231 Shares 3906 views

„Chloramfenikol” – tabletki od czego? Pigułka „chloramfenikol”: instrukcja, odczyty

Leków stały się integralną częścią ludzkiego życia. Prawie codziennie, co trzecia osoba na tej planecie jest podejmowanie żadnych środków zaradczych. Niektórzy ludzie robią to tylko dla korekcji patologii, podczas gdy inni starają się zapobiegać chorobom i zapobiegać. W tym artykule skupimy się na „Receptura” chloramfenikol (tabletki). Z tego, co może pomóc to narzędzie, które będzie uczyć się dalej. Warto również wspomnieć o tym, jak lek w konkretnym przypadku.


Medycyna „chloramfenikol” (tabletki) na co pomaga?

Lek ten jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania. W jego skład, dotyczy bakteriostatyczne. To sugeruje, że lek nie tylko hamuje działanie drobnoustrojów chorobotwórczych, ale również hamuje ich podział i wzrost na poziomie komórkowym. Tak więc, kompozycja środków blokujących syntezę białek. W konsekwencji bakteria ginie.

W niektórych przypadkach lek jest przypisany „Chloramfenikol”? Tabletki, które pomagają? Najczęstszym lek podaje się w następujących przypadkach:

 • patologie, które rozwijają się w układzie moczowym ;
 • podczas czerwonki i zapalenia płuc;
 • do leczenia infekcji dróg płciowych (na przykład, Chlamydia);
 • gdy brucelozy i tularemię;
 • zapalne choroby oczu;
 • w pachwinowej ziarnica i ptasią;
 • w leczeniu chorób ropnych (zapalenie ucha, zapalenie otrzewnej, zapalenie skóry);
 • zapalenia opon mózgowych;
 • podczas mocowania infekcje jamy brzusznej (tyfus paratyfusową);
 • do leczenia salmonellozy i toksoplazmoza;
 • podczas biegunki, i tak dalej.

Jeśli zapytać o lek „chloramfenikol” (z którego pigułki pomóc), co druga osoba powie, że lek leczy biegunkę i zatrucie. Jednak to nie jest do końca prawidłowe. Jeśli nieprawidłowość nie jest spowodowana zmianami bakteryjnymi, środek może być całkowicie bezsilny. W niektórych przypadkach biegunka jest wynikiem infekcji wirusowej. W tym zastosowaniu preparatu niepraktyczne.

Jak stosować lek?

W zależności od objawów powinien być powołany przez indywidualnego przyjmowania leków. Przed użyciem należy przetestować na bakterie wrażliwe na działanie substancji. W przeciwnym razie, można nie tylko osiągnąć pozytywne rezultaty, ale również poprawić odporność drobnoustrojów na lek.

Środków przeznaczonych do podawania doustnego przez około trzydzieści minut przed posiłkami. Można również pić lekarstwa w ciągu dwóch godzin po posiłku. Taki system powinien być przestrzegane w celu uniknięcia wystąpienia nudności. Preparat często wywołuje podobną odpowiedź u pacjentów. Rozważmy obwód główny odbiór oznacza „Chloramfenikol”.

Tabletki na biegunkę dla niemowląt

Najczęstszym struktura jest stosowany w leczeniu biegunki. Warto zauważyć, że lek jest zwykle stosowany u dzieci. Dorośli są wybierane bardziej nowoczesne metody korekcji. Lek „chloramfenikol” (dzieci z tabletek biegunka) podaje się w następującej dawkowania.

Początkowa część leku wynosi 12 miligramów na kilogram masy ciała dziecka. Jeśli dziecko ważyć 10 kg, to w związku z tym dać 120 mg (około ćwierć tabletki). Powtórzyć ten schemat jest konieczne do czterech razy dziennie. W tym przypadku efekt leczenia powinny być zauważalne w drugim dniu. Pamiętaj, że nie można traktować siebie z tego leku dziecko poniżej dwóch lat!

Jeśli zakażenie dróg moczowych u kobiet i mężczyzn

Dość często podaje „chloramfenikol” (tabletki), zapalenie pęcherza i różnych patologii genitalia. W tym przypadku dawka dla kobiet i mężczyzn będzie taka sama.

Pojedyncza porcja wynosi od połowy do jednej całej tabletki. W pierwszym i następnego dnia można wziąć nie więcej niż cztery jednostki. Czas trwania korekty ustalana jest indywidualnie przez lekarza i może wynosić od pięciu do czternastu dni.

Dość często lek podaje się w leczeniu zakażeń narządów płciowych leczenia. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę toksyczność innych leków, i w razie potrzeby podjąć środki podtrzymujące normalnego funkcjonowania wątroby.

Alternatywne metody stosowania leku (w kosmetykach)

Bardzo często stosuje się pigułki „chloramfenikol” trądzik. Estheticians przygotować im specjalne maski lokalnego wpływu. Należy zauważyć, że taki zabieg nie powoduje zmiany patologiczne w wątrobie, dlatego może być stosowany w każdym wieku.

W celu przygotowania składu cud trzeba rozdrobnić tabletkę na proszek. Można to zrobić za pomocą dwóch łyżek lub specjalną zaprawę. Następnie dodać w sypkiej masie kilku kropli gliceryny. Lek ten jest dostępny w każdej sieci aptek. Zastosuj maskę na skórę i masażu. Pozostawić preparatu przez 10-15 minut, po czym płucze się czystą wodą. Manipulacja jest konieczne przeprowadzenie nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Poważna patologia jamy brzusznej

Jak wiecie, wskazaniem do stosowania leku jest gorączka i zapalenie otrzewnej. Powikłania te występują rzadziej, ale mogą również rozwijać w przypadku braku terminowego leczenia. W tym przypadku, obwód odbiorczy preparatu jest następujący.

Podczas pierwszego spotkania pić jedną tabletkę. Powtórz manipulacji musi być 3-4 godzin. Tak więc, dzienna dawka nie powinna przekraczać 8 sztuk. korekta trwania zaznacza ekspert.

Wrap-up i zawarcie mały artykuł

Teraz wiem, lek „chloramfenikol” jest przypisany w jakich przypadkach. Należy pamiętać, że lek może mieć działanie toksyczne na wątrobie i przewodzie pokarmowym. Nie należy przyjmować leku w ciąży i matek dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Przedawkowania lub nadużywania środków mogą wystąpić reakcje uboczne, takie jak alergia, nudności i nieprawidłowego funkcjonowania narządów trawiennych.

Nigdy nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza. Warto zauważyć, że lek jest uwalniany tylko na receptę w wielu krajach. Bądź zdrowy i nie chorują!