739 Shares 1605 views

Pomnik Chwały, historii Samara i zdjęcia

Samara jest uważany za niesamowite i niepowtarzalne miasto, którego ulice są ozdobione licznych zabytków i pomników. Ale jego główny bohater, a najwyższy atrakcją jest obelisk, znajduje się w dzielnicy Leninsky.


Ten pomnik Chwały (Samara) jest doskonale widoczny nawet po drugiej stronie Wołgi. Mimo że został zbudowany, można stwierdzić, że w ostatnim czasie w porównaniu z innymi zabytkami, wszyscy mieszkańcy uważają, że jest to obelisk znakiem rozpoznawczym miasta.

Historia powstania

W czasie II wojny światowej, to stanowisko był największym ośrodkiem przemysłu wojskowego i obronnego. Jego prace przyczyniły się do budowy samolotów krajowym. Przez cały okres działań wojennych tu produkowane dużą liczbę szturmowców.

Dlatego w latach powojennych w tym mieście, zdecydowano się wznieść na cześć wszystkich pracowników w fabrykach samolotów Pomnikiem Chwały (Samara). Historia tego zabytku mówi, że może być słusznie uważany za obywatela, a także budowa obelisku zbierał fundusze od wszystkich pracowników miejskich.

Projekt został zaprojektowany przez Moskali – utalentowanego architekta A. Samsonov i rzeźbiarzy P. i O. Kiryukhina Bondarenko. Miało że pomnik powinien być bardziej zamiatanie skrzydła, ale inżynierowie muszą być w tym przypadku badanej pod względem odporności wiatrowej. Po tym, model był testowany w Moskwie i okazał się bardzo zawodny, jako silnego wiatru Pomnik Chwały (Samara) może spaść. Dlatego też, według budowniczych wymóg skrzydła zostały obcięte w formie i obelisk został zbudowany.

erekcja

Zatem Pomnik Chwały (Samara) został otwarty w listopadzie 1971 roku. Jego stworzenie było też więcej i planowane tak, by świętować rocznicę rewolucji październikowej.

Ten obelisk wzniesiony na placu, który został zbudowany w tym samym czasie z nim. Wcześniej, oczywiście, różne poglądy zostały wyrażone, co powinno być to gigantyczna postać, ale w końcu najbardziej udanych na jej miejsce została wybrana. Trudno jest wyobrazić sobie sylwetkę tej dziedzinie bez tego majestatycznego pomnika.

opis

Wszyscy ludzie, którzy przychodzą do części miasta, gdzie zainstalowano obelisk widać z daleka dwunastej Pomnikiem Chwały (Samara). Wysokość cokołu, na którym jest on zamontowany, również posiada imponujące rozmiary i wynosi czterdzieści metrów.

Monument reprezentowane jako „roboczy” postaci, która posiada otwarte ramiona do góry pochyloną powierzchnię, które symbolizują skrzydła. Obelisk wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej. Całe jego wygląd to rzeźba reprezentuje zawodnikiem i pracownika. Dlatego obecnie wiele różnych stylów markowych firm lokalnych można zobaczyć Pomnik Chwały (Samara). Wektor obraz z tej majestatycznej postaci jest bardzo popularne.

Gdzie to jest?

Pomnik ten został wzniesiony na placu o tej samej nazwie z nim, czy raczej powiedzieć, na jarmarcznych pochodzenia, i odwrócił się do Wołgi. Więc każdy, kto idzie na Wołgi Avenue i nabrzeżu można zobaczyć jak Pomnik Chwały (Samara) wznosi się w oddali. Adres jego lokalizacji na mapie pojawia się jako ulicy Chapaevskaya.

Ten obelisk jest uważany za część Memorial Ensemble, tak blisko, że jest nadal wysoki granit twarz z „Ojczyzny”, który pochylił się nad kubka z rozrywające się jej płomień wieczny płomień. Także tutaj są czerwone flagi i pięć szare pylony z napisami stali nierdzewnej na dobrej drodze do tego kompleksu pamiątkowej, którego środek jest uważany za pomnik Chwały (Samara). Zdjęcia, które przedstawione symbolem bohaterstwa i zwycięstwa, nie pozostawia nikogo obojętnym.

Który znajduje się obok majestatycznego rysunku?

Wielu turystów, którzy przychodzą położyć kwiaty do zabytków, które mogą również udać się do St. Georgiya Pobedonostsa świątyni, znajduje się na drugim końcu placu of Fame. Kościół ten działa i jest pomnik dla wszystkich żołnierzy, którzy bronili wolności i niepodległości ojczyzny. Katedra przetrwała do dnia dzisiejszego wiele książek z listy poległych żołnierzy.

Świątynia jest oddzielona od Liberty Plac Zwycięstwa publicznym ogrodzie, z którego jest piękny skyline. Ten mały park jest zaprojektowany jako pięknych zielonych alejkach, po bokach której jest mnóstwo wygodnych ławek. Na jego środku wybudowano wspaniałą fontannę tridtsatistruyny. Dlatego też, gdy spojrzy się na placu Pamięci Glory ze swoim zespołem i Placu Zwycięstwa, nie ma wątpliwości, w tym, które uosabiają one oryginalną koncepcję architektoniczną.

ciekawostki

Okazuje się, że tak jest widoczne w jego wielkości i lokalizacji pomnika obywateli między sobą i również nazywany jako „Panikovski i gęsi.” Tak miejscowi miejski folklor milcząco utrwalać więcej pamięci i postać znaną pracę „The Golden Calf”, napisany przez znanych pisarzy radzieckich I. ILF i Petrov.

Warto również wiedzieć, że gdy Moskwa architekci i inżynierowie stworzyli pomnik chwały (Samara), roszczenie z jego pracą do Nagrody Państwowej. Ale zanim się go, musieli podpisać formularz zgody do tej nagrody od przewodniczącego Komitetu Wykonawczego miasta Samara, piastował w chwili Aleksey Andriejewicz Rossovsky. Zgodził się podpisać petycję dla państwa Moskali nagrody, ale tak długo, jak przerobić pomnik i dać go tworzą dużą męskość. Rzeźbiarze byli oburzeni i nie chciał tego zrobić, ponieważ obelisk został już zainstalowany. Dlatego nie nagroda, ale niestety nie dostać.

Obecnie te utalentowani architekci jak składki można uzyskać wiele podziwu spojrzenia wielu turystów i mieszkańców, którzy zbierają się codziennie na terenie Samara podziwiać ten wspaniały obelisk. W weekendy szczególnie zatłoczonych tak jak przyjść tu na procesji spacer ślubu i sfotografowany obok symbolu miasta.