106 Shares 5592 views

Automotive amortyzatory Kayaba ":" opinie. Shock "Kayaba": cena

Pochłaniacz pojazdu – główny element tłumiący. Konieczne jest, aby stale utrzymywać stan pracy urządzenia. Po tym wszystkim, jest odpowiedzialny nie tylko komfort, ale także do bezpiecznego przemieszczania się. Fakt, że głównym celem amortyzacji stelaża samochodowym – tłumienie drgań ciała od jezdni. Jeśli zębatka jest w porządku, po czym samochód zostaną wstrząśnięte, będzie hałas i wibracje. Spójrzmy na najbardziej popularne w rosyjskim – „szok” Kayaba opinii konsumentów oraz opinii ekspertów.

Niektóre ogólne informacje

Przede wszystkim trzeba zrozumieć trochę z warunkami, ponieważ ważne jest, aby lepiej zrozumieć istotę. Pierwszą rzeczą do czynienia przez kierowców – to „szok hydrauliczny” koncepcji. Ale na oficjalnych stronach internetowych takich produktów ma żadnych producentów. Musisz zrozumieć, co rozumie się przez olej hydrauliczny „rack”.

Podobnie, nie ma czystej rozporki gazowe. Wszystkie z nich są wypełnione olejem. Ale w tym samym czasie gazomaslyanye stojaki są droższe, niezawodne i trwałe, o czym świadczy wiele opinii konsumentów. Amortyzatory „Kayaba”, na przykład, mają zarówno gaz i olej, i łączyć na oficjalnej stronie producenta. Konieczne jest, aby zrozumieć bardziej szczegółowo budowę każdej funkcji i zalety i wady. Poza tym uważamy, oraz opinie klientów, co w naszym przypadku będzie głównym kryterium oceny jakości.

krótko producenta

Ten światowej sławy japońska marka zajmuje wiodącą pozycję w zakresie produkcji sprzętu hydraulicznego w zakresie budownictwa okrętowego, lotnictwa i inżynierii przemysłu. firma była w 1950 roku. W ciągu 57 lat bycia na rynku, firma osiągnęła tak niewiarygodnych rozmiarów. KYB – największym na świecie dostawcą amortyzatorów dla pojazdów. Udział w światowym rynku – 24%, organizacja zajmuje trzecie miejsce dostawy stojaków na rynku wtórnym w Europie.

Siedziba KYB jest w Tokio. Wszystkie firmy zatrudniają około 7000 osób. Trzeba tylko sobie wyobrazić, że roczne obroty w wysokości ponad $ 2,5 miliarda dolarów. W tym przypadku obrót wynosi ponad 60% amortyzatory Kayaba recenzje „” Excel G. tego producenta w 90% przypadków dodatnich. Nie jest to zaskakujące, ponieważ japońskiej firmy – światowego lidera w dostawach stojaki na przenośniku, wskazując, że produkty najwyższej jakości.

Amortyzatory „Kayaba”: Opinie konsumentów

Jeśli chodzi o kierowców, tutaj w przeważającej części harmonii panowania. KYB przyjęły się jako dość wysokie jakości produkty o długiej żywotności. Pomimo faktu, że siedziba i fabryka znajdują się w Japonii, na rynku wtórnym samochodów regałowych wyprodukowanych w Brazylii i Turcji. Ale mimo to, amortyzator jest na wysokim poziomie, co potwierdza jak zwykłych kierowców oraz doświadczonych specjalistów w branży.

Wiele raz sobą po raz pierwszy postanowiliśmy spróbować markę produktów KYB, podczas gdy inni poinformowali przyjaciół. Ale w każdym razie, ludzie opuszczają pozytywną informacje zwrotne. Amortyzatory „Kayaba” chwalony za ich przystępnej cenie i dobrej jakości. Może teraz Japończycy oferują najlepszą wartość „Cena / jakość”. Są marki, które oferują bardziej zdecydowane stanowisko, ale koszt jest zbyt drogie dla wielu. KYB dostarcza rurociąg takich znanych marek jak: „Audi”, „Volkswagen”, „Toyota”, „Mitsubishi” i innych.

Gazomaslyanye amortyzatory i ich funkcje

Jako takie, rozpórki gazowe nie są tam, gazomaslyanye. Ale większość kierowców emitują tylko gaz, co oznacza gazomaslyanye, i, odpowiednio, hydrauliczne (olej).

Jeśli chodzi o budowę rozpórki gazu, to wszystko jest bardzo proste. Jest trzon zamocowany do końca swojego tłoka. Ponadto istnieją dwie kamery, jedną jest olej, a drugi – wysokociśnieniowego gazu. Zasada działania takiego urządzenia jest następujący. Kiedy ładunek dotrze na pręcie, tłok naciska na oleju, który jest prawie nie skompresowane. Oleju przechodzi przez siły na ruchomą ścianą, za którą znajduje się gaz. On z kolei, w ramach dodatkowego obciążenia są kompresowane, co zapewnia płynny ruch pręta. Gdy obciążenie jest stracone, gaz wraca do swojej pierwotnej pozycji przesuwając drążek na zewnątrz.

Zalety i wady absorbery gazomaslyanyh

Mocne tu dość dużo. Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że te stojaki mają zwiększoną sztywność. Koła są zawsze mocno wciśnięty do drogi, więc zarówno poprzeczne i podłużne bułki są praktycznie nieobecne. samochodów sportowych często używają dokładnie tego rodzaju amortyzatorów, która szczyci się również następujące zalety:

 • Olej nie gotować, ponieważ sam gaz bierze udział ciepła;
 • zapewniają wysoki poziom kontroli;
 • wytrzymać ogromne obciążenia.

Jeśli chodzi o minusy, to są tutaj:

 • bardzo skomplikowaną strukturę;
 • wysoki poziom sztywności;
 • Niski poziom komfortu niezależnie od nawierzchni drogi;
 • Są one dość drogie.

Jeśli chodzi o cenę, to jest bardzo niejednoznaczne opinie konsumentów. Gazomaslyannye amortyzatory „Kayaba” na „Lacetti” kosztuje około 4000 rubli sztukę i „Lanos” – około 2500. W tym samym czasie olej analog kosztuje 30% tańsza. Każdy człowiek musi zdecydować, dla siebie dla siebie, że jest ważniejsze – komfort i obsługi przy dużych prędkościach.

amortyzatory Kayaba „olej”: opinie i funkcje

Jak sama nazwa sugeruje, że przestrzeń cylinder wypełniony olejem, gazem tam. Reszta konstrukcji jest w przybliżeniu taka sama. Jest to pręt z tłokiem i zaworem zwrotnym. W ostatnich przejściach olejowym, na którym znajduje się otwór o małej średnicy.

Warto zauważyć, że te regały nie są przeznaczone do użytku na drogach złej jakości płótnie. Stałe obciążenie prowadzi do kawitacji (powstawanie pęcherzyków), w rzeczywistości, olej zaczyna wrzeć. W rezultacie, nie ma wgłębienia i zmniejszenie lepkości, olej przechodzi przez zawór zwrotny. Z tego prostego powodu, że działa na recepcji nie jest tak skuteczny. Redukuje efekt wydajności jednostkowej kawitacji, mówić o tym liczne opinie konsumentów. amortyzatory Kayaba „olej” mimo korzystających zwiększoną popularnością ze względu na dość trudnych wyrobów budowlanych, a jeżeli jest to pożądane, stojak z tego rodzaju mogą być naprawione.

Plusy i minusy

Do jazdy po mieście nie ma jeszcze wymyślić nic lepszego niż oleju hydraulicznego) (amortyzator. On naprawdę sprawia, że prowadzenie samochodu wygodne i mierzone. Ten stojak przełyka nawet poważne dziury tak małe nierówności jezdni kierowca nawet nie zauważy. Można również wybrać następujące zalety:

 • niski koszt;
 • linkujących prostą konstrukcję;
 • wysokiej zasobów. KYB zazwyczaj idzie się około 60 tysięcy kilometrów lub więcej .;
 • Jest to bardzo często.

Jeśli chodzi o wady, są one w następujący sposób:

 • Pojazdy z tych stojaków roll w rogach;
 • podczas ciągłej jazdy z dużą prędkością i mogą pojawić się na skutek kawitacji złej drogi;
 • spadek wydajności, gdy powietrze wchodzi w cylinder.

Ogólnie rzecz biorąc, dla mierzonego jazdy w mieście lub na przedmieściach jest świetnym rozwiązaniem. Ale jak sportowy nie może być uważane w żadnym wypadku.

Linijka Excel G

Jako kierowcy twierdzą, że to najbardziej wytrwały ze stojaka, które można znaleźć w tej samej ceny. Rzeczywiście, badania wykazały, że przy umiarkowanym obciążeniu zębatki chodzić wystarczająco długo. Nawet pomimo faktu, że powinny one być przekazane amortyzatory gazowe, nie są one zbyt trudne. Na przykład, Excel-G – miękkie, Gaz-a-Just – trudniejsze, Ultra-SR – zaprojektowane tylko do sportowej jazdy.

Przed zakupem należy zdecydowanie patrzeć na opinie konsumentów. Amortyzatory „Kayaba” Excel-G są uważane za tanie, a bardzo często ustawione dla samochodów krajowych. Ponadto, kierowcy często powiedzieć, że jest to złoty środek. Następnie jest komfort jazdy i wystarczający poziom sztywności dla dobrej obsługi pojazdu. Kupując wyjątkowo może być zalecane, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę przystępną cenę. Choć jeszcze czasami są negatywne opinie. Amortyzatory „Kayaba” na WHA są stosunkowo niedrogie, więc zębatka jest często podrabiane. Wskazane jest, aby kupować od dealera.

„Kayaba Premium”: Czy warto?

Jeśli odwiedzisz fora tematyczne w internecie, a następnie linia ta jest zalecana 100% użytkowników. Pomimo obecności w imię takich słów jak „premimum”, to całkiem modele low-end, które są zainstalowane na większości samochodów krajowych. Na zagranicznych samochodów one zbyt często umieścić i pozostawić pozytywne opinie. Amortyzatory „Kayaba Premium” całkowicie zmienić atmosferę podczas prowadzenia samochodu. Chociaż opierają się na sztywności tutaj nie jest konieczne, ponieważ budżet olej stoi. Są nieodłącznym wszystkich chorób tego typu amortyzatora. W dużym mrozem one dubeyut, ale w upale – osłabiać.

Jak wspomniano powyżej, praktycznie 100% użytkowników opuszcza pozytywną informacje zwrotne. Tylne amortyzatory „Kayaba”, na przykład chodzenie ponad 60 000 kilometrów. To jest bardzo dobry biorąc pod uwagę koszty. Za komplet do „Chevrolet Lacetti” będzie musiał zapłacić około 9000 rubli. To nie jest szczególnie drogie, ale jeśli wziąć pod uwagę zasób jest praktycznie za darmo.

Rozsądna cena i wysoka jakość

Tu jesteśmy trochę rozumieć z japońskiej marki KYB. Jak widać, jest to bardzo godne producentem, który oferuje wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie. Wskazują na to liczne opinie. Amortyzatory „Kayaba” do „Niva” lub „Lacetti” będzie tani. Niezależnie od marki samochodu, kierowcy są zadowoleni, ponieważ obsługa i komfort są zawsze zmienia się na lepsze.

Konkludując

Jazda z nieoperacyjnych szaf po prostu niebezpieczne. Może to doprowadzić do tego, że w pewnym momencie koło traci przyczepność, a nie będzie kompletna utrata kontroli. Jeśli pieniądze nie jest bardzo, należy zwrócić uwagę na japońskiej marki, która produkuje wysokiej jakości odbioru. Należy jednak wystrzegać się podróbek, więc kolejność jest najlepiej zrobić u sprzedawcy lub na oficjalnej stronie internetowej. Aby otrzymać kartę gwarancyjną, trzeba kupić zaledwie 4 regały i zainstalować je w specjalistycznych usług.

„Kayaba” – globalna marka, zdobył szerokie uznanie. Amortyzatory tego producenta są bardzo trwałe i dobrej jakości, chociaż są tacy, do których wchodzą one zbyt trudne, lub po prostu nie lubią. Ale to jest prywatna sprawa, z korzyścią dla znaków towarowych jest obecnie ogromna ilość, więc zawsze jest dużo do wyboru.