sposób życia i myślenia.

Ale, niestety, tylko 20% chcąc opuścić nałóg może zrobić to dobrze za pierwszym razem. Wielu, znając wszystkie niebezpieczeństwa związane z tytoniem i korzyści wynikające z awarii, po prostu nie wstać pręty i są kuszeni, aby dać się szybko. I kampania antynikotynowa odbywa się corocznie w dniu 31 maja. Dzień Bez Palenie może stać się palacz co Push, kick, dzięki którym będą w stanie pokonać swoje uzależnienie.

Najważniejsze – aby przetrwać pierwsze dni

Wszelkie palacz, spróbuj przynajmniej raz zamknąć, mówi, że pierwszy dzień szczególnie ciężki i przytłaczający. Organizm nie otrzymuje dawkę, stara się zatrzymać swoją zwykłą pracę. W związku z tym przejawia objawy odstawienia nikotyny, co jest, dlaczego ludzie zaczynają czuć straszny dyskomfort. Chęć palić, napięcie, niepokój, drażliwość – wszystko, co towarzyszy osobie przez cały okres, gdy nie ma pokwitowanie od nikotyny. W rzeczywistości jednak, tym razem można pokonać, tylko trzeba dostroić się do wyników, znaleźć rozpraszających działań i starać się nie przeszkadzać innym (to najlepiej zrobić, aby uniknąć sytuacji stresowych w domu lub w pracy).

31 maja – Międzynarodowy Dzień rzucenia w Rosji

Wielu rosyjskich miast wspierać globalne działania. W tym dniu, tysiące imprez odbywają się w różnych głośnych haseł „Zmień papierosa na słodycze”, „Palenie nie jest w modzie” i innych. Warto zauważyć, że uczestnicy takich działań jest głównie młodzież, która walczy do uprawiania sportu i innych ciekawych rzeczy, aby pokazać, że życie jest fascynujące i wieloaspektowy bez nikotyny.

W tym dniu są przedstawienia teatralne, koncerty i pokazy, różnego rodzaju quizy i konkursy, a także wydarzenia sportowe.

Imprezy odbywają się w szpitalach, szkołach, ośrodkach zdrowia. Każdy może uzyskać szczegółowe zalecenia, które pomogą mu uporać się z nałogiem.

Reasumując

Tak więc, w dniu 31 maja – Dzień rzucenia – tego samego dnia, gdy palacz, widząc wsparcia tysiące nieznajomych, rodziny i przyjaciół, może poważnie myśleć o ich zdrowie i smutnych konsekwencjach uzależnienia.

Sądząc po licznych komentarzach, podziela cel jest nadal dość zasięg. Ta potężna motywacja pomaga zaprzestanie palenia tytoniu, pokazując wszystkie zalety życia bez nikotyny.

Bądź zdrowy!