178 Shares 7011 views

Co jest marcepan? Historia, przepisy kulinarne, zdjęcia

W XXI wieku – stulecie zacieranie granic między miastami, krajami, a nawet kontynentów. Nie tylko, że jesteśmy zaskoczeni i pod wrażeniem, ale luki nadal. Dziś będziemy rozmawiać z tobą o dziwnej słodyczy. Obecnie ten przysmak stał się tak powszechne w naszym kraju, ale wiele osób nadal nie wiem co marcepan.


Tak, marcepan – migdałowy mąki zmieszane z cukrem pudrem. Istnieją pewne radykalnie przeciwstawne teorie na temat pochodzenia tego słodkich potraw, ale jedno one zbieżne – wiadomo, że świat jeszcze przed ostatnim tysiącleciu. Według jednej z wersji, która jest marcepan, pierwszy dowiedział Włochów. Stało się to w czasie, gdy przez suchych sama szczęście tylko jedzenie, które nie cierpią z powodu upału i robaki stały migdały. Z niego zrobił wszystko: makaron, słodycze, a nawet chleb. Dlatego we Włoszech nazywa marcepan „chleb marca.”

Niemcy mają taką samą nazwę, która ma swoje własne wyjaśnienia. Według legendy, pierwszy europejski apteka pracuje młody farmaceutę o imieniu Marta. To on mieszany migdały ziemne z syropem słodko. Więc mieszaninę migdałowy, i stał się znany jako „Martowa chleba.”

W chwili obecnej produkcja tych słodyczy jest dobrze rozwinięta w Europie i stał się stolicą Lubeki, który otworzył muzeum, w którym możliwe jest nie tylko wiedzieć, co marcepan, ale także spróbować ponad 500 ich gatunków.

Z nieznanych powodów, w Rosji, niniejszy produkt nie jest złowiony i pamiętał o tym dopiero niedawno. I to nic dziwnego, pamiętał! Ze względu na swoją elastyczność, mieszanina ta jest wykorzystywana do wytwarzania różnorodnych produktów: czekolady, słodyczy w postaci egzotycznych owoców, ozdoby do deserów i ciast.

Nie wierzę, ale pokryta kulinarnym arcydziełem migdałowy cienką warstwą mieszanki, a nie w oparciu o cudownych realistycznych kolorach innych niż marcepanu. Zdjęcia, wierz mi, nie oddają piękno tego pysznego cud ślubu.

Po przeczytaniu tego artykułu, musisz dręczony ostatni i uzasadnione pytanie: „Jak zrobić marcepan z rąk?”. Odpowiedź: To bardzo proste!

Pochodzenie – gorąco metoda – służy do pokrywania ciast. Potrzebne będą:

  • Cukier – 200 gr;.
  • Cukier puder – 200 g;.
  • obrane migdały – 200 gr;.
  • biały jajko – 2 szt;.
  • sok z cytryny i wanilii.

Mieszać cukru, cukier puder i białkami wrzenia na łaźni wodnej, aż do konsystencji gęstej śmietany, a następnie dodać pokrojone migdały, łyżeczkę soku z cytryny i kilka kropli wanilii istoty. Dokładnie ugniatać masę (ciasta) i barwniki spożywcze koloru jeśli jest to pożądane. Nie czekaj, aż ostygnie – Schłodzony masa traci swoją elastyczność.

Drugi sposób – na zimno, dla formowania i powlekanie postaci wyrobów cukierniczych. składniki:

  • obrane migdały – 200 gr;.
  • Cukier puder – 200 g;.
  • biały jajko – 1 szt;.
  • 1 łyżeczka likier owocowy;
  • 3-5 krople soku z cytryny.

Migdałowy wysuszyć w suszarce przez 3-5 minut, a następnie przepuszcza się przez mięsa orzechów szlifierki i miesza się z białka i cukru. Dodaj sok z cytryny i likier, wymieszać z łyżką i przechodzą przez prasę ponownie. Zawinąć w folię gotową masę i zostawić na kilka dni w lodówce.

Mamy nadzieję, że nasz wyrób był przedmiotem zainteresowania do ciebie, a ty nie tylko wiedzieć, co marcepan, ale także inspirowane obrazami i niezwykle prostych receptur, zdecydowaliśmy się przygotować to smaczne danie!