490 Shares 3487 views

Jak jest czyszczenie kanału i dlaczego jest potrzebna?

Wiele osób cierpi na próchnicę, która może uderzyć tę część zęba, które nie mogą być postrzegane wizualnie. Człowiek przez długi czas może nie czuć bólu, ale proces destrukcji, kiedy może dotrzeć do kanału korzeniowego. Bakterie wnikają zębiny i zaczynają się mnożyć szybko tam, przechodząc na tkance nerwowej. Otrzymany Zapalenie manifestuje się silny ból. W tym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi leczenie stomatologiczne.


czyszczenie kanałów w tym przypadku – obowiązkowa procedura. Spędzić go w znieczuleniu miejscowym, więc jakikolwiek dyskomfort u pacjenta nie wystąpią. Jednak pacjenci przeżywają i zapytać: „boli ząb po czyszczeniu kanałów?”. Spróbujmy wyjaśnić tę kwestię.

Czy powinniśmy bać się takiego postępowania?

Każdy, kto ma do czynienia z problemem w ustach, zadaje pytanie: „Czyszczenie kanału – to boli, czy nie?”. Aby na nie odpowiedzieć, należy wziąć pod uwagę strukturę zębów trzonowych. Jak wiadomo, składa się z koroną, usytuowany wewnątrz szczęki, pierwiastek, który utrzymuje ją w dziąsła i kanału zęba stanowiącego wnękę znajdujący się korzenia. To właśnie te kanały i dostarczyć ból.

Wskazania do czyszczenia

Procedura ta jest wykonywana, jeśli istnieją istotne powody, takich jak:

  • ambona;
  • przyzębia;
  • bólu, który może wystąpić pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

But kanału zęba może być przeprowadzone przed Proteza implant obejmuje usuwanie nerwy.

Charakterystyka czyszczenia

Do leczenia zęba lub protezy po zabiegu przeprowadzono maksymalnej jakości, lekarz musi dokładnie określić długość kanału. Jeśli nie pozostanie tkanka uszczelnić ząb do góry nie jest możliwe. Może to doprowadzić do tego, które rozwijają się wszelkiego rodzaju powikłań w jamie.

Aby uniknąć tych negatywnych skutków kanału czyszczenia zębów prowadzi się za pomocą promieni rentgenowskich. Podczas taka manipulacja obsłużyła dentysta kanał wprowadza specjalne narzędzie (APEX lokalizatora), który pozwala określić głębokość, na której zatonął. Jednocześnie, jest to X-ray. Wszystko to jest całkowicie bezbolesny.

Technika czyszczenia

Procedura zaczyna się w części ustnej analgezji, który będzie poddany takiej manipulacji.

Problematyczne zębów powinny być izolowane. Odbywa się to za pomocą specjalnej uszczelki wykonane z bezpiecznego gumy. Taki materiał izolujący pomaga niezawodnie chroni błonę śluzową przed oparzeniami, które mogą być otrzymane z wykorzystaniem środków dezynfekujących w czasie tej procedury. Ta guma czy też nie śliny, która może zawierać bakterie zdolne do zakażenia rany, dostać się do otwartej wnęki.

Przy pomocy specjalnych narzędzi dentysty zaczyna się otwierać dostęp do kanałów korzeniowych. Odbywa się to w następujący sposób: rozcięta wgłębienie, a następnie wycofuje się górną warstwę komory z miazgi.

Zaczynają rozwijać kanał z najcieńszych narzędzi mających małe wymiary posiadające wytrzymałość i elastyczność. ruchów obrotowych lekarz wkłada je do kanału, przy czym ściany jamy cząstek usuwa się miazgę chorego.

Następnie leczenie chemicznego wgłębienie oczyszczona z miazgi. W tym celu, igła jednorazowego użytku cienka, ale jako dezynfekujący stosuje się podchloryn sodu, która styka się z pozostałości tkanek miękkich je rozpuszczają. Aby aktywować roztwór dezynfekujący, specjalną końcówkę ultradźwiękową, która tworzy wir. Zastosowanie ultradźwięków pozwala bardzo dokładnie oczyścić najmniejszy kanalchiki tam, gdzie jest to praktycznie niemożliwe.

Na koniec obróbce zagłębienia dokładnie wysuszono i następnie leżała w uszczelkę lub specjalnych sworzni.

Jakie są wymagania dla materiału wypełniającego?

Wprowadza się do wnęki zęba wypełniacz musi spełniać następujące wymagania:

  • mają maksymalną wytrzymałość;
  • mają zdolność do całkowitego wypełnienia przestrzeni, które powstały w zębie;
  • aby nie powodować dyskomfort i reakcje alergiczne po obróbce;
  • odporne na kwasy i inne nośniki korozji;
  • bezpieczny dla środowiska;
  • Wiązki promieni rentgenowskich przejść;
  • odporne na zmiany temperatury.

Ból zęba po kanałach czyszczących

Czasami po takim zabiegu ból zęba nadal dręczyć człowieka. Niektórzy lekarze uważają tego powikłania, nawet jeśli rentgenowskie wykazały, że kanały są zamykane bez żadnych błędów. Wielu dentystów również wierzyć, że to jest normalne po takim zabiegu. Jak ból zęba po oczyszczeniu kanałów? powinno to ostatni nie więcej niż 5-7 dni. Dopuszczalny lekki ból przez dwa tygodnie, a ich intensywność musi być stopniowo zmniejszana.

Nie ma bólu, nie tylko z winy lekarza. W trakcie obróbki miazgi jest odłączony nerwowo-naczyniową wiązkę przechodzącą przez mały otwór bezpośrednio do korzenia zęba. To uszkodzenie komórek nerwowych i przyczynia się do powstawania nieprzyjemnych doznań. Zwykle to trwa kilka dni, a potem opada.

Iniekcje mogą również wywołać znieczulenia obrzęki tkanek, co przyczynia się do dodatkowego ciśnienia i występowania bólu. W tym przypadku, do płukania jamy ustnej lub antyseptyczne ekstrakty ziołowe mogą szybko rozwiązać problem.

Ponadto ból może wystąpić z powodu przetwarzania korzeni roztworu chemicznego, który może wyjść poza nią i zaczynają drażnić tkankę. Być może, że został źle zrobione czyszczenia kanału lub lekarz nie jest w pełni wypełniona go z materiału wypełniającego. W tym przypadku drobnoustroje mogą łatwo wnikać w tkankę.

Uczulony na materiał wypełniający

Jeśli po czyszczeniu kanałów po naciśnięciu ból zęba, a następnie pacjent nie może jeść normalnie. Lekarze często nie może zrozumieć, dlaczego mogą one być traktowane doskonale kanały ze zdalnym nerwu nie jest problemem. Powodem tego jest fakt, że wiele osób wystąpienia reakcji alergicznej na materiał do napełniania, przejawiające się silny ból po jego wejściu do wnęki zęba. Ponadto, nie może być obrzęk dziąseł, obrzęk warg i policzków.

Często pacjenci zwrócić się do lekarza, aby usunąć problematyczne zęba tak, że nie nie są prześladowani. Lekarz, nie znając przyczyny najczęściej zaprzecza i perelechivaet go przy użyciu tego samego materiału wypełniającego, co, oczywiście, nie rozwiązuje problemu. Ząb nadal dręczyć człowieka. W tym przypadku, tylko korzystanie z alternatywnego materiału o różnym składzie wyeliminowałoby manifestacji alergii i złagodzić ból.

wniosek

W ten sposób odkryliśmy, że takie czyszczenie kanału korzeniowego, a gdy jest ona wykonywana. Pojawienie się bólu po tej procedurze, wielu lekarzy uważa normalnego stanu. Ale jeśli po czyszczeniu kanałów zęba noet przez długi czas i tylko wzmacniać ból, należy koniecznie zapoznać się z dentystą, jak to jest już uważany za powikłania, które muszą zostać wyeliminowane.