624 Shares 1148 views

Lermontow „Aszik Kerib”. Podsumowanie opowieść

Tale „Aszik Kerib” Mihail Yurevich Lermontow napisał podczas wygnania na Kaukazie, gdzie natychmiast zainteresował się badaniem folkloru. I nic dziwnego. Natura kaukaska dumny ze swoich pięknych i kolorowych górskiej scenerii doliny rzek i babbling służył jako inspiracja dla prawdziwego poety. Kiedyś słyszałem, że są bardzo stare orientalne legenda o miłości tak na nim wrażenie, że postanowił odtworzyć go w obróbce artystycznej. Obecnie wiele osób zastanawia się, gdzie można znaleźć podsumowanie „Aszik Kerib”. Aby to zrobić, wystarczy przeczytać artykuł. To jest miejsce, gdzie można znaleźć krótką historię tej oryginalnej i bardzo mądry kawałku.


Lermontow „Aszik Kerib”. KRÓTKI zawartość scena

Kiedyś, wiele lat temu, w mieście Tbilisi był bogatym kupcem. I miał wiele wszelkiego bogactwa, ale najcenniejszym skarbem dla niego jest jego córką rasprekrasno Magul-Mageri. Pewnego dnia ona zakochała się w bardzo złym chłopcem Aszik Kerib, ale nawet on nie mógł marzyć o luksusowym narzeczonej, bo wszystko, co mógł – jest grać Saz i jego piosenki gloryfikować starożytnych wojowników Turkiestanu.

Ale raz, kiedy spał pod winnicy jest bardzo blisko trafienia Magul-Mageri że właśnie idzie z przyjaciółmi.

Słabe Ashik natychmiast przyznał, że piękno miłości, żałując, że nie mogła go poślubić. Ale Magul powiedział, że ojciec da tyle pieniędzy, ile mają wystarczająco dla dwóch osób. Jednak mężczyzna był bardzo dumny i nie chce być zależna od jej ojca, a następnie, aby uniknąć oskarżenia.

Trochę rozproszony z historii opowieści, oczywiście, możemy zauważyć, że z wielkim zainteresowaniem i kochać Lermontow napisał „Aszik Kerib”. Fabuła przedstawia ponadto, że historia rozwija się bardzo szybko. Wydarzenia rozwijają się w nieoczekiwany sposób.

Wędrówki w obcych krajach

Zakochany facet postanowił uciec od tych miejscach i zaczynają wędrować na emigracji nadzieję pewnego dnia stać się bogatym. Przysięga jego Magul-Mageri że wróci do niej, jak tylko bogatych. Ona daje mu okres siedmiu lat, a jeśli jest to czas na to nie wróci, będzie ona poślubić bogatego Kurshud Bey.

Facet wędrował i ledwo zarabiała na życie. Ale gdy usłyszał słodki śpiew wielkiego Pasha, który zabrał go do jej służyć w pałacu.

Oczekuje bogactwo i chwała

Następnie udekorować zaskakujące skrętu Lermontov „Aszik Kerib”. Podsumowanie kontynuuje w tym Aszik Kerib nagle stać się bogatym i zapomnianej obietnicy. Magul-Mageri, widząc, że czas przeznaczony wygasła, kupiec wysyła do odległych krain i daje mu złota danie szukać swego pana. I widząc danie, Aszik Kerib natychmiast pomyślał o ukochanej i natychmiast zasobiralsya off. Ale, niestety, czas nieuchronnie idzie do przodu, a on zrozumiał, że po prostu nie mają czasu na okres wyznaczony. W desperacji, chciał złożyć nad urwiska, ale nagle pojawił się jeździec na białym koniu Haderiliaz (Georgij Pobedonosets) postanowił mu pomóc. I Aszik Kerib minut cud był w Tyflisie. Magul-Mageri był już w eleganckim stroju, płacze z rozpaczy, ale przygotowuje się do ślubu z Kurshud-Beck. A potem nagle nie było jej kochankiem, który zdenerwowany wszystkie plany pana młodego. Ale nie długo opłakiwał, Kurshud-Beck szybko zaręczona nowa narzeczona – siostra Magul-Mageri. Aby wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi.

„Aszik Kerib” Lermontow i armeńskie records przypowieść

O tej historii było wiele kontrowersji. Wszelkie spory: i lermontovedov i folklorystów i orientalistów – o pochodzeniu tej legendy przypowieści. Niektórzy uważają, że jej historia jest pobierana z Azerbejdżanu eposu, Gruzini tam znaleźć własne cechy, Ormianie zaprezentowali swoją wersję i nagrywanie. Ale my czytelnicy, to pytanie nie jest bardzo dużo i to jest ważne. Teraz ta praca została przetłumaczona na różne języki: Armeńska, azerskiej, kabardyjski, gruziński, etc …

To właśnie ból ładowane Lermontov „Aszik Kerib”. Streszczenie – to tylko najmniejsza część tego znanego dzieła, więc warto go przeczytać w całości. Po Lermontow zawsze była w stanie stworzyć arcydzieło, które będą liczone więcej niż jedno pokolenie ludzi.