611 Shares 3239 views

Doberman lub Rottweiler? Porównanie i wskazówki niezdecydowany

Kiedy ludzie planują mieć psa Guard, ich wybór często zatrzymuje się na dwóch skał, które możemy teraz opisać w tym artykule. „Kto jest lepszy: Rottweiler czy Doberman” – kwestia dotyczy wielu właścicieli, choć uważamy, że jest błędna.


Są to dwa oficjalne rasa obdarzona własnych zalet i wad wymagające obowiązkowego poskromienie. Wybór ten powinien być oparty na możliwości i doświadczenia właściciela za wychowanie tych zwierząt i ich przeznaczenia, warunków zamieszkania rodziny. Oba psy mają poważny, więc zaprezentujemy Państwu mały przegląd porównawczą, która może pomóc zrozumieć, co pies jest bardziej odpowiedni dla Ciebie.

Doberman lub Rottweiler?

Być może rozpocząć z historią tych skał. Doberman był dawniej nazywany Turyński. W 1899 roku rasa zawdzięcza swoją obecną nazwę na cześć jego twórcy – Friedrich Louis Dobermann. Aby wyświetlić tę rasę w Niemczech przeprowadzono liczne krzyżowania, większość uczestników była u zwierząt nierasowych. Wynik był pies o dość groźnym wyglądzie, często wyrażając agresję.

Jeśli chodzi o drugi bohater naszego artykułu, możemy z całą pewnością powiedzieć, że Rottweiler – przedstawiciel jednej z najstarszych ras psów na świecie. Silne i duże, nieskończenie odważny, otoczony licznymi spekulacjami i plotkami psa, którego początki i dzisiaj pozostaje tajemnicą dla naukowców.

Rasy hodowane są również w Niemczech i otrzymała swoją nazwę na cześć miasta Rottweil. Istnieje wersja, że węgiel-czarny Molosy który później rozprzestrzenił w Europie, stał potomków mastifa tybetańskiego. Inna wersja twierdzi, że przodkowie Rottweiler były lokalne rodowity psów pies i Fenicjanie.

W czasie pochodzenia rasy dwóch odmianach czarnych dużych psów mieszkających w sąsiedztwie Rottweil. Niektóre były bardziej umięśnione i silne, i zaufać im nosić ciężkie ładunki, ale dla życia pasterza, nie zbliżać: oni po prostu byli gotowi do spadku z wycieńczenia podczas prowadzenia stada.

Drugi typ był znacznie mniejszy, bardziej hardy i mądry. Te psy są wykorzystywane do ochrony i jazdy zwierząt i ochrony użytkownika, a przychody pieniądze do nich. Fakt, że są one częścią zakładu przez niemieckich rzeźników, którzy piętrzyły przychodów torebkę i zawiesił go na szyi psa. Nie odważył się ukraść złodziej kapitału.

W początkach XX wieku, rasy prawie zniknął ze względu na jego bezużyteczności: bydło zaczęło się do transportu kolejowego. Jednak do połowy XX wieku, została reaktywowana w nowym charakterze – jako ochroniarz i policji asystent, a później zaczął stawiać na pierścieniach walki.

cechy zewnętrzne

Aby zrozumieć, co rasa najbardziej Ci odpowiada – Doberman lub Rottweiler, należy wziąć pod uwagę ich cechy zewnętrzne i wymiary.

Doberman – pies duży. Jego wysokość w kłębie – 68 do 72 cm (mężczyźni) i 63 do 68 cm (samice). Zwierzę dość szczupły, ze sportową sylwetkę. Przy takiej imponującej wzrostu wagi u mężczyzn wynosi mniej niż 45 kilogramów, dla kobiet – 35 Rottweiler i Doberman (zdjęcie można zobaczyć w artykule) – Zwierzęta muskularne i silne.

Doberman ma beefy szyi, szersze u podstaw. Klatka piersiowa jest szeroka, dobrze rozwinięte. Silne nogi w kształcie nieco jak u kota. Krótki lśniący płaszcz i mają Doberman i Rottweiler. Porównanie tych skał wskazuje, że są one podobne kolory: czarny, brązowy (doberman rzadko niebieski) i tan, które znajdują się w łuki szyi, nogi, twarz, brew.

I wygląda na to Rottweiler?

Ten pies jest bardzo harmonijnie w składzie: w krótkich silnych nogach skoncentrowana moc i siłę, szerokie głowy przymocowane do zwierzęcia lub agresywność, lub pogodą – to zależy od sytuacji. Obudowa psy masywny, szeroki pysk charakteryzuje się dużą szczęki. Klatka piersiowa jest dobrze rozwinięta. Ona idzie w dół do początku stawach łokciowych.

Kompaktowe łapy są zaokrąglone. Wełna, jak Doberman, świetny krótki i gładki. Podstawowy kolor – czarno-tan. Średnia wysokość stożków – 69 cm, a kobiety nieco poniżej – 58 cm, ciężar dorosłych zwierząt, zwykle nie przekracza 60 kg .. W ostatnich latach (zwłaszcza w mokrych rynku) są coraz bardziej powszechne mieszaniec Rottweiler i Doberman. Dlatego zakup zwierząt tych gatunków jest zalecana w wyspecjalizowanych żłobków. Chociaż Metysów też mogą być wspaniałymi towarzyszami i strażnicy, ale pokazują one kariera nie jest dostępna.

charakter

Jeśli zdecydujesz: Doberman lub Rottweiler najlepsze dla ciebie – musisz wiedzieć o pewnych cechach charakteru tych zwierząt. Doberman myśleć o układzie nerwowym oznaczony typ choleryk: uporczywe i złe wyszkolenie psa. Ale tylko ta opinia ci ludzie, którzy nie są zaznajomieni z tej rasy. W rzeczywistości, Doberman – czujnym obrońcą i opiekunem, jak również doskonałym towarzyszem, który idealnie dopasowuje się do rodziny.

Doberman jest w stanie bardzo subtelnie poczuć nastrój właściciela. On staje się wiernym przyjacielem, ale tylko dla dobrego i inteligentnego pana. Komunikacja z innymi zwierzętami, jeśli w ogóle, w swoim domu, nie było łatwe. Dobermany – psy, które mają wrażliwą układ nerwowy, zwłaszcza gdy sytuacja zmienia się dramatycznie. Więc jeśli mieszkasz agresywnego kota lub psa, który może wywołać showdown, to najprawdopodobniej, kłótnie nie można uniknąć.

Pod warunkiem odpowiedniej mieszka w domu Dobermany zwierzaki stać ich zwolennicy, a nawet wspólnicy: na przykład, mogą rozpraszać się z właścicielem, gdy kot kradnie z tak wielu różnych smakołyków.

Co dobrego jest Rottweiler?

Jest to pies o bardzo wysokiej inteligencji i to jest bardzo trudne – nie można lekceważyć. Jeśli zauważysz, że Twój ulubiony pies przestał wykonywać swój zespół i jednocześnie patrząc na ciebie jasny, rzetelny i rozumiejąc oczy, pewni – to po prostu oszukują cię.

Rottweiler to nie tylko niezawodny guard – pełnoprawnym członkiem rodziny, który jest równie lubiący swoich panów i ich dzieci, choć niejawnie słucha tylko jedną osobę. Rodzina zachowuje się zaskakująco łagodnie, jak kot, jednak obecność bardzo małych dzieci mogą mieć problemy. Rottweiler nigdy, pod żadnym pozorem, nie zaszkodzi mistrzów dzieci, nawet jeśli będzie on dostarczyć znaczne niedogodności. Ale ze względu na duże rozmiary i waga psa może zranić małego dziecka, który spada i boleśnie.

Karmienie i pielęgnacja

Obie rasy są gładkie płaszcz, więc dbać o ich jest proste. Te psy rzucają trochę, ale raz na dwa tygodnie, powinny być specjalne szczotki do rozczesać, oczywiście, jeśli nie palą się z dążeniem do usuwania włosów w domu.

Czy korzystać z gotowych potraw lub naturalną żywność ma zadecydować gospodarza, często ich wybory wpływają na zalecenie hodowcy, w którym zwierzę zostało nabyte. Eksperci uważają, że naturalna żywność może znacząco przedłużyć życie zwierząt. Przygotowaliśmy kanały mają przewagę – zawierają wszystkie witaminy, które są niezbędne dla rozwoju zwierzęcia.

Kto jest silniejszy: Doberman lub Rottweiler?

Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu właścicieli. siła fizyczna i wytrzymałość, te psy są w przybliżeniu równe. Jednak Doberman wyższa, zwinny i zwinny. Ale co do zasady, jego gorliwość manifestuje przed pierwszym strasznym ryk Rottweiler.

podsumować

Nie wiem, czy jesteś w stanie przeczytać nasz artykuł, aby decydować o sobie, Doberman lub Rottweiler najbardziej Ci odpowiada. Chcielibyśmy, aby dodać do wszystkich wyżej wymienionych, jest to unikalny, inteligentny i bardzo piękny pies. Mogą one być przyjazny i pomocy osobom niepełnosprawnym.

W skrajnych przypadkach, zwierzęta te stają bezwzględni. Niedoświadczony i nieudolne ręce bez odpowiedniego szkolenia, mogą stać się żywa i bardzo niebezpieczna broń. Dzięki odpowiedniemu wychowaniu w młodym wieku, te piękne i potężne zwierzęta stają się lojalnymi i niezawodnych obrońców. Przed rozpoczęciem jednego z tych psów, że jeśli można zrobić to z ich zapał będzie mógł stać się zwierzę za niekwestionowany autorytet.