537 Shares 6074 views

Właściwości tetraboranu sodu. Instrukcja użycia w medycynie i w życiu codziennym

Natrii tetraboras lub Sód tetraboricum – tetraboran sodu Nazwa łacińska – substancję o wzorze chemicznym Na 2B 4O 7. Z wyglądu jest – normalny krystaliczny biały proszek. może być dodawany do wrzącej wody, gliceryny i rozcieńczono zimną wodą. Przechowywać potrzebę w miejscu, gdzie nie ma wilgoci i promieni słonecznych. Wiadomym jest, że substancja ta występuje w przyrodzie w stanie naturalnym, ale w tej branży jest ona produkowana w dużych ilościach.

Trochę historii

W dawnych czasach, kiedy produkty farmakologiczne nie były jeszcze tak popytu, jak dzisiaj, w każdym domu Ja zachowałem fiolkę z brązowym (jak trywialny zwanego tetraboranu sodu) do celów leczniczych i spożywczych. W boraksu rosyjskiego imperium wydobywano na półwyspie Kercz lub Taman, kopanie tam wzgórza z osadów wulkanicznych. Później rozwój przemysłu chemicznego, zaczął wytwarzać w dużych ilościach za pomocą reakcji węglanu sodowego i kwasu borowego. Otrzymany materiał jest zwany „tetraboran sodu”. Korzystanie z niego można znaleźć w różnych sektorach przemysłu ciężkiego, w domu, w zakładzie, w fotografii i przemysłu spożywczego. Naturalne wiertarka jak wiertarka, uzyskane przy użyciu środków chemicznych, od dawna i nadal jest wspaniałym uzdrowicielem dla ludzi i zwierząt. To jest od dawna stosowane w przetwórstwie mydła i skóry.

Arystokracja sąd i zwalczanie karaczanów

Po gospodyni umiejętnie wyjęte z pomocą tej substancji na zabrudzenia odzieży. Fakt, że taki tetraboran sodu, jak ją stosować w gospodarstwie jak go używać, mistrzowie skrobi białe kołnierzyki, spodnie, spódnice dna, pokrywy, nawet nie wiedział sługa (to starannie miesza się z 1 części boraksu w 10 częściach skrobi owsianej). W wyniku tego zabiegu, wszystko staje się nie tylko elastyczność, ale także mieć błyszczące, lśniące wygląd, który był bardzo cenne w arystokracji sądu. Co nasze babcie pozbył karaluchów? W celu przygotowania mieszanki zabójczą musieli łyżkę tetraboranu sodu. Instrukcje zeznał, że powinna dodać jeszcze jedną istolchonnogo łyżeczką w cukier puder i jedną łyżeczkę lub grochu mąki. Ta mieszanina miała wymieszać, posypać na małym talerzykiem, pozostawiając na noc jako „food” za brzydkie owadów.

Przemysłowe i biznesowe aplikacji

We współczesnych warunkach szynek i producentów produktów elektronicznych na całym świecie doceniają właściwości tetraboranu sodu. Przewodnik zmusza je do obsługi wszystkich przewodów i lutowania elementów do czyszczenia powierzchni tlenków powstających w reakcji pomiędzy tlenem i metali. substancja czynna jest stosowana w produkcji szkła. W zależności od ilości boraksu właściwości optyczne soczewek są zmieniane w swoim składzie.

Jako nawóz do warzyw (w szczególności buraków cukrowych) i innych upraw roślinnych od dawna dodaje się do gleby czysty technicznego tetraboranu sodu proszku. Instrukcja zawiera uzupełnić do sześciu kilogramów proszku na polu ha. Chociaż w dzisiejszych czasach producenci oferują droższe środki, zamiast tanich wierteł.

Boraks w medycynie ludowej i tradycyjnej

Ekrany telewizyjne w ostatnich czasach ciągle zastraszany nam pleśniawki i aktywnie reklamować dość drogich leków do leczenia. Grzybem Candida , jak żył na naszej prapraschurah i mieszka dziś w każdym ludzkim ciele. Czasami zaczyna aktywnie rozmnażać, przypominając osoby o potrzebie dać siebie i swoje zdrowie nieco więcej uwagi i wybrać odpowiednią dietę.

Korzystne podłoże do rozwoju drożdży jest zwiększenie kwasowość czasem związane ze zmianami hormonalnymi, uszkodzeń śluzówki, długotrwałe przyjmowanie niektórych leków, brak równowagi między niektórymi rodzajami drobnoustrojów w jelitach. Istnieje wiele metod ludowych leczenia kandydozy, ale ten artykuł omówi tylko możliwość tetraboranu sodu, instrukcje użytkowania, które w walce z pleśniawki przeszła w czasach naszych dziadków ustnie.

Być może w tym czasie niewiele osób wie tyle szczegółów o Kandyd, jak my teraz. Ale w każdym domu zdecydowano się dodać wiadro wody pitnej łyżeczkę boraksu do zmiękczania i zapobiegania pleśniawki. W tych przypadkach, gdy grzyby i aktywowany dotkniętych śluzową pochwy lub kieszenie utworzone w jamie ustnej, tak intensywne płukanie mycie, douching bardziej stężonego roztworu boraksu. A w nocy do obszarów problemowych zastosowano wacikiem nasączonym nim. Nie powinniśmy myśleć, że dziś ta metoda leczenia stracił znaczenie. W nowoczesnych medycznych leksykony mają przepisy zalecające pozbycie się przykrych doznań w ten sam sposób.

z Formulary

W celu pozbycia się aftowe zapalenie jamy ustnej w proszku rozpuszcza się w glicerynie, w proporcjach dających 5% lub 20% ognisk zatężenia i smarowania. Wodny roztwór, zawierający od 2 do 5% tetraboran sodu, skóra jest traktowana, przemyto lub smarowane rany jamy. To samo rozwiązanie jest doskonale usuwa przebarwienia. Dbać o okładce skóry jako użyteczne są glicerol wymiata z boraksu. Kobiety z tłustej użyteczne do mycia bardziej stężony roztwór w proszku (3%) i urody Suchy skóry lepiej zmniejszenia stężenia 1%. Z tego welon będzie miękka i jedwabista. W wykonywaniu tych procedur nie należy zapominać hartowanie, chodzenie, jazda na rowerze lub pływanie łódką. Aktywność fizyczna i wesoły nastrój – jest również skutecznym środkiem przytłaczająca istotną aktywność grzybów żyjących w nas.

Sodu tetraboran może działać szkodliwie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zwróćmy się ponownie do mądrości ludowej. Oczekiwanie na narodziny dziecka podczas karmienia piersią, pożądane jest, aby nie stosować żadnych środków chemicznych. Cokolwiek to wydawało nam się wiertło całkowicie nieszkodliwe, dzisiaj nikt nie będzie go sprzedać w formie naturalnej mieszaniny wulkanicznej, jak to było w dawnych czasach, gdy został wydobyty, jak jadalnych kamieniołomach solnych. Produkcja przemysłowa jest zawsze rozbieżność z naturą. Ostrożność i umiar nie zaszkodzi nikomu!