429 Shares 6146 views

Ciemiączko u niemowląt

Ciemiączko u niemowląt na głowie, mimo swojej nazwy poetyckiej, nigdzie nie płynie i nie ma pośpiechu. Jego celem jest całkiem inna. Po pierwsze – to pomaga dziecku się urodzić. Ciemiączko u niemowląt sprawia, że kości czaszki ruchu i łatwiejsze do zabicia głowę przez kanał rodny. Potem sprawia, że głowa dziecka rośnie.


W rzeczywistości ciemiączko u niemowląt nie jest sam – istnieją dwa. Pierwszy – duże. Znajduje się w miejscu, gdzie później będzie przystąpić do frontalnego i kości ciemieniowej. Jest również nazywany Molera. Jego kształt przypomina diament. Innym – mniejszy rozmiar przypomina trójkąt, znajduje się z tyłu. Nie będą musiały spełniać ciemieniowej i potylicznej kości.

Jeśli mówimy o tym, kiedy zamknięte ciemiączko u niemowląt z tyłu, można zauważyć, że od czwartego miesiąca życia dziecka kości twardnieje i prawie całkowicie seryjnej. Ciemieniowy jeszcze dość mocno zauważalne. Pediatrzy zwany wiek 12-15 miesięcy, czas kiedy zarośnięte ciemiączko między ciemieniowej i czołowej kości dziecka. Natura nie jest przypadkiem zostawia swoje dzieci na wystarczająco długo. Faktem jest, że w pierwszym roku życia dziecka mózg aktywnie rozwija, a sprężyny i kilka innych, niemal niedostrzegalne szczeliny pomiędzy kośćmi czaszki pozwalają rozwijać mózg. Fontanelle nie wyróżnia się na powierzchni główki, krawędzie nie są ostre, i elastyczne działanie. romb boczna (Formularz Fontanel) wynosi od siedmiu milimetrów do jednego centymetra do dwóch i pół centymetra. Jeśli zdecydujesz się zmierzyć dziecku ciemiączko i stwierdził, że strony nie dość równej długości, nie martw się – trudno jest znaleźć miejsce w przetargu noworodka idealnego kształtu. Zmniejszenie Molera jest około dwa i pół milimetra na każdej stronie.

Może się też zdarzyć, że trzymiesięczny wielkość dziecka Molera. – Wszystko cm 1×1 Okazuje się, że ciało jest w pośpiechu, aby zamknąć to okno. Przyczyny tego leżą w organizmie dziecka. Najprawdopodobniej matka, będąc jeszcze w ciąży, biorąc zbyt wiele witamin, leków z wapniem często jeść ser. Więc spytała bezwiednie przyspieszył ciało dziecka. Dlatego często trzeba skonsultować się z lekarzem w czasie ciąży, nie tylko o odbiór różnych witamin, ale również o żywności w ogóle. Jednak jeśli dziecko psychicznie opracowane zgodnie z wiekiem, krzywicy i nie ma szybkiego zamykania ciemiączko nie powinien zaalarmować rodziców. Proszę skonsultować się z pediatrą. On zaproponuje zaprzestać działań na zapobieganiu krzywicy – przyjmowanie witaminy D i wapnia i doradzić opóźnić wprowadzenie diety z serem dziecka.

Ale jeśli staną się zauważalne opóźnienia rozwojowe (czyli dwa i pół miesiąca, dziecko nie trzyma głowę, a cztery leży na brzuchu, nie opiera się na łokciach, aby nie przewrócić się na plecy i odwrotnie) – w każdym razie nie odłożyć wizytę do neurologa lub możesz przegapić początek poważnej choroby.

Zdarza się, że wręcz przeciwnie – ciemiączko nie spieszy się do zamknięcia na czas. Jeśli dziecko trzech miesięcy, a jego powierzchnia ciemiączko jest znacznie większy niż centymetr 1,5h2 wartości straży. Być może jest to – znak krzywicy. Zapoznaj się z pediatrą.

W pierwszych miesiącach życia, można można śledzić rozwój okruchy, obserwując ciemiączko. Jeśli on jest napięta i pulsujące, bulwiasty – trzeba zobaczyć neurologa, ponieważ najprawdopodobniej ciśnienie śródczaszkowe dziecka jest podniesiony. Jeśli diament wyraźnie wycofany, a następnie odwadniano. Dzieje się tak, gdy łamie dziecko i ma biegunkę, a potem wszystko wraca do normy.

Rodzice nie powinni bać się uszkodzić grzebienia ciemiączko, można bezpiecznie prichosyvat dziecko bez obawy o szkody.