471 Shares 6381 views

Czy to możliwe, aby korzystać z odchodów świń jako nawóz?

Nazywany nawóz nawóz organiczny stosowany jako źródło przydatnych składników, takich jak azot, fosfor i potas. Ma wiele pierwiastków śladowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju roślin. Czy to możliwe, aby korzystać z odchodów świń jako nawóz? Odpowiedź na to pytanie jest przedstawione w artykule.

funkcje

Pig nawóz stosuje się nawóz. To ten sam sos jako odpady z bydła i kurcząt. Ale to nawóz ma swoje własne cechy:

  • wzbogaconego azotem;
  • Posiada wysoką kwasowość;
  • Zawiera mało wapnia;
  • Ma słabe przenikanie ciepła;
  • Ekspansja długoterminowym.

Jeśli używamy go do gleby lekko kwaśne, to nie jest odpowiednie rośliny. Podczas zakończenia odpadów w glebie próchnicy wzbogacony poprawia jakość gruntowych. Razem z innymi dodatkami wzbogaci glebę cennych składników.

Pig nawozu jako nawóz jest kilka typów. Przed nawóz konieczne jest ustalenie, na jakim etapie jest próchnica. Ponieważ odpady gnić długi okres czasu, one są pozostawione przez pewien czas dojrzewać. Po tym, będą mogli wykonywać swoją użyteczną funkcję.

świeży

Ten odchodów świń, lain do 6 miesięcy. Będą one niebezpieczne dla roślin, ponieważ:

  • Duża ilość azotu pozostawiając oparzenia;
  • Włączenie neperegnivshih nasion chwastów;
  • Obecność bakterii, wirusów, robaków, a reszta pasożytów szkodliwych roślin i ludzi.

Dlatego też, świeżo odchodów świń jako nawóz nie powinny być stosowane. Zagraża to utlenianie gleby, który może się nadawać do sadzenia. Jednakże, jeśli zostanie dodany do tych odpadów, jest to konieczne dla zmniejszenia kwasowości wapna (50 g na 1 wiadrze) i miesza się z końskiego nawozu w stosunku 1: 1. Odsetek ten jest normą.

Polupereprevshy

Jest to strata, że leżał 6-12 miesięcy. Mają dużo wilgoci, nasiona chwastów i trochę niepotrzebnych bakterii i mikroorganizmów. Może to być wykorzystane jako nawóz odchodów świń do poprawy jakości gleby. Należy zakończone na końcu jesienią dawce 2-3 kg na 1 tys. m.

Jeśli ekskrementy do wykorzystania w trakcie intensywnego wzrostu i kwitnieniem należy je rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10. Polupereprevshy nawóz jest uważane za niebezpieczne dla roślin, więc nie ma potrzeby, aby zwiększyć stawki. Nawożenie będzie przydatna dla kapusta, dynia, ogórki i dynie. Również odpowiednie, takie uprawy obornika, wymagających obecności azotu w glebie. Po dokonaniu tego nawozu nie jest konieczne stosowanie innych dodatków.

zgnił

Odpady te są 1-2 lat. Są one praktycznie żadnych szkodliwych mikroorganizmów i nasiona chwastów. Odpady zbutwiały tracić wiele jego masy, poziom wilgoci jest zmniejszona, dzięki czemu nawóz jest ciemny. Jeśli to była słoma, wówczas staje się ciemny i łatwo pęka.

Czy zgnił obornik jako nawóz? Jak z niego korzystać? Odpady te są uważane za gotowe. Nawóz jest wprowadzany podczas obliczania kopania 6-7 kg na 1 tys. m. Jeżeli jest ona dostarczana w postaci roztworu, musi być zmieszany z wodą w stosunku 2:10.

humus

Te odpady od ponad 2 lat. Używasz takiego nawozu świńskiego jako nawóz? On jest uważany za wartościowy materii organicznej, w której znajduje się trochę wilgoci i wiele cennych przedmiotów. Humusu traci dużo azotu, więc to nie jest szkodliwe dla korzeni roślin.

Jest on używany do różnych podłoży jakości. Forma powinna być w ziemi wiosną i jesienią w stosunku 1: 4. Pożądane jest, aby zmieszać go z konia lub krowy odpadów.

Jak ustalić, brak minerałów?

Ogrodnicy jest ważne, aby wiedzieć, dlaczego chore rośliny. To może być określona przez ich wygląd. Często choroby spowodowane są głodu azotu. Duże rośliny liście żółkną. W kapuście zmienić ich kolor na pomarańczowy lub różowy. liści pomidorów stają się czerwono-niebieski. Rośliny normalnie rozwinięte, potrzebują azotanu amonu. W 10 litrach wody dodaje się 30 g substancji. W przypadku pomidorów odpowiednim nawóz organiczny.

Często wadą i boru, jak widać na hamowanie wzrostu łodyg. Bulwy ziemniaka stają się małe. Zgnilizna może być na warzywa korzeniowe roślin uprawnych. W pomidorach są brązowe plamy i czarne plamy. Następnie należy opatrunku roztworem kwasu borowego, 10 g proszku rozcieńczono 10 litrami wody.

Niedobór widoczne na liściach potasu. W marchwi i pomidorów, stają się one kręcone i żółte cebule. Ziemniak obserwowane suchych liści, które giną. Następnie należy makijażu soli potasu 10 g materiału rozcieńczono 10 litrami wody. Pomagają i nawozy organiczne. Brak karmienia zauważalne przez ich wygląd. Tak, że roślina rozwija się normalnie powinny być używane tylko narzędzi wysokiej jakości.

aplikacja

Jak korzystać z odchodów świń jako nawóz? Próchnicy w glebie będzie bezpieczny. Zastosowanie poluperegnivshih i świeże odpady z nieprawidłowego wprowadzenia może być szkodliwe dla ludzi i roślin. Dlatego konieczne jest użycie nawozów mądrze.

Każda forma nawozu będzie przydatna dla niektórych roślin. Wykonywać regularne nawożenie jest konieczne, aby nie uszkodzić roślinę. Ważne jest również, aby zachować proporcje. Podczas korzystania z wysokiej jakości nawóz organiczny plon będzie dobry i bogaty.

kompost

Najlepszą metodą nawozów – kompostowane nawozu. Poza odżywianiem, takie odpady rozkłada zapachy odchodów. Dung umieścić warstwy, a następnie ponownie markę ze słomy, trocin lub liści. Kompost muszą być w kontakcie z ziemią. Dodatkowe próchnicy organiczną czyni go bardziej odżywcze.

Konieczne jest, aby przygotować stos i położyć go opuszcza, zostawić to wszystko przez rok, aż będą gotowe kompostu. Że nie ma pasożytów i ich jaj, banda powinna być luźna. Można to zrobić poprzez zwiększenie lub zmniejszenie obszaru wysokości kompostu.

Zastosowanie odchodów świń trociny jako nawóz. Sugerują, że gotowego kompostu luźne, ciemne, ma zapach gleby. Jeśli wieje z rozpadu, odpady nie jest próchnica. Wynika to z braku tlenu. Bunch trzeba wymieszać lub zwiększenie powierzchni pod nim, a następnie zapach zniknie.

Wprowadzone kompost pod sprężyny kopania przez wprowadzenie do gleby. Stosowane jako ściółka nie jest konieczne. Przy takiej obróbce, aby wyrzucać próchnicy pozwala kał pozostałości biologicznych część. W rezultacie, kompleks nawóz jest gotowy, który nie traci swoich właściwości przez około 3 lata.

Układanie grunt na zimę

Świeże odchody mogą stworzyć podstawy na zimę. Aby to zrobić, wykopania dołu i położyć odpadów i wszystkie pokryto je ziemią (20-25 cm warstwie). Wtedy trzeba zrobić humus w glebie podczas kopania jesienią.

Razbavka

Prace przeglądowe, obornik świński nawóz rozcieńcza się wodą i aplikuje się do gleby przy użyciu wapna. Jeszcze lepiej, nalegał. Wymaga to pojemność, w których zamiast wymaganej ilości odpadów i taką samą ilość wody. Wszystko to jest podawany przez cały tydzień.

Podczas tego okresu, bakterie chorobotwórcze zniknie i rośnie ilość azotu. Następnie rozcieńczać humus wymagane: 1 L nawozu niezbędnej 10 litrów wody. Wlew wody rośliny. Aby to zrobić, kopać małą bruzdę i wypełnić je z opatrunkiem. Podlewanie nie powinny być wykonywane w taki sposób, że korzenie roślin nie chorują.

popiół

Maksymalizacja recyklingu świńskiej gnojowicy, pasować popiół. Trzeba spalić suche łajno, obornik wysychają. Ta opcja utylizacja będzie trwać długo, ale w końcu skoncentrowany ilość nawozu, która nie zajmuje wiele miejsca.

Podczas spalania eliminuje wszystkie bakterie i mikroorganizmy. Jako taki, nawóz jest bezpieczny dla roślin i ludzi. Dokonać należy jesień: 1-1,5 kg popiołu za 1 tys. m.

rośliny nawozowa

Wielu rolników nie wiem co zrobić z obornika i próchnicy. Zgłosił się do gleby, tak aby został on nabyty neutralne lub lekko kwaśne pH, jak również do odżywiania roślin. Prawie wszystkie warzyw i owoców w czasie wzrostu rośliny występuje niedobór azotu.

Humus lub kompost konieczne jest wprowadzenie na jesieni podczas kopania. Wskazane jest, aby używać go do buraków i ziemniaków. Również stosuje się go w momencie sadzenia ogórków, pomidorów i kukurydzy. Roztwór powinien być wlać Mezopotamii. Podlewanie prowadzi się sprężyny.

Po dokonaniu kompostu zajmie trochę czasu przed rozkładem. Rośliny same nie wyciągnął niezbędne substancje z obornika, jeżeli nie rozpadnie.

Po nawożenia gleby otrzymuje azotu że wygrzewania korzeni. Przy nadmiernych dawek konsekwencji będzie taka sama jak w przypadku przedawkowania azotanu amonu. Wtedy roślina nie będzie nadawać się do jedzenia. Pig nawóz może być stosowany, wystarczy przestrzegać prostych instrukcji i zaleceń. Tylko wtedy właściwie utylizować odpady i zwiększyć wydajność.