684 Shares 3766 views

Jak zostać barmanem: Porady specjalistów

Dzisiaj, barman zawód przyciąga uwagę wielu młodych ludzi, ponieważ pozwala zarabiać w najbardziej zatłoczonych miejscach na naszej planecie – klubach nocnych i barach. Oznacza to, że wierzą, że w ten sposób będzie w stanie skutecznie łączyć pracę z zabawą. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna od ich oczekiwań, gdyż wymaga wyraźnej linii między barze i życiu osobistym. Nie wspominając o tym, że tylko niewielu wie, jak stać się barman w rzeczywistości.


fałszywych złudzeń

Problemem jest to, że większość ludzi jest zaznajomiona z zawodu barmana tylko ze słyszenia iz tego powodu, robi złe wnioski. Należy je zapytać: „Co zrobić, trzeba stać się barman?” – aw zamian otrzymasz wiele ofert daleko od prawdy. W najlepszym razie, byłoby to: „Barman musi odróżniać Scotch whisky” – co gorsza, „On musi być w stanie wypić.”

Jeżeli dana osoba jest prowadzona przez takich przekonań, to dobry specjalista nie wyleje jako złe z zasady. Po tym wszystkim, aby stać się barman jest jedyną osobą, która wie, jak kontrolować siebie i jest w stanie narysować jasną granicę między pracą a czasem wolnym. W przeciwnym razie, można zapomnieć o tej pracy i zacząć szukać innej opcji dla samorealizacji.

Jak zostać barmanem od podstaw?

Pracować w barze – to sztuka. Dlatego musimy być przygotowani na to, co będzie musiał nauczyć się wielu nowych umiejętności i wiedzy. Po tym wszystkim, bez nich, barman nie będzie w stanie wykonywać swoje obowiązki prawidłowo, że zmniejszy jego szanse na zatrudnienie do minimum. Ale trzeba wiedzieć barmana?

  • Po pierwsze, jest konieczne w celu zbadania właściwości alkoholu. Na przykład, niezwykły koniak? Jakie marki wino jest lepsze? Co oferują koktajle dziewczynki i co – do mężczyzn? Generalnie, aby zbadać wszystkie właściwości napojów alkoholowych od a do z.
  • Po drugie, należy zapoznać się z koktajle przepis i nauczyć się je gotować. Wstępie, że tylko „Bloody Mary” lub „Mojito” nie jest wystarczająca do pracy w prestiżowym klubie.
  • Po trzecie, konieczne jest, aby przystosować się do barmana sprzętu: przesiewaczy, mikser, miarka, i tak dalej.

barmani Szkoła

Tak jak stać się dobrym barmanem w domu oczywiście nie działa, to najlepiej od razu zapisać w szkole barmańskich. Wiele jakoś myślę, że taki krok – nadmiar. Rzeczywiście, wszyscy mogą nauczyć się polegać na filmach edukacyjnych i artykułów. Jednak takie podejście często skutkuje błędnym i ludzkim postoju.

Najważniejsze jest to, że szkoła nie tylko powiedzieć, jak stać się barman, ale będzie trzymać tej strony ścieżki. Ponadto, wszystkie zadania umiejętnie zaplanowane, więc studenci badali je w ścisłej kolejności: od podstaw – z konsekwencjami. Ponadto, jeśli ktoś będzie miał trudności z rozwojem niektóre z elementów, które doświadczyły nauczyciele mówią nam, w jaki sposób może być skorygowany.

A jednak, co najważniejsze, że jest możliwe uzyskanie dyplomu lub świadectwa poprzez szkolenia w szkole barmańskich. Dokument ten będzie bezpośredni dowód, że dana osoba jest zdolna do pracy za barem. Dlatego szanse na znalezienie dobrej pracy wzrośnie o kilka razy.

Czas między umiejętności

Dziś wszyscy barmani coraz częściej wykorzystywane w swoim rzemiośle różnego rodzaju akrobacje i sztuczki. To może być żonglerka, light show, złudzenie, i tak dalej. Doprowadziło to do tego, że popyt na miernych pracowników znacznie zmniejszyła się.

Dlatego też, w celu zakwalifikowania się do prestiżowej pozycji, osoba musi nauczyć się wyróżniać z tłumu. Aby to zrobić, wymyślić swoich sztuczek, które zachwyci przyszłych pracodawców. Sprawiają, że nie jest tak trudne, najważniejsze – aby doprowadzić je do odpowiedniego poziomu, tak aby nie spalić najbardziej decydującym momencie.

Ponadto, trzeba pracować nad ich umiejętności aktorskie i uśmiechem. Po tym wszystkim, nikt nie lubi barmanów, którzy wykonują swoją pracę z kamienia lub z ponurą miną. Zrozumiałe jest, że ekspert nie tylko nalewa napoje alkoholowe, ale również daje ludziom dobrego nastroju.

wygląd

Innym ważnym czynnikiem jest pojawienie się barman. Dlatego przed wyjazdem do następnego wywiadu, należy dokładnie nad nimi pracować. W szczególności, aby wybrać odpowiednie ubrania i zrobić stylową fryzurę. Ma to zapewnić, że pracodawcy widzieli w was godnej osoby, a nie facet z ulicy.

Ponadto, w przyszłości będziemy musieli przyzwyczaić się do faktu, że kierownictwo będzie trudno ustalić ubioru dla swoich pracowników. To część ich polityki krajowej, a wraz z nią potrzeba do zaakceptowania, nawet jeśli nie jest styl do własnych upodobań.

Gdzie szukać pracy?

Tak więc, w jaki sposób stać się barman, to jasne, ale gdzie to najlepiej szukać pracy? Co zrobić, jeśli dana osoba ma doskonałe umiejętności i ma certyfikat, wówczas może on bezpiecznie udać się do prestiżowych klubach i barach. Jeśli mają wakat, łatwo jest przejść rozmowy kwalifikacyjnej i po kilku dniach ukaże się na jego pierwszej zmianie.

Jednakże, jeśli barman jest jeszcze nic, a on oczywiście pochwalić wątpi w swoje umiejętności, a potem zacząć się znaleźć miejsce w małym barze. Po pierwsze, istnieją praktycznie żadne wymagania co do poziomu umiejętności, a po drugie, jest to doskonała platforma do produkcji nowych umiejętności i wiedzy.