626 Shares 6870 views

Wyrażenie regularne (PHP). PHP: wyrażenia regularne przykłady

Jak duży i różnorodny świat informacji, tak samo szybko rozszerza się i rozwija. Każda decyzja – tylko punkt w ogólnym procesie przemieszczania. Wiedza i doświadczenie pozwalają zrozumieć proces osiągnięcia celu, ale nigdy – nie wynika z jego osiągnięć. Wątpliwe jest, że możemy mówić w najbliższej przyszłości na wynik, ale ważne jest to, że proces dążenie do niej jest znaczący i obiektywnie konieczny proces.


„Pożądanie i / lub dużo pieniędzy” nie tworzy algorytm do tego zdolny, i oczywiście „wolny” człowiek robi, szczególnie kiedy nie myśli o tym, co robił. W każdej sytuacji problem informacja ma co najmniej jeden martwy punkt, ale dla niego, zazwyczaj od razu, inni czyste plamy są widoczne, a niekoniecznie wszystkie są białe kwiaty.

technologia Internet uprościła dostęp do informacji, ale pytanie brzmi – jak umieścić na mający pożądany – nie uproszczone, a nabyte nowej „objętość” pracy. I choć PHP wyrażenie regularne luka jest wyraźnie nie wyczerpał, są znaczącym krokiem naprzód.

Proste funkcje + algorytm = wzór

Oferując wyrażeń regularnych, algorytm PHP znacznie zmniejsza zawartość, ale zwykłe funkcje wyszukiwania / wymiany i przetwarzania algorytmów Nie znaleziono straciły znaczenie. Nowe pomysły nie zapowiadają rewolucję informacyjną. Co najwyżej można się spodziewać – kod kompaktowy i zwiększyć developer zdolność do sformułowania zapytania prawidłowo.

Powinieneś znać i stosować wyrażenia regularne PHP. Przykłady przekonywujący i skuteczne. Ale to powinno dać raport, który wraz z nadejściem nowej wyszukiwarki, środek ciężkości przesunięty do wzoru – rodzaj mechanizmu, chociaż w rzeczywistości zastąpione zestawem prostych funkcji wyszukiwania, warunki, pętle i innych operatorów.

posiadają:

  • jakość i nowoczesne narzędzie – to jest dobre;
  • zobaczyć i skorzystać z doświadczeń kolegów jest sprawa;
  • łącząc rzeczywistość i wirtualny pomysł – gwarancja sukcesu.

Uzyskanie wiedzy o tym, jak to było konieczne, aby zrozumieć problem, aby go rozwiązać, jest często ważniejszy niż konkretnego wyniku.

Wyrażenia regularne w PHP są reprezentowane przez szereg funkcji w składni języka i wiele użytecznych przykładów w Internecie. Ze względu na składnię specyficzne opcje aplikacji są ograniczone jedynie przez wyobraźnię autora, ale sleuet pamiętać, że nie wszystkie szablony będą działać. Korzystanie walidacji PHP wyrażeń regularnych jest niezbędna.

Proste wyszukiwanie znaków (string)

Symbol – nie zawsze jest to jeden bajt, a często jest to symbol, jak chip, posiada precyzyjne znaczenie dodatkowo. Kodowanie określa widocznych znaków w kodzie inaczej. Symbol może mieć kilka opcji: „$” = „USD” = „USD” … – jest dokładne znaczenie, że gdzieś coś, ale niekoniecznie blisko, ze względu na walutę. Jednak dokładne znaczenie może leżeć w zmiennej PHP, który zawsze zaczyna się od znaku „$”, ale nie może zaczynać się od „USD” i „dolara”.

Symbolem programu może być nazwą funkcji (string) w kontekście: rozpoznawać i wypełniać – to z dynamicznego programowania obiektowego, gdy struktura, funkcje, PHP regularne wyrażenia są używane bezpośrednio do podejmowania decyzji. Znaleziony symbol „zakręty”, to znaczy przez sam decyduje, co zrobić w miejscu, w którym się znalazł, i tak jest „uzna” konieczne.

Szukaj znaków / linii – nie takie proste ćwiczenia, a im więcej informacji, tym bardziej, tym lepiej. Nie zawsze konieczne jest znalezienie dziesięciu najlepszych cen żywności, należy wybrać smaczne przepisy kulinarne tort, lub do określenia wykonawcy sufitu podwieszanego.

Często jest to konieczne w celu optymalizacji proste algorytmy nie są proste informacje arytmetyczny lub w trudnych warunkach, gdy żądany znak do wyboru z bazy danych, a linia, w której konieczne jest znalezienie – sto stron. Cena jest równa wybrać znak od czasu przykładową bazę danych, i cenę, gdzie szukać – czas wyszukiwania notorycznie setki stron.

Lone symbol – nie jest to wyrażenie, a nie kilku zdaniach, mógłby być w dowolnym miejscu i być tak małe jak to pożądane. Jak ustalić, co zostało znalezione jest pożądana?

Przykład: wyszukiwanie ceny

Wystarczy znaleźć tekst symbol „$” – trochę. Sprawdzić, że napotyka na szereg, to nie zawsze wystarcza. Jeśli podasz punkt lub numer przed symbolem „$” to gwarancja, że ceny w którym symbole pieniężne są z wyprzedzeniem, nie będą brane pod uwagę. Tam też są pominięte cena, która w ogóle nie jest określony waluty, ale na stronie jest na wyraźnych instrukcji.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązanie tego problemu w zwykły sposób nadmuchiwania poza algorytmu rozpoznawania i czasochłonne. Tymczasem za pomocą wyrażenia regularnego, liczba PHP znajdzie żadnych problemów.

$ CContents = preg_match_all ( "/ [0-9] + ([ $] | USD | r £ | ue) {1} / i.";

"Spójrz e-mail – 2USD;
";
"Znajdź e-mail – 2u.e;
.";
"Praca e-mail – UE2;
";
"Sprawdzanie e-mail – $ 13, $ aresult");
, „; ”. implozji ( '' $ aResult [0]). '
'.

Odpowie: "2; 2USD, 2u.e.", ale nie znalazł nic w wierszu: "sprawdzić e-mail – $ 13."

Zapewnienie obecności wzór z przodu lub z tyłu charakteru, można szybko osiągnąć sukces w większości przypadków.

$ CContents = preg_match_all ( „/ ([0-9] + ([ $] | USD | r £ |. Ue) {1}) | (([$] | USD | r £ . | ue) {1} [0-9] +) / I „;
"Spójrz e-mail – 2USD;
";
"Znajdź e-mail – 2u.e;
.";
"Praca e-mail – UE2;
";
"Sprawdzanie e-mail – $ 13, $ aresult");
, „; ”. implozji ( '' $ aResult [0]). '
'.

Wynik: "4; 2USD, 2u.e., UE2, $ 13."

O niezamierzonej logiki

Wyrażenia regularne oferty PHP, a także innych narzędzi, ale to nie jest konieczne, aby je stosować zgodnie z obowiązującymi przepisami lub korzystać z innych funkcji przewidzianych małą składni sposób.

Możliwe przed rozpoczęciem poszukiwania wymagane, aby włączyć do tablicy, a miejscem, w którym szukamy, w podziale na składniki według wcześniejszych kryteriów. Zaledwie kilka eksplodować () i implozji () często upraszcza i przyspiesza decyzję.

Na przykład, w wyniku wstępnych prac utworzona tablica ciągów (dane) w okręgu, ile ziemniaków zebranych każdej wsi: nieznany ImyaDerevnya i objętości zebranych, a jeśli kraj prowadzi kilka firm w tablicy ciągów jest ImyaDerevnya.ImyaPredpriyatie i wartość poprzez „; " i tak na wszystkich przedsiębiorstw. Obliczyć całkowitą kwotę uzyskaną w tym przypadku nie będzie możliwe, ale jeśli nie impode ( „;”, $ aresult), będzie jeden długi wiersz, w którym para – ImyaDerevnya / ImyaDerevnya.ImyaPredpriyatie – zbiór wielkości – zostaną przekazane za pośrednictwem „;”. Czy Reverse na wynikowy, eksplodować ( „;”, $ aResult) – tablica wszystkim, którzy zbierane iw jaki sposób są zbierane, a następnie przez usunięcie linii z wszystkich znaków nienumerycznych, mamy tylko numery, których suma jest całkowita objętość zebrane.

W tym przykładzie wyrażenie regularne w PHP nie pozwalają patrzeć zbyt wiele, są one łatwe i niedrogie ekstrakt żądane wartości liczbowe. Szybko i sprawnie, bez względu na to jak długo może to być nazwy wiosek i przedsiębiorstw. To rozwiązanie nie jest idealne, ale to pokazuje, że nie zawsze przestrzegają zasad powinno być. Często jest to możliwe do osiągnięcia pożądanego w niezwykły sposób.

Abstrahując od strony technicznej, kodowanie

Składnia algorytmu nie powiedzieć, jak to wygląda w rzeczywistości. Jednak zapewnienie tego samego kodowania strony, a rzędy skrypt (który jest poszukiwany w którym obrazy) można zanurzyć się problemu jest jego aspekty techniczne.

Trzeba nie tylko wiedzieć, czego szukać, ale gdzie to zrobić, kiedy, ile, co zmienić i jak. Formalnie PHP wyrażeń regularnych wykonywane jako kompletne pełni funkcjonalny mechanizm własną rękę, ale z wielu powodów, realizacja jego odpowiedniki w wielu językach inaczej. Zgodnie z ogólną zasadą, zanim się konkretny wzór w określonym środowisku narzędzia dla określonego zadania, konieczne jest przeprowadzenie adaptacji wysokiej jakości, sprawdzić wszystkie możliwe opcje dla danych źródłowych.

Nawet jeśli korzystasz z własnego doświadczenia rozwija się w PHP wyrażeń regularnych, szablony i przykłady konstrukcja wymaga starannej kontroli. Dynamicznie zmienia funkcjonalność języka, składni i czas pracy.

Struktura i zawartość szablonu

To, co zostało wcześniej napisane w postaci kombinacji funkcji wyszukiwania, warunkowych, operacji zamiennych, wstawianie, usuwanie, jest ciągiem znaków, według pewnych zasad – wzorcu wyrażenia regularnego. W rzeczywistości znaczna ilość jest kodowany w pewien sposób i wykonywane przez konkretnych zasad.

Tak jak jest to niemożliwe do wykonania dowolnego operatora języka debugowania, nie można debugować wzorca wyrażenia regularnego, proces ten może tylko naśladować. Jako ogólna zasada przyjęta wersję: prace – nie działa. Składnia jest bardzo prosta, choć jego percepcji, szczególnie na początku, jest bardzo trudne.

Przykładowy prosty ekspresję

W prostym rozwiązaniu, szablon pasuje ciąg:

$ CContents = preg_match ( "/ asdf / i", "asdf", $ aResult). „; ”. implozji ( '' $ aResult).

Rezultatem będzie „1; asdf”, ponieważ funkcja kończy swoje działanie na pierwszy spotkał szablon pasujący. Wynik będzie taki sam, jeśli spojrzymy na linii „aaaasdf” w linii „zzzasdfvvv”. Jeśli podasz pierwszego i / lub ostatniego znaku, wynik byłby jasny:

$ CContents = preg_match ( "/ ^ asdf / I", "asdf" $ aResult). „; ”. implozji ( '' $ aResult). '
';
$ CContents. = preg_match ( "/ asdf $ /", "asdf", $ aResult). „; ”. implozji ( '' $ aResult). '
'.

Wynik będzie: 1; asdf1; asdf.

Symbole „*” i „$” wskazuje, gdzie zacząć i wzór kończąc. Skutkować funkcji preg_match – liczba meczów, może być 0, 1, lub fałsz, jeśli zostanie wykryty błąd. Trzecia opcja – tablica – umieszczone obecna jest tylko element. W przypadku korzystania z funkcji preg_match_all () szukaj dalej do linii końcowej.

$ CContents = preg_match ( "/ asdf / i", "asdf123asdf456asdf789", $ aResult). „; ”. implozji ( '' $ aResult). '
';
$ CContents. preg_match_all = ( "/ asdf / i", "asdf123asdf456asdf789", $ aResult). „; ”. implozji ( '' $ aResult [0]). '
'.

wynik:

1; asdf
3; asdf, asdf, asdf.

Jeśli nie używać specjalnych instrukcji, każdy znak definiuje siebie i swoje miejsce, niezależnie od kodowania linii i kodowania szablonu. Programista musi zapewnić, że kodowanie z tych elementów są prawidłowe w odniesieniu do siebie nawzajem i do kodowania strony.

funkcje PHP do pracy z wyrażeń regularnych

Wyrażenia regularne w PHP stanowią ciąg znaków nagrany w określony sposób. Zwykle, przez analogię do innych języków programowania, są one napisane w symbolach „/” … „/” i umieszczony w cudzysłowie, można użyć jedno- lub dwukrotnie w zależności od algorytmu.

Głównym php preg mecz wyrażenia regularnie korzysta zarówno dopasowanie wzorca i kończy się w pierwszym miejscu, jego wariant z _all sufiksu wyszukuje wszystkie mecze i przekazuje jego tablicy. preg funkcyjne zastąpić zastępuje każdy pasuje do szablonu, może pracować z tablicami, pozwalając wyszukiwarki projekt i wykonać wymianę różnych opcji.

Ciekawe opcje pracy z wyrażeń regularnych może być realizowana za pomocą preg_replace_callback funkcję, która pobiera żadnego tekstu zastępczego oraz nazwę funkcji, która będzie prowadziła taką wymianę. Oprócz wartości praktycznej można wdrożyć mechanizmy sprawdzić wzór, że rozwój i debugowanie ostatni odgrywa znaczącą rolę.

Zakres wyrażeń regularnych

Od Języki hipertekstowe są sformalizowane informacji w większym stopniu są one materiałem wyjściowym. Opracował wiele szablonów i wzorów, które pozwalają efektywnie przetwarzać duże ilości danych. Znaczna część tej pracy jest wykonywana mechanizmów wbudowanych w różnych systemów zarządzania treścią (CMS).

Nic dziwnego, że wiele CMS stać się de facto standard dla budowach, a towarzyszy firm (aktualizacja) oprogramowania, nie sprawiają, że konieczne jest przeprowadzenie rozwój wzorców na własną rękę. Jednak poza takimi systemami mają doświadczenie z wyrażeń regularnych jest bardzo przydatna.

Wyrażenia regularne i prawdziwe informacje

Ważnym obszarem zastosowania wyrażeń regularnych w bibliotekach PHP stanowiły PHPOffice Adwentu. Pracy z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i zawsze miał ważne i standard OOXML jest nie tylko możliwe, aby rozmontować rzeczywiste dokumenty, ale także kształtować swój program.

Dzięki rozwojowi hipertekstowych i PHP języków w szczególności, istnieje realna szansa, aby zautomatyzować „produkcji” dokumentów „postać standardową”, na przykład faktury za płatności, raporty, biznesplany i innych obiektów informacyjnych, struktura i zawartość są faktycznie podatne na formalizacja i automatyzacja.

W związku ze stosowaniem do opisania procesu rozwoju języka OOXML wyrażeń regularnych jest zupełnie inna od tradycyjnej pracy z języków znaczników HTML i CSS w pierwszej kolejności. Rzeczywista dokument, z wyjątkiem oznakowania i oprócz rzeczywistej zawartości ma dużo szczegółów. Na przykład, dokument, który został utworzony przez program automatycznie będzie miał silne i dokładne treści. Dokument formowane lub osoba leczona, będzie mieć zawartość została zamalowane wiele znaczników. Wszelkie prace z dokumentu prowadzi do tego, że semantyka może to być jeden, ale pomalowane w różnych ilościach w różnych wzorach.

Naturalne informacje i sytuacja

Osoba zawsze zainteresowany rozwiązaniem problemu, który wystawił informacji i, w rezultacie, te same informacje zostaną podane. Przedstawiając sprawozdanie z problemem w postaci dokumentu, osoba dostaje konkretne semantykę, która jest w specyfikacji ekspertów (poprawka, uściślenie słownictwa, usuwanie, edycja) prowadzi nie tylko do wielu wersji dokumentu, ale również do jego wersji o różnej zawartości.

W szczególności zadania określone przez wyrażenie „Rozwiązywanie kwadratowy uranenie” po edycji będzie wyglądać następująco: „Aby rozwiązać równanie kwadratowe” Jeśli w pierwszym pierwszy błąd został skorygowany, a potem drugi, potem naturalny informacji w stylu OOXML może wyglądać tak: „[rozwiązany] [] [kwadrat] [e] [] [okrzyki] [b] [nenie]”, ale tego nie robi gwarantujemy, że jest to zadanie pojawi się w OOXML tagi (wsporniki naśladować uchwyty znaczników).

Ułożyła informacje można łatwo po każdym zadaniu proces edycji, ale za każdym razem ta procedura będzie wykonywana przez różne algorytmy. Wyrażenia regularne, jako swego rodzaju narzędzie formalizacji problemów informatycznych stały się w efekcie ścieżki spacerowe z formalnych struktur hipertekstu do naturalnego informacji.