663 Shares 8123 views

Ford Probe: specyfikacje, zdjęcia i opinie

Ford Probe – ten samochód jest wspólne opracowanie dotyczy „Mazda” i „Ford”, który jest identyczny z modelem o nazwie Mazda MX-6. Zrobili podobną konstrukcję (bo podstawą „Ford” Mazda 626 platformy został przewidziany) i pojawienie się w ogóle. Pierwszy ujrzała światło tego samochodu w 1988 roku, ale uwolnienie została zakończona w 1997 roku.


projekt

Ford Probe samochód podane do publicznej wiadomości w 1979 roku – na długo przed wystąpieniem problemu. Ale to był dopiero aerodynamiczny samochód koncepcyjny. W ogóle, jeśli chodzi o konstrukcję było dużo kontrowersji. Manual „Mazda” wygląd pojazdu homologowanego, ale specjaliści z „Ford” powiedział, że jest już nieaktualne. Chcieli, aby uczynić go bardziej sportowy i agresywny. Dlatego amerykańscy projektanci przekształcił szyby, okna usuwa ramkę i wykonaniu wszystkich niezbędnych zmian na drzwiach bocznych. I niech „Mazda” przywództwo był niezadowolony, że amerykańscy eksperci przyczyniły się do wspólnej sprawy, wziąć propozycję projektu „Ford” mieli. W rezultacie, pojawienie potwierdzone.

Jednak potem były spory o której model będzie produkowany. Przedstawiciele firmy „Mazda” myślał na budowę fabryki w USA, ale „Ford” został zamknięty wolnego odlewni w Michigan. W rezultacie kupił japońskiego koncernu. Pomieszczenia zostały przekształcone w magazyn, i został zbudowany obok nowoczesnej fabryce.

Cechy pierwszego wydania

Debiutancki model Forda Probe toczonej sportowy i agresywny. W tych pojazdach, system z powodzeniem łączy w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz tempomat z komputerem pokładowym i pełnymi akcesoriów zasilających. Standard został tarczę hamulcową (na każde koło), ABS, turbo sprężarki. W wersjach LX i GL była mocniej ciało miękkie zawieszenie węższe opony i automatycznej. LX-wersja chwalił regulowane fotele i kierownica, elektrycznie sterowane lusterka i felgi. Ale wszystkie modele, bez wyjątku, posiada elektroniczny pulpit.

Po uwolnieniu, Ford Probe spotkał się z poważnych konkurentów, takich jak Nissan 200SX, Honda Prelude i Toyota Celica. Mimo, że był to sukces.

cechy techniczne

Teraz trzeba powiedzieć nam, co ma cechy Ford Probe. Aby rozpocząć, należy zauważyć, że w pełni wyposażony model (znany jako GL) kosztuje około $ 17 600 w chwili 1988 roku. Kilka lat miał lekką restyling. Zmiany kosmetyczne przekształcił ciałko i dodano nową jednostkę napędową. W wersjach LX teraz jeszcze ustalone i 6-cylindrowy 12-zaworowy silnik V-kształtny. Jego objętość wynosi trzy litry. Jedną uderzającą cechą jest elektroniczny wtrysk paliwa.

Model ten charakteryzuje się zaawansowanym systemem sterowania silnikiem ECC-IV. Jednostka napędowa sporządził 140 KM. Interesujące jest to, że 80% momentu rekrutowani 1000 obr / min (!). – I to jest wielki wskaźnik. Dwa lata później, w 1992 roku poprawiła się silnik. Stał się trochę (5 l. Z). Mocny.

druga generacja

W ciągu 90 lat twórcy japońskiej firmy-amerykański zaczął myśleć o tym, co będzie druga generacja samochodu Ford Probe. Praca była w pełnym rozkwicie. Planowane przez 1993 przedstawi publiczności jest już w pełni przygotowany nowość. Jako platforma używany ten sam 626-th „Mazda”. Obecnie deweloperzy „Ford” zrobić projekt, a japońscy naukowcy zaczęli radzić sobie z ulepszeń podwozia i silnika. W wyniku tego, nowy produkt posiada zwiększoną o 5 cm długości i 10 cm, – szeroki. Waga spadła aż o 60 kilogramów.

W wersji podstawowej posiada z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2 litrów. Był to 16-zaworowy, 115-konny, ładny jednostka. Ale o wiele bardziej potężny silnik zainstalowany pod maską „naładowany” wersja GT. To zakończono z 2,5-litrowego silnika w kształcie litery V 24 zaworu, tworząc 164 KM.

Niestety, kiedy wyszedłem zupełnie nowy „Mustang” w 1994 roku, w świetle, Ford Probe, którego zdjęcia zostały podane powyżej, przestał być tak popularne. Producenci chcieli nawet zatrzymać, aby ją zwolnić. Ale do 1997 roku, to nadal istnieje. Aw marcu tego roku, „Ford” złożył oficjalną zapowiedź, że model nie będzie już wyjść.

Ostatnia edycja

Jednak prawo do „ostatnie słowo” samochód zdobył. O Fordzie samochód opinii sondy były bardzo dobre i pozytywne. Najwyraźniej producenci zdecydowali, że nie jest konieczne, aby jak najszybciej ograniczyć produkcję. Ponieważ deweloperzy planuje zaktualizować wcześniej niepublikowany w świetle samochodu. Nazywali go już trzecie pokolenie. Został on wzniesiony na platformach Rtęć Mystique i Ford kontur. W roku 1998 firma „Ford” przedstawił do nowej sondy marki publicznego jako restyling samochodu, znany jako Mercury Cougar.

cechy samochodów

Pierwsza wersja sondy Ford różnych kół 3-szprychy kierownicy, efektowny listwy boczne, zderzaki, oraz aluminium koła (spider – opcjonalnie). Ludzie, którzy stali się właścicielami tego modelu byli zadowoleni z samochodu, ale powiedziano mi, że brakuje mu komfort i nowoczesność. Ponieważ w 1990 roku, w świetle został zwolniony, których rozwój wszystkich zmotoryzowanych życzenia były brane pod uwagę. Modele dostał ABS, automatyczna skrzynia biegów, automatyczne pasy barkowe i ręczny przełącznik trybu zmiany biegów zastąpiony przez przycisk zmiany reżimu. Więcej samochodów wyposażonych w podświetlane przyciski (lustrami i blokady drzwi), odtwarzaczem CD, tylne pasy bezpieczeństwa. Tapicerka skóra była dostępna jako opcja.

W 1992 roku, żadne wyraźne zmiany obserwowano. W 1993 roku – to samo. Dodanie tylko poduszkę powietrzną jako standard i opcje obejmują ogrzewanie lusterek bocznych, otwierając drzwi bez klucza, a także układ zabezpieczający przed kradzieżą. W 1994 roku, nowa automatyczna skrzynia biegów do silników 2-litrowego i klimatyzacja. W roku 1995 dane techniczne Ford Probe są lepsze – nie było grzejnik komory silnika, 16-calowe chromowane felgi i nowy stan.

Ogólnie rzecz biorąc, „Ford” – idealny samochód dla ludzi, którzy lubią oryginalne Sportowy, wielofunkcyjne wnętrze i komfortową jazdę. Negatywne komentarze o nim trochę, a potem – tu raczej kwestia gustu. Przy okazji, a teraz można kupić. Ceny są dość skromne – z 80 tysięcy rubli do 200-250 stan używanych. Koszty będą się różnić w zależności od roku produkcji i montażu. I, oczywiście, pod warunkiem. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę przy zakupie do niego.