629 Shares 7042 views

Jak przygotować sałatkę "Melnik"? Wiele przepisów

Przygotowując się do jakiejkolwiek uroczystości przed gospodynią, zawsze jest pytanie, jakie sałatki są przygotowane, czy są smaczne, satysfakcjonujące, a jednocześnie wyglądają estetycznie na stół świąteczny. Na szczęście istnieje wiele receptur na takie potrawy, jedna z nich to "Miller". Najprawdopodobniej ten delikatność zajmie miejsce godne nie tylko na świątecznym stole. Więc dziś postanowiliśmy zaoferować Państwu kilka sposobów przygotowania smacznej i zadowalającej sałatki "Melnik". Nawiasem mówiąc, to danie ma swoje imię, ponieważ wszystkie jego składniki są przetarlane na tacce lub pocięte na małe kawałki.


Przepis: sałatka "Melnik" (ze zdjęciem)

To danie jest czasem nazywane "sałatką" myśliwską. Skąd pochodzi ta nazwa, nie wiadomo na pewno. Niezależnie od tego, sałatka "Melnik", którą można też znaleźć pod nazwą "Stary Melnik", jest bardzo satysfakcjonująca, piękna, przestronna i smaczna.

Składniki

W celu wytchnienia domu i gości przy pomocy tego naczynia musimy przygotować następujące produkty: solone grzyby, cebula, ser, majonez, olej roślinny, gotowane wołowina, ogórki, jajka z kurczaka, ziemniaki i marchew. Jeśli chodzi o ilość, tu nie ma ścisłych ograniczeń: wszystko zależy od preferencji smakowych. Ogólnie zaleca się stosowanie czterech pięciu średnich ziemniaków, trzech marchwi, czterech jaj, 250-300 gramów twardego sera, pół kilograma mięsa, kilku garneków, 400 gramów solonych grzybów, małej cebuli i majonezu do smaku. I trzeba zwrócić uwagę na fakt, że grzyby są dokładnie solone, w żadnym wypadku nie marynowane. Najlepiej kupić czarne grzyby, ale możesz używać rudych włosów, piegów i innych grzybów do grzybów, w nadmiarze dostępnych obecnie na sprzedaż. Jeśli chodzi o ser, aby można go było łatwo wymazać, konieczne jest nabycie twardych odmian. Najlepszy ze wszystkich, jeśli smakuje jak ostrenkim (dobra opcja to ser holenderski).

Proces gotowania

Ponieważ sałatka "Stary Melnik" reprezentuje zmiażdżone składniki układane warstwami na dużym naczyniu, zatrzymamy się na etapie przygotowania każdej warstwy oddzielnie.

Z 400-gramowej puszki wypuszczamy solankę, posiekamy grzybami na małe kawałki i układamy na dużym naczyniu. Dodaj drobno posiekane cebulki, olej roślinny, dokładnie wymieszaj. Dostaliśmy pierwszą warstwę pysznej sałatki.

Cheese ruszt na drobnym tarkę, umieścić na naczyniu i smar z majonezem. Druga warstwa jest gotowa.

Następnie używamy gotowanej wołowiny, oddzielonej od kości i posiekanej na małe kawałki. Rozmawiaj mięso na naczyniu na ser z majonezem.

Ostrożnie posiekać marynowane ogórki – to będzie nasza kolejna warstwa.

Gotowane marchewki, ziemniaki i jajka są również posiekane na małe kawałki i delikatnie układać je na sałatce. Pokrywamy wszystkie składniki majonezem i posypujemy tartym serem i jajkiem. Można również ozdobić naczynie gałązką zieleni. Pyszna sałatka "Miller" jest gotowa! Przed podaniem, zaleca się pozostawić go w lodówce na kilka godzin. Bon appetit!

"Melnik" (sałatka) – przepis z kurczakiem i grzybami marynowanymi

Oferujemy do Państwa dwór jeszcze jedną możliwość robienia obfitych i pięknych potraw. Jeśli zdecydujesz się zasmakować członków gospodarstwa domowego i gości z taką sałatką, musisz zaopatrzyć się w składniki: filet z kurczaka – jeden kilogram, trzy puszki średniej wielkości, pięć średnich ziemniaków, osiem jaj kurzych, 200 gramów twardego sera, cztery marchewki, szklankę marynowanych Grzyby (najlepiej na tym grzybze), dwa cebule, majonez i sól do smaku.

Proces gotowania

Gotujemy filet z kurczaka, marchew, ziemniaki i jajka, ostudź je. Grzyby marynowane drobno posiekane. Cebula jest również posiekana. Przez kilka minut można wrzucić ją do wrzącej wody, aby pozbyć się gorzkiego posmaku. Gotowane ziemniaki i marchewki są czyszczone. Ziemniaki pokrojone na małe kwadraty i marchewki przetarte na tarkę. Filet jest również pokrojony w małe kawałki. Kratę serową i ogórki marynowane drobno posiekane.

W sałatce przygotuj najpierw grzyby marynowane, a na szczycie – posiekane cebulki. Następna warstwa składa się z tartego sera z majonezem. Następnie rozłożyć mięso, solone ogórki, jaja, wszystkie smarowane majonezem. Następne warstwy będą marchewką, ziemniakami i majonezem. Na górze leżały resztki sera i tartego jajka na małym tarkę. Do dekoracji naczynia można używać piór zielonych cebuli, gałązek koperku lub natki pietruszki. Pyszna, obfite i piękne sałatki "Miller" jest gotowa! Przed podaniem posłać naczynie na kilka godzin w lodówce, aby usztywnić. Bon appetit!