631 Shares 3725 views

Blanki wykonane z jabłek

Jabłka są cennym żywności i produktów dietetycznych. To jest znana od czasów starożytnych. Są one stosowane w wypalanej, co poprawia trawienie, zwiększenie wydzielania, zmniejszenie obrzęku, poprawa hematopoezy, jak również w leczeniu skazy moczanowej, stwardnienia rozsianego i innych chorób. Dlatego zawsze odbywa zbiorów jabłek na zimę.

Od dawna uważa się, że jeśli jeść jabłka codziennie, nie trzeba się z lekarzem. Od starej tradycyjnej medycyny wiemy, że te owoce są zalecane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Pektyna zawarta w nim promuje wydzielanie toksycznych substancji i substancji odpadowych z organizmu, w tym metali ciężkich (ołowiu, kobaltu, niklu).

Jabłko dieta zalecana przez lekarzy w leczeniu otyłości i innych chorób. Ponieważ produkt ten nie zawsze jest możliwe, aby w nowym sezonie, aby utrzymać świeże, szczególnie przy wysokich plonów, że przygotowania do zimy jabłek pomagają skutecznie wyrzucać z owoców dokonać bardziej zróżnicowaną dietę rodziny, a czasem ułatwić zadanie przygotowania oryginalnych potraw, znacznie skracając czas gotowania ,

przepis 1

Kiszone jabłka pożądane, aby na każdym stole w zimie i wczesną wiosną. Oddawanie moczu – wygodny sposób, który pozwala na przedłużenie utrzymania produktu, przy jednoczesnym zwiększeniu jego smak. Taka forma wstępna z jabłek najlepiej utrzymywane w beczkach dębowych małych rozmiarach (o pojemności 50 kg). składniki:

Na oddawaniu moczu:

 • jabłka, sortowane według wielkości (małe lub średnie odpowiednie owoce) w ilości niezbędnej do napełnienia cylindra;
 • świeżego czystej słoma, żyto i pszenica do układania na dnie kadzi, warstwy i na nich;
 • Wlać 800 g roztworu 1 kg jabłek.

Do 10 litrów roztworu odlewniczego:

 • 9,5 litra wody źródlanej;
 • 100 g brzeczki słód;
 • 150 g soli;
 • Miód 450 g lub 230 g cukru białego;
 • 120 g suchego gorczycy.

Do brzeczki słodowej:

 • 100 g słodu (kiełków jęczmienia i podushennye);
 • 1 litr wody.

Przygotuj brzeczki słodowej. Słód wylano do wody i ogrzewa do wrzenia przez 15 minut, ochłodzono i utrzymywano godziny, po czym sączy i 100 g otrzymanej brzeczki.

Przygotowanie nadzienia. Wszystkie składniki rozpuszcza się w wodzie. Jeżeli cukier jest używany zamiast miodu, produkt jest bardziej smaczne i pachnące.

Na dnie wanny, wyłożony liczby słoma spread jabłek (wzrost szypułek). Każda warstwa perestilayut słomy, górna warstwa zbyt zamknij ją. Wciśnij drewniane koła z obciążeniem wlać przygotowany wylewania w taki sposób, że owoce są całkowicie pokryte. Korpus zamknięto i pozostawiono na 5 dni w powietrzu w temperaturze 15 ° C przed fermentacją. Ponieważ jabłka absorbować dużo cieczy w ciągu pierwszych 4 dni trzeba napełnić beczkę zimnej wody aż poziom był wyższy niż 3-4 cm drewniany kubek. Po zakończeniu fermentacji, dokładnie płukano pianki kubka, lufa uszczelnia się i umieszcza go w piwnicy. Temperatura przechowywania od 2 do 12 ° C Miesiąc później Produkt jest gotowy do użycia.

przepis 2

Łatwiejszy sposób do dużych przedmiotów wykonanych z jabłek. Będą również nasączone, ale proces jest o wiele łatwiejsze. składniki:

Na oddawaniu moczu:

 • wiadro 1 jabłkowy
 • 7 litry solanki.

Do 10 litrów solance:

 • 10 litrów czystej wody;
 • 2 filiżanki miodu;
 • 100 g soli.

Każda metoda zbiorów jabłek wymaga ich wstępnego sortowania. Cull owoce zepsute, uszkodzone przez szkodniki i wypryskami. Następnie przemywa się umieścić się, a w tym czasie przygotowania solanki. Miód i wodę dodaje się solanki ogrzewa się przez około 30 minut i chłodzi się je wlewa jabłka.

przepis 3

Dokonaj wstępnej od sposobu suszenia jabłek. Dla tych celów odmian wczesnych i nadzwyczajnych. Wszystkie owoce są myte, odciąć uszkodzoną część, usunąć rdzeń, pokroić w plastry. Przed suszeniem, a więc nie traci swój naturalny kolor (nie ciemności), ich blanch minut we wrzącej wodzie. Rozłożone na stali nierdzewnej mesh i podvyalivayut w piecu w temperaturze 65 ° C Następnie nawleczone na nitkę i spędzać czas w słońcu.