643 Shares 9842 views

Galangal – co to jest (zdjęcie)? Galangal (główny): Właściwości terapeutyczne

Galangal – co to jest? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to na pewno go znaleźć w materiałach dostarczonych przez art. My również powiedzieć o tym, co właściwości tego produktu, w jaki sposób należy stosować iw jakich przypadkach jest on używany.

informacje ogólne

Wygląda na to, galangal, co to jest i do czego służy? Kalgan nazywa się korzeniem roślin wieloletnich, która należy do rodziny imbiru. Należy zauważyć, że istnieją trzy Najczęstsze rodzaje tego zioła:

 1. Alpinia galanga (w łac. Alpinia galanga L.) lub "big korzeń".
 2. Lek galangal (jak łac. Alpinia officinalis L.), lub "małe korzenia".
 3. Chiński root (z łac. Alpinia chinensis L.).

Teraz znasz odpowiedź na powyższe pytania o galangal – co to jest? Ale co kraj jest kolebką tego zioła? Eksperci twierdzą, że korzeń galangal została odkryta na wyspie Hainan (Chiny). Jest również uprawiana w Południowej Tajlandii, Chinach i Indonezji na wyspie Jawa.

ogólny opis

Czy nazwisko rosyjski galangal (co to jest, mówiliśmy powyżej)? W naszym kraju, roślina ta jest nazywana tormentil. Ma on dość silny rozgałęzioną nieregularnym zagęszczonej głównego, która biegnie rozgałęziony rozwidlonej i cienkich pędów. Liście tej rośliny są siedzący tryb życia lub są krótkie, klina ząbkowane.

Na niska łodygi rośliny są skupione pojedyncze kwiaty są małe z 4 płatków jasnożółty kolor. Zazwyczaj galangal kwitnienia rozpoczyna się wiosną i rozciąga się na lata. Owoce tej rośliny są jajowate orzechy. Dojrzewają we wrześniu.

umiejscowienie

Galangal (korzenia), właściwości terapeutyczne, które zostaną opisane poniżej, znajduje się in vivo, praktycznie na całym świecie. Jednakże, korzystnie krąży w Eurazji. W Rosji, można je znaleźć zarówno w obwodzie kaliningradzkim i na Ałtaju. Roślina ta preferuje rosnąć na glebach wilgotnych, a także dobrym świetle i na otwartej przestrzeni. W tym kontekście galangal chętnie osiada na nieużytkach, hałd, łąki, polany i różnych stokach.

Galangal (główny): Właściwości terapeutyczne

Nic więc dziwnego, galangal nazywany „przyjacielem” żołądka. Po tym wszystkim, zawiera katechiny garbnika, które są korzystne dla wszystkich narządów przewodu pokarmowego. Ponadto, rośliny bogate reprezentowane i inne rodzaje taniną, jak również chinowego i kwas elagowy, glikozydy, olejki eteryczne, flawonoidy, żywice flobafenom mające działanie przeciwbakteryjne.

O właściwościach leczniczych galangal to nie koniec. Po tym wszystkim, ze względu na jego skład jest roślina lecznicza jest w stanie wywierać działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, skutek ściągający i hemostatycznych. Dlatego jest szeroko stosowany do leczenia takich odchyleń jak wzdęcia, żołądka, jelit, wrzody, jelit, żołądka i krwawienia z macicy, zapalenie pęcherza moczowego, dyzenteria i biegunka.

Korzystanie z zewnątrz

W niektórych przypadkach stosowane zewnętrznie galangal (root)? Właściwości tego produktu wyjątkowy. Tak więc, jest on często stosowany do płukania ból gardła na ból gardła i ból gardła, a także krwawienie z dziąseł. Jeśli się wywar z kłącza roślin prezentowanych, może być bezpiecznie stosowany na płyny, które ocalić od odmrożenia, hemoroidy, źle gojące się rany i oparzenia inaczej.

Aby zapobiec powstawaniu nieświeżego oddechu, terapeutycznej ziemi galangal na proszek, a następnie czyścić zęby, w mieszaninie z konwencjonalnym pasty. Jeśli chodzi o ekstrakt z korzenia, to występuje w wielu leków ziołowych i opłat.

formy dawkowania

Galangal, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest rośliną leczniczą. Jednak najczęściej używanych część wykonuje kłącza. Zasadą jest, że wykopane, a następnie zebrać. Dzieje się tak na początku jesieni, albo całej następnej wiosny.

Po korzenie usuwa się z ziemi, są oczyszczone z pozostałości gleby i różnych zanieczyszczeń za pomocą twardej szczotki. Także, produkt przemywa się czystą wodą zimną. W tym zabiegu, to nie zawsze jest możliwe, aby upewnić się, że korzeń jest całkowicie usunięty z ziemi. Po tym wszystkim, to ma małe pęknięcia, które są często pozostawione niemytym. W związku z tym, po wysuszeniu surowiec należy wstrząsnąć siatek żelaza. Proces ten pozwala pozbyć się pozostałego brudu.

Czy to możliwe, aby być suszony korzeń galangal (a)? Te właściwości produktu są takie, że są one brak nawet po wysuszeniu. Aby przeprowadzić ten proces zaleca się szybko. Z tego kłącza cienko rozprowadza się na słońcu lub na piecu ogrzewanym. Czasami galanga korzeń uprzednio oczyszczony z warstwy zewnętrznej, a następnie cięty na kawałki o kształcie prostokąta (o długości około 5-9 cm).

Galangal: application

Po kłącza przetwarzania galangal będzie przeprowadzono może dokonać różnych napary herbat, jak proszków, infuzji i tak dalej. Każda postać leku może być stosowany w różnych chorobach. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo.

wywar

Łykać wywar z kłącza Potentilla erecta wynika z patologiami, takimi jak choroby jelit, choroby wątroby, krwawienie, dna moczanowa, choroby reumatyczne, biegunki, wzdęć, szkorbutu, chorób płuc i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Również ten środek jest stosowany miejscowo do hemostazy i działania przeciwzapalnego (np leczenia ropiejących ran, wyprysk, hemoroidy, oparzenia, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, niedokrwistość i trihomonadnyh zapalenie pochwy). W celu przygotowania bulionu się 30 g sproszkowanych kłączy dodanie 250 ml wrzącej wody, a następnie ogrzewać do wrzenia przez 20 minut. Następnie, filtr bulion i trwa od 1 dużej łyżki 3-4 razy dziennie, jedną godzinę przed posiłkiem.

nalewka

Oznacza to spożycia w żółtaczka, choroby żołądka, wątroby, czerwonka, nieżyt żołądka, biegunki, chorób serca, zapalenie jelit, zapalenie dróg żółciowych, zapalenie jelit, zapalenie nerek, choroba wrzodowa, zapalenie okrężnicy, zapalenie oskrzeli, zapalenie pęcherzyka żółciowego, dna moczanowa, choroby macicy i różnych krwawień. Nalewka na zewnątrz służy do lotionów do oparzeń i egzema, jak również problemy związane z jamy ustnej.

Aby infuzji domu, wlać wymagane 30 g kłącza 500 ml wódki, a następnie domagać się przez 21 dni w ciemnym pomieszczeniu, odrzucając regularnie. Następnie filtr nalewkę zakończone i spożywać 30 kropli 3 razy dziennie, rozcieńcza się czystą wodą. Wstęp nalewka zaleca się wykonywać na 20 minut przed jedzeniem.

wyciąg

Takie środki są stosowane jako środki przeciwzapalne, działanie ściągające, wykrztuśny, choleretic i środka hemostatycznego następującego odchylenie:

 • choroby pęcherzyka żółciowego;
 • hemoroidy;
 • krwawienie z macicy i jelit;
 • jelit;
 • choroby tarczycy;
 • dna;
 • choroby dziąseł;
 • choroby przewodu pokarmowego;
 • choroby skóry;
 • biegunka;
 • zapalenie migdałków.

Ekstrakt galangal zazwyczaj podaje się osobom dorosłym, w ilości 6 kropli 3 razy dziennie, jak i dzieci w wieku 3-4 krople 3 razy dziennie. W tym przypadku, lek może być dodawany do napojów owocowych, soków lub ciepłą herbatą. Na płyny stosowane ekstrakt nierozcieńczony.

proszek

galangal kłącza proszku stosowana do napylania płaczące wrzody i rany, a także krwotoki zewnętrzne i różne oparzenia. Ponadto, narzędzie to szczotkowanie zębów i wyeliminować nieświeży oddech. Często proszek korzeń galangal dokonać maści, które doskonale leczy wiele chorób skóry, a także leczy także i nawilża spierzchnięte wargi.

W celu wytworzenia wspomnianych środków należy zmieszać z 6 g 125 g masła.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Wśród skutków ubocznych, które staną się widoczne po zastosowaniu preparatów opartych na korzeniach galangal, są następujące:

 • wymioty;
 • ból w nadbrzuszu (wokół żołądka);
 • ciężkie nudności.

Takie niepożądane ze względu na wysokie stężenie tanin. W związku z tym, zaleca się, aby narzędzie z najwyższą ostrożnością, obserwując przepisanej przez lekarza dawki, schematu dawkowania i postaci leku.

Galangal zioło jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:

 • niska kwasowość soku żołądkowego;
 • wysoka gorączka;
 • w trakcie ciąży;
 • Wysoka krzepnięcia krwi;
 • zwiększenie wartości współczynnika protrombiny;
 • nadciśnienie tętnicze (w szczególności w etapie dekompensacji);
 • idiosynkrazji leku;
 • atonicznych zaparcia.

Przeciwwskazania funduszy ze względu na fakt, że galangal (rośliny i korzenie zdjęcia są prezentowane w artykule), zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, co powoduje zwężenie naczyń krwionośnych.