375 Shares 8369 views

stan fuga: przyczyny, objawy, diagnostyka i opis choroby

Obudzić się w nowym mieście bez pamięci osoby lub dawnego życia – może to brzmi jak scenariusz do filmu lub mydlanej operze Hollywood. stan fuga – więc efekt amnezji związane z tożsamością, co dzieje się przez kilka tygodni lub miesięcy.

Co jest fuga

Dysocjacyjne fuga jest uważana za zaburzenie, która oddziela człowieka od poprzednich wspomnień z przeszłych doświadczeń, uczuć, lub osób w ich życiu. Osoby cierpiące na nią, nie pamięta swojej tożsamości ani żadnych szczegółów życia.

Dysocjacyjne fuga jest opis choroby: istnieje podział świadomości, w tym samym działaniu czasu odtwarzania. W tym przypadku, ludzie wokół, widząc pacjenta, nie rozumiem, co się z nim stało, że coś było nie tak. Typowym przykładem jest określenie dysocjacji jazdy samochodu i przechodzi jego obrót w wyniku snu. Myśli w Split umysłach o tym, gdzie jest w tej chwili samochodu. Uświadomienie sobie, że człowiek tęskni za obrót, co do zasady, zwraca ją do przeciwległego trasie. Zatem dysocjacji może wystąpić u zdrowych ludzi, ale to nie trwa tak długo.

Czy to możliwe,

Po ciężkim stresem część pamięci jest zablokowany, a przychodzi taki stan fuga. przykłady życia:

  • 57-letni mąż i ojciec dwójki dzieci, chłopiec scout – opuścił garaż obok swojego biura i zniknął. Sześć miesięcy później został znaleziony mieszka pod nową nazwą w schronisku dla bezdomnych w Chicago, nie wiedząc, kim jest i skąd pochodzi.

  • kobieta w średnim wieku kupuje gazetę, aby dowiedzieć się datę i miasto, w którym się znajduje, a potem zamienia się w służbie społecznej w celu ustalenia jego tożsamości. Jak się później okazało, była 5 lat są uważane za brakujące.

  • Agata Kristi był chyba najbardziej znanym pisarzem wszechczasów. W 1926 roku, wieczorem 3 grudnia, 36-letnia Christy tajemniczo zniknął ze swojego domu w Anglii. Następnego ranka jej porzucony samochód został odnaleziony, ale jej najbardziej nie było. Przed zniknięciem męża Archibald groził rozwód. W dniu 14 grudnia, Christie został znaleziony żywy i zarejestrowany pod nazwą Teresa Nil Hotel Harogeyt. Twierdziła, że nie wiedziała, jak skończyła się tam. Ktoś myśli, że zniknięcie był występ dla PR i spotkanie z mężem. Niemniej jednak, istnieją dowody, że Christie był w stanie fugi i naprawdę straciła pamięć. W dniu zaginięcia nią postrzegane przez ludzi, i twierdził, że nie ma ciepłej odzieży mimo chłodnej porze roku, wydawała się mylić i zniechęcony. Istnieją spekulacje, że nadchodzący rozwód i niedawne śmierci matki zmusił ją, aby wejść w głęboką depresję. Agata Kristi zmarł w 1976 roku i wziął całą prawdę o tym, co naprawdę stało się z grobu.

Jak pokazano fugi

Podświadomie, oddzielony od wszystkich swoich wspomnień i doświadczeń, aktywnym stanie fugi. Przyczyny, objawy, diagnoza zawsze przyciągają zainteresowanie. W niektórych przypadkach, osoba może iść do pracy, ale nigdy nie wrócić do domu. Zamiast tego, jednostka kontynuuje ruch bez celu, przy zachowaniu częściowej świadomości, jest odpowiedzialny za jej działanie mechaniczne. W końcu on będzie w obcym mieście daleko od domu. On nie ma pojęcia, kim jest i co robi w tym nowym mieście. Czasami osoba z fugą tworzy nową tożsamość w celu zrekompensowania utraty pamięci. To może być w ten sposób od kilku dni do kilku miesięcy lub nawet lat przed rozprasza fugi, wówczas pamięć zostanie przywrócony, a on wraca do domu.

Objawy stanu fugi

  • Nieplanowany wyjazd z dala od domu sam.

  • Niezdolność przypomnieć minione wydarzenia i przeżycia.

  • Depersonalizacja, lub poczucie, że dana osoba jest poza ciałem.

  • Niezdolność do zapamiętania tożsamość i szczegóły jego życia od kilku dni do kilku miesięcy, w rzadkich przypadkach może przeciągać się latami.

Co robić

Pacjenci, którzy mieli stan fugi powinny być trzymane pod ścisłym nadzorem lekarza. Historia pacjenta wykluczyć organicznej przyczyny choroby (na przykład, epilepsja lub inne zaburzenia osobowości) powinny być badane. Jeśli nie można znaleźć przyczyny, psycholog lub innych pracowników służby zdrowia psychicznego będzie przeprowadzać wywiady z pacjentem, a przeprowadzenie oceny psychologicznej. Oceny te mogą obejmować dysocjacyjne doświadczenie, ustrukturyzowany wywiad kliniczny zaburzeń zwanych stan fuga. Przyczyny, objawy mogą objawiać się w zakresie stosowania i nadużywania niektórych leków i narkotyków. Na przykład pacjenci z uzależnienia od alkoholu są często w stanie „blackout” podczas wykonywania pewnych działań, a czasem zrobić nieplanowanych wycieczki, żywym przykładem takiego dysocjacyjne fugi – film „orzeźwiającej kąpieli”.

stan fuga: objawy, zapobieganie

To nie jest łatwe do wyjaśnienia, dlaczego stan fugi, ale ludzie, którzy cierpią na zaburzenia wydają się mieć jakiś poważnych obrażeń lub stresu w życiu. kombatantów i osób, które doznały przemocy straszny, przetrwały scenariusze katastrof, mogą być bardziej podatne na te objawy. Niektórzy psychologowie uważają, że cierpienie może mieć fugę nierozwiązany konflikt w swoim życiu, które można dodać do nienormalnego prawdopodobieństwo dysocjacji. Jest możliwe, że narkomania może przyczynić się do rozwoju tej choroby.

Jak częstą chorobą

Fugę dysocjacyjną jest stosunkowo rzadko, z przewagą 0,2% populacji ogólnej. Długość odcinków fugi uważane są związane z nasileniem stresu lub urazu, który go spowodował. W większości przypadków okazuje się, jako pojedyncze epizody bez powtórzeń. W niektórych przypadkach, ludzie nie pamiętają wydarzenia, które miały miejsce podczas stanu fugi. W innych sytuacjach, amnezja związana z traumatyczne wydarzenie, które spowodowało Bufor może być utrzymana w pewnym stopniu po epizodzie jest zakończona. Zapobieganie tym zaburzeniem może być rozmowa z terapeutą po tragicznym epizodzie życia, dobrego wsparcia rodziny i bliskie relacje zaufania z przyjaciółmi. Jeśli traumatyczne psychika myśli nie ma wyjścia, bloki pamięci mózg do ochrony i pochodzi amnezję.

Freuda psychologia

Freud sugeruje, że psychogenne amnezja jest aktem samoobrony, który może być alternatywą do traumatycznego niepokoju, a nawet samobójstwa. Nieprzyjemne, niepożądane lub niebezpieczne psychologicznie wspomnienia są zablokowane wejście umysł. Neurologicznie normalne przetwarzanie pamięć autobiograficzna jest zablokowana przez brak równowagi hormonów stresu, takie jak glukokortykoidy i mineralokortykoidów w mózgu, w szczególności w obszarach układu limbicznego, biorących udział w tworzeniu pamięci.

Te stłumione wspomnienia można odzyskać spontanicznie specjalny zapach, smak lub inny identyfikator, lata lub dekady po tym wydarzeniu. Ponieważ jest to związane z psychologicznymi zamiast fizjologicznych przyczyn psychogennych amnezji.

państwowe fuga: objawy, leczenie

W leczeniu dysocjacyjne fugi powinny koncentrować się na pomocy pacjentowi i pogodzić się z traumatycznego zdarzenia lub stresu spowodowanego zaburzeniem. Można to osiągnąć za pomocą różnych rodzajów sposobów leczenia interaktywnych, które odkrywają szkody należy również do prac w tworzeniu mechanizmów przezwyciężają trudności pacjenta, aby zapobiec dalszemu nawrotom. Niektórzy terapeuci wykorzystywać terapię poznawczą, która koncentruje się na zmianę niewłaściwych wzorców myślowych. Opiera się na zasadzie, że nieodpowiednie zachowanie, w tym przypadku epizodu fugi, zainicjowanego niewłaściwe lub irracjonalne myślenie. Terapeuta poznawczo spróbuje zmienić nawyki myślenia (znanych również jako zniekształcenia poznawcze), badając zasadność i słuszność założeń za nimi z pacjentem.

Farmakoterapia może być użytecznym dodatkiem w leczeniu niektórych objawów, które pacjent może wystąpić w stosunku do dysocjacyjnych odcinków. W niektórych przypadkach, niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki anty-lękowe mogą być przepisywany.

Leczenie z terapią

Pień terapii (terapia sztuką, terapia muzyką) pozwalają pacjentom wyrażania i skierować myśli i emocje w „bezpiecznej” kanału. One rozszerzyć zakres praw i możliwości pacjenta poprzez promowanie samoświadomości i poczucia kontroli.

Terapia grupowa – terapeuta lub doradca może być pomocne we wspieraniu pacjenta w sposób regularny. Zapewnia również pacjenta, aby zyskać pewność siebie i współpracować z kolegami w pozytywny sposób.

Terapia rodzinna może być częścią reżimu leczenia, jak w badaniu urazu, który spowodował epizod fugi, aw wyjaśnienia choroby reszta tematu rodziny.