475 Shares 6276 views

Prawda o żylaków: leczenie bez operacji

Żylaki powrózka nasiennego – jeden z najczęstszych i groźnych chorób dla mężczyzn. Rozumie się przez to rozpoznanie żylaków powrózka nasiennego i jądra.

Pomimo faktu, że wiele klinik obiecują tylko z leków w celu łagodzenia żylaków leczenie bez operacji może nie we wszystkich przypadkach.

Najczęściej choroba występuje u nastolatków, kiedy zachodzi dojrzewanie. Pomimo faktu, że lekarze wiedzą dokładnie, co rozwija się z żylaków, powody, dla których w większości przypadków lewa jądro ma wpływu, nie są jeszcze znane.

Ta choroba tylko dwa źródła: wada wrodzona ściany naczyniowej, predyspozycja do którego najczęściej przekazywane genetycznie i stale podwyższone ciśnienie krwi w żyłach moszny lub miednicy. Uważa się, że jeśli krewni byli wśród mężczyzn cierpiących z powodu stulejki, żylaków, chorób serca lub żylaki, ryzyko żylaków jąder wzrasta wielokrotnie.

Czasami choroba może być wywołane przez stres stałej prasy ze względu na podnoszenie ciężkich, przewlekłe biegunki lub zaparcia, wymaga również prasę napięcie mięśni.

Objawy choroby męskiej objawia początkowo rysunek bóle w dolnej części brzucha lub moszny. Tępy ból może być początkowo sporadyczny, pojawiające się tylko w chwili napięcia. Później stają się trwałe i komplikuje uczucie ciężkości w mosznie. Ponadto pacjent nie może wskazać miejsce lokalizacji bólu.

Jeśli na tym etapie nie ma lekarza, niepłodność występuje.

Rozróżnić 4 stopień choroby. Pierwsze żyły nie mogą być odczuwane przez obmacywanie drugi wyczuwalny tylko w pozycji leżącej, trzeci może być wyczuwalne, niezależnie od pozycji ciała. W czwartym, ostatnim etapie, obrzęk, powiększone żyły moszny mogą być widoczne gołym okiem.

Tradycyjnie, żylaki powrózka nasiennego leczenie nie prowadzi się bez operacji. Dziś też choroby można wyleczyć tylko operacyjnie, ale samo pojęcie „operacja” otrzymał zupełnie inne znaczenie.

Jeśli wcześniej, aby związać się powrózka nasiennego wymagane nacięć chirurgicznych od 2 do 5 cm, ale dziś najczęściej używany niewielki wpływ leczenia endoskopowego, skleroterapii.

Celem interwencji endoskopowej – podwiązanie żyły jąder. Jednak operacja odbywa się poprzez trzy pięć milimetrów nakłucie w pępku, w którym laparoskop do monitorowania i narzędzi chirurgicznych. W przeciwieństwie do klasycznych operacji, endoskopia pozwala pacjentowi przepisać w normalnym stanie zdrowia na drugi dzień po zabiegu.

Skleroterapia – inny rodzaj efektów niskiej wpływ na żylaków. Leczenie bez operacji (w sensie klasycznym) polega na wprowadzeniu do żyły przez plemniki specjalnymi substancjami wyzywające rozsiane (zwężenie) naczynia. Ze względu na żyłę fuzja żylnych przystanków przepływu krwi, osoba odzyskuje.

W szczególnie trudnych przypadkach, żylaki powrózka nasiennego leczenie bez operacji nie jest możliwe. Kiedy, z jakichkolwiek przyczyn, endoskopia lub skleroterapii nie jest dostępny, centra eksperci Andrologia uciekają się do mikrochirurgiczne jąder revaskulyatsii. Ta operacja brzuszna, która polega na usunięciu jąder żyły i szycie na miejsce nadbrzuszu żyły.

Które wybrać interwencji chirurgicznej, lekarz zdecyduje, dla każdego pacjenta, na podstawie przebiegu choroby.

Często ludzie, którzy boją się odrobić operacje małoinwazyjne, zapytać, czy można pozbyć się inny sposób od strasznej diagnozy – w żylaków? Leczenie środków ludowej tej skomplikowanej choroby jest niemożliwe. Zioła, nalewki i inne środki folk może towarzyszyć tylko leczenia, ale tylko po zgodą lekarza.