89 Shares 9999 views

rasa konia Kiger Mustang: historia, charakter, wartość

Kiger Mustang – są nie tylko bardzo piękne, wytrwałych koni rasy, ale także rzadkie. Przyjmuje się powszechnie, że ich korzenie są rysowane od rasowych koni francuskich i hiszpańskich.

Kiger Mustang zwane „dzikie skały”. Każdego roku ich populacja zmniejsza jego wytrzymałość i jest połączony z wartością mięsa i skór tych koni.

Historia wystąpienia

Historycznie rzecz biorąc, że dokładne pochodzenie nie jest ujawniana przez krew rasy. Wiemy tylko, że w XVI wieku Hiszpanie importowane swoje konie w Ameryce, gdzie są one nieplanowane kojarzenia z końmi innych ras. W tym i kopytnych pochodzenia francuskiego.

Konie wpadł na wolności i hodowane w korzystnej Wild. Tak więc nie było „dzikie skały”. Nawiasem mówiąc, słowo „Mustang” (Mustang) oznacza „dziką”, „wędrującą”, „dzikiego” lub „bez dozoru”. Co do zasady, termin ten określa się jako bydło. Stąd nazwa rasy „Kiger Mustang”.

Charakterystyka i rozmieszczenie Mustang

Duch i jak konie rasy Kiger Mustang prawdziwe legendy iść. Większość informacji w nich oczywiście przesadzone, ponieważ opisują one zwierzęcia wściekły temperamentem, czyli niekontrolowane.

Tak, postać nie jest Mustang elastyczny, ma trochę uporu i dzikości, ale to nie jest nieelastyczny. Kiger Mustang ma wysokie zdolności intelektualne, oddanie do swego pana i wolność miłujących temperamentu.

Jest to idealny koń do jazdy – bardzo szybkie i trwałe. Funkcja ta jest związana z rozwojem rasy, ponieważ stale musiał radzić sobie sami w dzikich zwierząt i poruszać się dużo, i że uczynił je tak silna.

Życie w środowisku naturalnym

Do charakterystycznych Mustangi żyją w stadach. „Rodziny” nie zawsze jest głowa, zarówno mężczyzn i od samic. Męskiej jest przeznaczony do wykonywania reprodukcji nie tylko, ale także obronne (jeśli to konieczne). Samica opiekuje się potomstwem, aw razie niebezpieczeństwa prowadzi do bezpiecznym miejscu wszystkie pozostałe źrebiąt i klaczy. Taki schemat życia i przetrwania jest trochę jak duma lwów.

Głównym mężczyzna jest wybierany przez starożytnej drodze, która jest u władzy. Regularnie potwierdza swój status lidera. Najczęściej jest to zwierzę, dorosłych w wieku powyżej 6 lat, który ma doświadczenie. Wszyscy inni przedstawiciele płci męskiej mają obowiązek go przestrzegać.

Z klaczy sytuacja jest inna. Dominująca samica jest wybierany zgodnie z zasadą płodności. Jeżeli okoliczności nie są najlepsze i nie ma sposobu, aby szybko doprowadzić stado w bezpieczne miejsce, a reszta kobiet źrebiąt otoczyć i samica alfa, a tym samym ich ochronę. W tym samym czasie, mężczyźni stają zad do źródła niebezpieczeństwa, i w ten sposób zająć pozycję obronną. Kiedy wróg zbliża, będą starali się umieścić swoje kopyta trafienia.

dane zewnętrzne

Kiger Mustang – koń, który nie należy do głównego typu. Jego wymiary nie są tak wielkie, ale to dlatego, że jest w stanie rozwijać się bardzo dużą prędkością podczas galopu.

Jeśli mówimy o wielkość, wysokość w kłębie wynosi około 145-150 centymetrów, a waga zwierzęcia nie przekroczy 350-400 kilogramów. Godne uwagi jest obecność bardzo silnego i potężnego karku, to po raz kolejny scharakteryzować jako idealnej rasy do jazdy.

Głowę Kiger duża. Uszy nie są duże i nie małe, spiczaste na końcach. Nozdrza mają istotną część pyska – dość duża.

Farbowanie można znaleźć różne, ale rdzeń różni się intensywność koloru czerwonego. Kolor może mieć odcień szarości lub paski na nogach i górnej części tułowia. Rzadko, ale są też przedstawiciele czarnej skały. Mane Kiger posiada ciemną barwę, głównie czarnej, lub czekolady.

Ile jest Kiger Mustang?

W Rosji, ta rasa nie jest powszechne, ale w USA średnia cena Kiger Mustang 1,5-3 tysięcy dolarów, jeśli chodzi o nasze pieniądze to około 85-170 tysięcy rubli dla dorosłego zwierzęcia.

Koszty uzasadnione rzadka rasa i małą liczbę, ponieważ wszystko Kiger Mustang pozostało nie więcej niż 60 tysięcy, a udomowione zwierzęta, a nawet mniej.