605 Shares 6762 views

Jak nagrać obraz na dysk

Jak nagrać obraz na dysk? To pytanie jest często zadawane przez użytkowników, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z nagraniem obrazów. Nasz przegląd pozwoli czytelnikom uzyskać niezbędne minimum teoretyczny, który może od razu być z powodzeniem stosowane w praktyce. Twoja uwaga jest także mały skrót od programów, które działają z obrazami. Więc zdecydujemy się pytanie „co”, aby nagrać obraz na dysku. Zainteresowany? Następnie przejdź do przodu!


Co to jest „obraz” tego, co robi i dlaczego, jak nagrać obraz na dysku, w jaki sposób z niego korzystać. … Wszystkie te pytania pokazują zainteresowanie dozgonną i stabilną popularnością obrazów w życiu użytkowników, graczy i innego komputera braterstwa.

W rzeczywistości, „obraz” – dokładną cyfrową kopię dysku źródłowego. Z wszystkich cech i niuansów. Dosłownie „jeden do jednego”. W tego rodzaju informacje mogą być kopiowane, przesyłane za pośrednictwem Internetu, pisać na dysku. Za pomocą specjalnego oprogramowania obrazu można zamontować na wirtualnym dysku i pracować z nim jak ze zwykłym napędzie CD / DVD.

Pliki graficzne są po prostu niezastąpione do tworzenia kopii zapasowych, przechowywania i przekazywania cennych informacji, biorąc pod uwagę, że płyty kompaktowe mogą stracić swój stan pod wpływem czynników zewnętrznych (zadrapania, pęknięcia, otarcia skóry i inne uszkodzenia mechaniczne).

Opcja zapisywania informacji w postaci obrazu jest stosowany zwłaszcza w przypadku, gdy producent treści cyfrowych nie naprawdę chcesz być kopiowane.
Pliki graficzne są zapisywane w określonych formatach. Najczęstsze formaty: .iso / .nrg / .mdf / .img / Dmg / .bin. W związku z powyższym, dla tych typów plików wymaga konkretnych programów. Rozważmy kilka wybitnych przedstawicieli oprogramowania, które działa z obrazami i, między innymi, że wie „jak zapisać obraz na dysku.”

1. DVD ImgBurn – darmowy program. Jej specjalizacja – tworzenie i nagrywanie obrazów. Udogodnień (za wyjątkiem „free”) chciałby wspomnieć Russian, prosty i intuicyjny interfejs, wsparcie dla godnej ilość formatów graficznych. Wśród obsługiwanych formatów są konieczne. Aby zapisać obraz na dysku w tym programie należy kliknąć „Zapisz obraz na dysku”, podać ścieżkę do obrazu, włóż dysk czysty „Disc” i kliknij na obrazek z wizerunkiem „pieczenie”. Pobierz program ze strony dewelopera, znajduje się plik z którego program staje się „rosyjskojęzycznych”.

2. Alcohol 120% – płatne oprogramowanie z bardzo przyzwoitą funkcjonalność. Lista obsługiwanych formatów obrazu jest imponująca. Z wszystkich funkcji programu jesteśmy zainteresowani czasu związanego z przechwytywania obrazu. Jak radzić sobie z nim:

  • Po zainstalowaniu i otworzyć proces rejestracji programu;
  • W oknie głównym, znajduje się napis „Burn CD / DVD obrazów”;
  • Kliknij na znak i dostać się do menu nagrywania. Tutaj trzeba podać ścieżkę do obrazu. Wybierz żądany plik i kliknij „Otwórz”;
  • Po przeczytaniu informacji na temat pliku, kliknij „Dalej”;
  • W płycie zmienić ustawienia nagrywania tylko co dokładnie pewny;
  • Naciśnij przycisk „Start”, a kilka minut później dostajemy „gotowy produkt”.

3. NERO: Nero Express – jeden z najczęściej używanych programów do nagrywania płyt CD. Wraz z sukcesem współpracuje z obrazami w formatach * .nrg; * .iso; * Cue ;. * img. Aby nagrać obraz trzeba otworzyć okno, po lewej stronie wybierz „Obraz, projekt, Kopiuj.”, A następnie po prawej stronie – wybierz „Disk Image” i kliknij na nią. Następnie odnajdujemy obraz ma być rejestrowane, a następnie otwórz go. Przed zapisać obraz na dysku, wystarczy wybrać rodzaj nośnika, na którym projekt zostanie nagrany. Wcisnąć magiczny przycisk „Record”, a po kilku minutach można dostać albo dokładną kopię dysku lub dysku startowego (Windows LiveCD).

Aby lista wymienionych powyżej, można dodać więcej niż tuzin oskarżonych. Teraz masz do wyboru: program do nagrywania obrazu na płytę, to już wiem. Czy ty w ogóle wiesz „jak” to zrobić. Wszystko inne będzie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i wyłącznie.