105 Shares 4229 views

Arabian Horse – cud natury

Arab rasowy koń … Jest to zwrot, który ma wieku pobudza ludzki umysł. Ktoś chce się cokolwiek było kupić konia arabskiego, ktoś znajdzie szczęście dla spojrzenia na ten cud natury, nawet z daleka. Istnieje około sto pięćdziesiąt ras koni, a tylko trzy z nich są cenione, jak diament czystej wody, wysokie i bezwarunkowo. Na najwyższym poziomie „podium” znajduje się po prawej koni arabskich, po konia achał tekiński i angielskim.


Jeśli zdarzy ci się zobaczyć, co arabską rasowy koń na arenie, będzie oczarowany niewielkimi ruchami wspaniałego zwierzęcia, szybkim krokiem z toczonych nogach, ogon macha w powietrzu i niepojęty karencji zakrzywionej szyi. Doskonałość zewnętrzny koni arabskich jest niesamowite. Koń jest zawsze w pewnym nieskrępowanego tańca, małe kopyta łatwo przekroczyć, a cała istota arabskiego konia oddycha szlachetność, którą odziedziczył po natury.

Historia konia arabskiego wywodzi się od około IV wieku pne, a przodkowie współczesnego konia arabskiego były hodowane w 5-6 wieku po Chrystusie. Masters i „hodowców” byli Arabowie, którzy mieszkali w Półwyspie Arabskim. Nomadic Beduinów, ciągłe wojny i najazdy, zażądał specjalnego konia, hardy i skromny, niewielki wzrost, a jednocześnie szybko stanie chodzić znaczną chód odległość.

To jest jak koń arabski, lekki i zabawny. Arabowie nie były wyszukane hodowcy, ale usunięcie rasowy koń po prostu poszedł na właściwej drodze, a wyniki były imponujące. Z biegiem czasu konie rasy arabskiej podzielone na cztery oddziały, z których każda odpowiada pewnej jakości. Na przykład, koheylan – silny, muskularny koń, odporne i zdolne do długich skoków. Koheylan-siglavi – to koń arabski, bardziej niż elegancki, ale także solidne i mocne. Hadban – duży koń, magazyn sportowy. I siglavi – te konie arabskie były wdzięczne, elegancki wygląd i doskonale nadaje się do uroczystych okazjach.

Emiraty Beduini zazdrośni o ich koni, nigdy ich nie sprzedał, nie wymieniane. Konie arabskie były trzymane w hali, opiekę nad nimi, dobrze karmione i uważają je za narodowy skarb. Z kombinacji tych wszystkich powodów, konie arabskie pojawiły się w Europie i Ameryce bardzo szybko. Europa widział pełnej krwi, ale kiedy zaczęliśmy krucjat. Natychmiast Arabian rasa stała się wielkim sukcesem poprawić rosyjskie konie. A czasami koni arabskich dały początek nowej rasy, takie jak rosyjski i Kłusak Orłowski konia.

W rzeczywistości, wszystkie główne hodowla w opracowywaniu nowych ras koni odbyły się z obowiązkowym udziałem arabskich czystej krwi. Nawet słynny angielski koń wyhodowany za pomocą koni arabskich i Akhal-teke, który jest również bardzo stary rodzaj. Jednak niektóre jakość rasowy koń arabski pozostawała z nim pomimo procesu selekcji wielostopniowym. Na przykład, typowy wklęsły łuk głowy nie jest dziedziczne nowe gatunki. Wysoko umieszczony ogon też pozostał znak arabskiego konia. Pozostawał również wyjątkowe prostych płaskich płatków i wysoką szyi. Takie zjawisko natury, jak czystej krwi koni arabskich, zdjęcie, które można zobaczyć tutaj, jest wyjątkowa.