230 Shares 9420 views

Piękne lilie calla. Uprawa i pielęgnacja

Jej piękno i oryginalność calla podbiła cały świat. Te kwiaty przyszedł do nas z Afryki, gdzie w naturze można je znaleźć tylko na bagnach lub na brzegach dużych rzek. Dlatego są one wysoce wodo- i ciepłolubne.

Kalie kwitną w zimie, a następnie można zadowolić ich kolor aż do późnej wiosny. Calla dość skromny. Rośnie nie wymaga wiele wysiłku ze strony hodowcy. Najważniejsze jest to, aby zrobić to z miłości. Kwiat kalii problem jest bardzo delikatny aromat wanilii. Jeśli nagle zaczynają się tworzyć na roślinie owoce, muszą być starannie usunięte. W przeciwnym razie będą one prowadzić do dalszego zubożenia i śmierci roślin.

Kalla nie jest wiecznie zielone. Resetuje listowia jak najszybciej stało się zimne.

Dziś można znaleźć nie tylko białe, ale żółty, a nawet różowe lilie Calla. Uprawa i dbając o nowych odmian nie różni się od zwykłej opieki dla roślin z białym kwiatem koloru. Wielu wierzy, że roślina ta ma bardzo wybrednego charakter. Zgodnie z ogólną zasadą, myśleć jak ci, którzy nie są zgodne z zasadami rolnictwa. Tymczasem calla doskonale czują się w domu, a latem – w ogrodzie, obdarzając ich właścicieli obfitego.

Kallu jak sadzić?

Wokół lutym lub marcu wyruszą do sadzenia bulw kalii. Uprawa tej kultury zakłada, że gleba przeznaczone dla roślin cebulowych. Jednakże, w przypadku braku takiej postaci mogą być dozowane i konwencjonalne gleby warzywny, miesza się z piaskiem i torfu w stosunku 2: 1: 0,5.

W czasie sadzenia bulw kwiatowych najlepiej zakopać około 10 cm. Do pierwszych pędów, roślina powinna być podlewane lekko przechodzącej tylko na krawędzi garnka. I kiedy pierwsze liście podlewania powinna zostać zwiększona. Po Calla – to jest bardzo wilgoć miłości kwiat.

Po wystąpieniu sezonie letnim Kallu można sadzić w ogrodzie, w otwartym polu. Jednak jest to dla niej wybrać dobre miejsce, gdzie będzie to bardzo proste i bardzo żyzny grunt. Upewnijcie się, że otwory odpływowe na dole, która jest obsadzony Calla. Tylko w tym przypadku zakład będzie zadowolić ich właścicieli mnóstwo kwiatów.

podlewania calla

Wilgotność dla danej kultury odgrywa ważną rolę. W związku z tym, mniej więcej od lutego to lepiej umieścić naczynie Cullen w basenie z wodą przez 20 minut, nadmiar cieczy powinno być dozwolone do kanalizacji. Oczywiście, woda musi być chronione i mieć temperaturę pokojową. Podczas podlewania używać go dobrze.

Codziennie liście kwiatów należy spryskać, a latem należy to zrobić dwa razy dziennie 2. Jeśli roślina właśnie kupiony w sklepie, a to jeszcze nie dostosowane do nowej sytuacji, jest rozpylany aż 4 razy dziennie przez tydzień. I wtedy roślina przyzwyczaja wietrzyć pomieszczenie, w którym się znajduje.

Gdzie umieścić Kallu?

Bezpośrednie światło słoneczne nie jest bardzo lubiący calla lilie. Rośliny rosnące będzie skuteczna, jeśli zawierają zacieniony się w temperaturze nie niższej niż 24 ° C. Wskazane jest, aby postawić kwiat na oknie, gdzie jest cień. I podczas sadzenia Calla lilie w otwartym terenie należy również wybrać zacienionym miejscu.

nawóz

Calla uwielbia, gdy jej zapłodnione. Może być stosowany raz w miesiącu specjalnych mieszanek kwiatowych dodawanych do wody podczas podlewania. I można zrobić nawozu bezpośrednio do gleby nie częściej niż raz na 4 miesiące.

reprodukcja calla

Najczęściej mnożenie zakładzie odbywa się za pomocą pędów bocznych, które pojawiają się wokół próbki dorosłych. Są one oddzielone, umieszczone w specjalnie przygotowanej gleby i regularnie, ale delikatnie nawilża. Kwiaty dają ich posiadaczom tylko 2-3 lat (z dobrej opieki, oczywiście).

W rzeczywistości, lilie calla nie są bardzo trudne w utrzymaniu. Dlatego, aby je rozwijać to przyjemność.