761 Shares 7783 views

Gastro – leczenie, objawy.

Gastroduodenit w medycynie oznacza choroby, które spowodowane zapalenie jelita i żołądka dvenadtsitiperstnoy. Jest również choroby, w większości przypadków, charakteryzuje restrukturyzacji i zapalenie błony śluzowej tych narządów do niespecyficzne typu i naruszenie czynności wydzielniczych i silnik ewakuacji. Normalny stan zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta można uzyskać w przypadku, gdyby taka choroba jak żołądkowo leczenia zostaną przeprowadzone terminowo i szybko.


W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci dość prywatny choroba ta może być scharakteryzowana przez zapalenie obu ciał, a nie indywidualnie. Co dziwne, ale porażka jest tylko wrzód żołądka lub dwunastnicy u dzieci jest tylko 10% wszystkich przypadków choroby. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że w dwunastnicy z natury ma zwiększoną aktywność hormonalną, co można kontrolować funkcję i działanie soku żołądkowego, a ponadto, oraz innych funkcji układu pokarmowego.

przewlekłego wrzodu

Leczenie gastroduodenita należy rozpocząć po lekarza całkowicie zdefiniowana w postaci choroby i powoduje, to czynniki, które doprowadziły do rozwoju. Należy rozumieć, że jasna definicja przewlekłego wrzodu w medycynie nie istnieje, jest tylko podtypy choroby zależy od wielu czynników i zmienia, że ta choroba może spowodować.

Przede wszystkim od etiologii, czyli pochodzenie, gastro odróżnić pierwotne i wtórne. Rozpatrywane wtórne towarzyszące inne choroby. Zgodnie ze zmianami, które są obserwowane po wystąpieniu wrzodu choroby śluzówki odróżnić powierzchowne wrzodu, którego leczenie jest zwykle nie wiele trudności, erozyjne lub zanikowe, a ponadto jest rozrost formularz, którego nazwa mówi sama za siebie.

W wyniku badania histopatologicznego choroby odróżnienia żołądkowo umiarkowany, łagodny lub ciężką atrofię. W zależności od choroby może być zidentyfikowany wrzodu w remisji lub zaostrzenie.

objawy gastroduodenita

Podczas przewlekły przebieg choroby odróżnić objawy tej choroby z innymi chorobami przewodu pokarmowego, jest trudne lub nawet niemożliwe. Ale w jego ostrej fazie choroby daje, jeśli nie wąsko specyficzne, a przynajmniej dość pewne objawy, w szczególności – skurcze, bóle ból w nadbrzuszu, które rozwijają się w ciągu kilku godzin po posiłku i są podane w obszarze hipochondrii i pępka, nudności, zwiększone wydzielanie śliny i uczucie ciężkości i pełności w nadbrzuszu.

Ponadto, ponieważ główną rolę w rozwoju choroby odgrywa zakłóceń dwunastnicy, uwolnienie jego zawartości w przestrzeni żołądka może spowodować odbijanie o gorzkim smaku, jak w zgagi lub wymiotów, w obecności żółci.

Gastro – leczenie

Specjalna pigułka, która leczy tę chorobę nie jest obecny, dlatego konieczne jest, aby stosować się do zestawu zaleceń, aby całkowicie pozbyć się tej choroby w ciągu kilku tygodni. Po pierwsze, wszyscy pacjenci zaleca leżenia w łóżku, a mianowicie – pozostać w łóżku około 7 dni.

Każdy pacjent musi spełniać dość ścisłej diety, szczególnie podczas ostrego przebiegu choroby pacjentów opiera stół №1, a następnie tabela №5. Przejście do bardziej pożywne i zbilansowanej diety jest możliwe tylko w okresach remisji, zwłaszcza u pacjentów z wywiadem na erozyjne wrzodu, których leczenie może być nieco opóźnione, w przeciwieństwie do prostszych form.

Przez cały tydzień, trzeba posiadać specjalne potrójnej terapii, które pomogą pozbyć się bakterii Helicobacter pylori, która jest prawdopodobnie tkwi w żołądku pacjenta. W celu zmniejszenia kwasowości w żołądku, używane selektywnych antagonistów histaminy H2. Ponadto, leczenie pacjenta powinno obejmować nie tylko diety i leków, ale również pomoc w fizjoterapii, pobyt w motelach i terapii ćwiczeń.