666 Shares 7427 views

Skuter Honda Lead 90 ( "Honda Lead 90"): opis, specyfikacje,

Japońska firma światowej sławy Honda jest tradycyjnie znany ze swoich innowacyjnych projektów i wdrożeń w produkcji różnych pojazdów. Skuter „Honda Lead 90” – jeden z najbardziej popularnych na rynku światowym, jest doskonałym połączeniem parametrów cenowych i jakościowych. Pojazd ma drobną strukturę, która pozwala czuć się komfortowo nawet na drogach krajowych. Ponadto mokik jest wyposażony w szereg bardzo mocnych silników w swojej kategorii. Dzięki nim, rozpoczęcia i optymalna prędkość robocza porównywalne z innymi członkami ruchu.

Przegląd wiodącego Series

Najbardziej popularne są skutery rodzina „Honda Lead 90” w drugim pokoleniu. Wśród innych zmian są następujące modele:

 1. Honda Lead AF20. Mini motocykl różni się mniejszą objętość silnika (49 cc). Co do reszty, to jest również odporny na wszystkich rodzajach dróg, dobrze wyważone. Przedni podnośnik widelec skutecznie gasi nierówności toru. Zestaw Surround sprawia motorower wizualnie potężne, jednocześnie chroniąc kierowcę przed kurzem i brudem. Reflektor z dwóch potężnych lamp zapewnia doskonałą widoczność i oświetlenie jezdni. błotnik przedni daje dodatkową ochronę przed drogowych „niespodzianek”.
 2. Model SS. Jest pierwszym przedstawicielem wiodącego rodziny. Skuter jest wygodny, praktyczny i niezawodny pod bieżącą wydajność, jak również kierowcy i pasażera na pokład.
 3. Nowością serii Honda Ołów 110 – reprezentatywną orientacji młodzieży ma odpowiedni zestaw. Model wyposażony objętościowego pnia, system początkowego wtrysku i chłodzenia wodą.
 4. „Honda Lead 90” – najpopularniejszej modyfikacji badanym serii, która przeprowadzi przegląd bardziej szczegółowo poniżej.

opis

Skuter Honda Lead 90 (HF-05) różne „Siedzenia”, dostosowanych do kilku osób, projektowanie prędkościomierza i prawie dwa razy tak potężny układ napędowy. Oglądane skuter jest wyposażony w podwójne zawieszenie wahaczy, spełnia wysokie wymagania, nadaje się do jazdy po różnych typach nawierzchni. cech konstrukcyjnych wahadeł pomoże wchłonąć dziur małych i średnich.

Chciałbym wspomnieć o jednej funkcji, która ma silnik. „Honda pokrywy 90„jest przyspieszany do 30 kilometrów na godzinę, przez kilka sekund, a następnie w rodzaju”nieprawidłowości", po czym w drugim etapie przyspieszenie rozpoczyna się na poziomie od 40 km / godz.

Maksymalna prędkość skuter wskaźnik wynosi około 100 km / h. Najczęściej występujące usterki – jest praca pompy olejowej chaotycznie z dużą prędkością, co powoduje przegrzanie silnika. Można rozwiązać ten problem poprzez zastąpienie dostawa więcej oleju do dawki paliwa.

Zalety: Ergonomiczny kształt, nowoczesny zewnętrzne, miękkość podwozia, wydajności, kosztów. Części zamienne do skuterów „Honda Lead 90” nie są specyficzne deficyty i są swobodnie dostępne. Ceny na skuterze, w zależności od stanu rany i zakresie przebiegu od sześciuset do tysiąca dolarów.

Kluczowe cechy

Oglądane Urządzenie wyprodukowane w Japonii od 1988 roku. Podstawowe dane techniczne skutera „Honda Lead 90” w standardzie:

 • Liczba miejsc – dwa.
 • Długość / szerokość / wysokość (m) – 1,75 / 0,75 / 1,0.
 • Rozstaw osi (m) – 1,23.
 • Czystość (cm) – 11.
 • Waga (kg) – 92.
 • Objętość zbiornika paliwa / oleju (L) – 7,2 / 1,2.
 • Rodzaj skrzyni biegów – wariacyjna węzeł.

Zespół napędowy w dwudzielny wymuszonego chłodzenia wodnego danego pojazdu (HF-05E). Jego pojemność wynosi 8,4 koni mocy w objętości 90 metrów sześciennych. Zobacz Przednie zawieszenie jest teleskopowa, na rufie. – wahadło. Przednie tarcze hamulcowe i tylne zespół bębna są odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Guma do „Honda Pokrywa 90„ma następujące wymiary, typowe wartości: 56 100/90/10 3J / 50-10 4PR.

Inne szczegóły planu technicznego

Oglądany skuter ma płat taktowaniu średnicę zmianowego i 10,4 systemu cm. Niektóre inne cechy przedstawione w tabeli.

Regulowanej wysokości amortyzatora (cm)

28

Normalnego ciśnienia w oponach (kg / cm)

Koło przednie (1,50), przy czym płytka montażowa (1,75)

Napięcie na maksymalnej odrzutu prądu (A)

5.5

zużycia oleju w temperaturze 1000 km (n)

1,0

Wskaźnik przekładni

9.42

rura wydechowa

GW-3 rury perevypusknym wewnętrzna średnica – 19 mm

Długość ośrodkach zawiesinowych (mm)

Przedni (260) / tylnych (285)

Standardowe rezystory oporności (om)

5,6-6,2

Płyn zespół hamulcowy

DOT 3/4

Długość kabla prędkościomierza (mm)

1007

Jak gaźnik?

Urządzenie skuter gaźnik „Honda Lead 90” może wydawać się na pierwszy rzut oka łatwo. Ale jeśli masz podstawową wiedzę na temat rozmieszczenia węzłów, możliwe jest, aby zrozumieć w tym urządzeniu bez żadnych problemów. Podczas dostrajania i naprawy bez konieczności umiejętności najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Podczas pracy elektrowni w gaźniku jest obniżona w stosunku do wskaźnika poziomu ciśnienia atmosferycznego. Powietrze dostaje się do gaźnika i komory spalania, uchwycenie paliwo z komory mieszania ze sobą, z wytworzeniem mieszaniny paliwa i powietrza.

Dźwignia gazu w kierownicy oddziałuje bezpośrednio z klapką i utrwalano je w igły dozującej. Gdy gaz jest uwalniany, igła zamyka kanał wtrysku paliwa jest całkowicie od rodzaju komory pływakowej, a tłumiki przepływu powietrza. Bardziej aktywny od gazu, tym wyższa będzie rosnąć igły szpuli bardziej odkorkuj kanału paliwowego. Wraz ze wzrostem igły i przepustnicy. Objętość mieszaniny paliwa oczywiście podnosi się i wprowadza się do komory spalania, gdzie iskra zapalana przez świecę zapłonową.

Sposób regulacji

Igła w stosunku do kierowania powietrza do poruszania się w małych zakresach. W tym celu jest przewidziane wycięcia, który jest zamontowany pierścień zatrzaskowy. Jest to ustawione w środkowej komórce. śruba regulacyjna jest dokręcona poziom i jakość mieszanki aż do oporu i odkręcić z powrotem jeden i pół obrotu. Skuter działa.

Jeśli na biegu jałowym nie jest, to jest zbyt niska lub wysoka prędkość, dostosowując wkręcić je w górę lub dół. Następnie kontrola korekta ślimak mix osiągnąć maksymalną Oborotistov i kręcić go z powrotem do ćwierć lub pół obrotu.

W przypadku niepowodzenia rozruchu występują, wziąć inny przymocować śrubę na kwartał. Po każdym zabiegu, regulować prędkość obrotową biegu jałowego. W przypadku nadmiernego zużycia paliwa należy obniżyć igły szpuli do kolejnej ryzyka i ponownej regulacji. Jeżeli motorowery mało paliwa, znajdują się luki, igła jest podnoszony do podziału, a proces jest powtarzany regulacji

Liczba właścicieli

Jako właściciele skuterze „Honda Lead 90” części zamiennych na maszynie, można łatwo znaleźć w rozsądnej cenie. Oprócz zalet użytkowników motorowerów przeprowadzone następujące aspekty:

 • Szeroka, solidna obudowa.
 • Doskonałe osiągi.
 • Wygodne dopasowanie.
 • Godna szybko.
 • Przyczepność.
 • Miękkie zawieszenie.
 • Dobre dynamika i ergonomiczna konstrukcja.

Z tego, co właściciele są skargi, można zauważyć, zawodność pompy olejowej, względnej ospałości, przegrzania tłoka. Ogólnie rzecz biorąc, opinie na ten japoński mini dźwięk motocykla w pozytywny sposób, zwłaszcza w nowych modelach. Oprócz głównych zalet, stojaki strategicznie rozmieszczone głównych części i złożeń, przyzwoity zapas paliwa oraz możliwość korzystania z skuter na asfalcie, a na drogach krajowych.

ukończenie

W ostatnim przeglądzie pojazdu, „Honda Lead 90” Chcę zwrócić uwagę na wysoką jakość i niezawodność urządzenia, co do zasady, jak i najbardziej oryginalny produkt japońskiego przemysłu motoryzacyjnego. Popularność tego modelu jest to, ze względu na fakt, że jest on dostosowany do dróg krajowych.

Oprócz tego skuter łączy modny design, praktyczność, szybkość i dostępność. W kontekście najbliższego konkurenta, Honda Lead jest zasłużenie jednym z liderów. Na rynku krajowym naprawdę znaleźć zarówno nowych modeli i skuterów, które były w użyciu.