137 Shares 6463 views

Finlandia. Zabytków należy rozpatrywać

Finlandia – to wspaniały kraj, który przypomina ogromny i ekscytujący park wodny. Wiele osób uważa, że to do ferii zimowych. Jednak opinia ta jest błędna, ponieważ możliwe jest relaks o każdej porze roku.


Ogromna ilość dziewiczych jezior, tysiące wspaniałych wysp, niskie góry, łagodne ciepło słońca – wszystko Finlandia. Atrakcje tego kraju jest tak różnorodna, że opisać je w całości jest niemożliwe. Spróbujmy skupić się na najważniejszym.

Zgodnie z tradycją, jego podróż musi zacząć z Helsinek, a mianowicie z placu Senatu, który jest sercem miasta. Niesamowite połączenie trzech budynków wybudowanych na całym obwodzie obszaru, pomysłowo wyświetla jeden z najczystszych stylów architektury europejskiej. W zachodniej części obszaru jest Uniwersytet. A jeśli trochę pod górę, zostanie podjęta bezpośrednio do biblioteki uniwersyteckiej. Wschodnia część placu jest ozdobiony budynku rządowym. Ale to tylko setną część tego, co można pokazać swoich gości Finlandia. Atrakcje w kraju są zróżnicowane.

Obecnie ogromna popularność dawnej twierdzy morskiej Soumenlinna, która jest zbiorem muzeów, ogrodów i parków. Nie mniej atrakcyjna jest Kościół Temppeliaukio, wykute w granitowej skale. Zobacz to stworzenie jest piersiach każdej wizycie. Masywny dach miedziany zakrzywiony pokrycie budynku, tworzy wspaniałą akustykę wnętrza. To z tego powodu jest często wykorzystywane do koncertów.

Finlandia i atrakcji tego kraju stanowi uciesze miłośników architektury. 60 kościoły znajdują się w Helsinkach. Największym obiektem sakralnym jest uważany Katedra Wniebowzięcia NMP, zbudowany z czerwonej cegły. Katedra Prawosławna położony jest na półwyspie Katayanokka. Majestatyczne budynki dać złote kopuły. Wewnętrzna część zdobią cenne ikony. Wręcz przeciwnie jest on zainstalowany pomnik króla Aleksandra II, przypomina o czasach, kiedy Finlandia była częścią Rosji.

Ale Helsinki – Finlandia nie jest cała. Atrakcje są dosłownie w każdym mieście. Na przykład, miasto muzeów i licznymi fiordami Turku położony jest w południowo-zachodniej części kraju. Główny kościół luterański w Finlandii – Turku Cathedral – kapliczka z kapliczek. Dzwonienie swoje dzwony w radiu całego kraju co godzinę. Budowa katedry trwała w różnych epok, od XIII wieku aż do początku XIX. Początkowo był to niewielki kościół parafialny, który jest drewniany kościół. Największe zmiany w wyglądzie katedry odbyła się w XV wieku. Ten widok jest budynek otrzymał dopiero po pożarze w 1827 roku.

Jakie inne atrakcje Finlandia oferuje odwiedzającym zobaczyć? Rovaniemi jest niesamowite miejsce. Jest to stolica Laponii, która jest również siedziba słynnego Santa Claus. Rovaniemi – kwitnącym miastem uniwersyteckim, które oferuje turystom odwiedzić interesujące muzea znajdują się w okolicy. Podczas II wojny światowej miasto zostało zniszczone, więc niektóre historyczne budynki, nie będzie widać tutaj.

Co warto zobaczyć w Finlandii jeszcze? Ciekawy odwiedzą zoo ranę, która prezentuje faunę Arktyki. Można udać się do Wioski Świętego Mikołaja, znajduje się niedaleko Luosto, który jest otwarty dla zwiedzających unikalna kopalnia ametyst. Zachwyca wycieczkę do Kemi, gdzie wspaniałe śniegu zamku. A od września do marca w Laponii można zobaczyć niesamowite zjawisko – The Northern Lights.