333 Shares 5897 views

Silvio Berlusconi: biografia, polityka, życie osobiste

Ta kontrowersyjna, ale bez wątpienia, charyzmatyczny przywódca armii europejskiej ma zarówno przeciwników i zwolenników, co pozwoliło mu utrzymać się przy władzy przez prawie 20 lat. On jest właścicielem klubu piłkarskiego „Milan”, posiada pakiet kontrolny w spółce „Fininvest”, jest właścicielem banków, ogromnego medialnego holdingu – to wszystko o Silvio Berlusconim. Biografia jednego z najbogatszych ludzi na świecie (118. na magazyn „Forbes”) jest bardzo sprzeczne, pełne wzlotów i upadków, ogromnym sukcesem i głośnych prób, ale z pewnością bardzo interesujące.


Początek zawrotnej kariery

Jego rodzinne miasto jest Milan, Silvio gdzie urodził się w dniu 29 września 1936 r. Jego ojciec, Luigi Berlusconi, był urzędnikiem bankowym, a matka – Rosella Bossi – gospodynią domową. Później mieli dwa więcej dzieci, Maria i Paolo. Rodzina miała skromne dochody, jednak wysiłki rodziców wszystkich dzieci otrzymują przyzwoite wykształcenie. Silvio Berlusconi ukończył z wyróżnieniem z katolickiego liceum, a później na Uniwersytecie w Mediolanie, gdzie studiował prawo. Ze swej tezy, że nawet wygrał. Nawet podczas studenta Berlusconi zaczął szukać okazji do zarabiania na życie na wiele różnych sposobów – od handlu towarami do wszelkiego rodzaju występów na wycieczkowców. Pierwsza regularna praca, otrzymał w 1957 roku firmę budowlaną. Później był tak zafascynowany tym nowym obszarze działania, że po upływie 10 lat, założył własną firmę budowlaną o nazwie „Edilnord”. Wszystko szło tak dobrze, że ten biznes Silvio poświęciła prawie 20 lat swojego życia. W 1978 roku miał już założył firmę Holding „Fininvest”.

wszechstronny biznesmen

Ale młody przedsiębiorca został również poszukuje nowej i obiecującej dziedzinie. Otworzyli jeden z pierwszych supermarketów w kraju. Ale aby być naprawdę udane stał przez podstawę pierwszej komercyjnej sieci telewizyjnych we Włoszech w 1980 roku. Udane biznesmen zaczął rozwijać ten obszar, nabywanie i otwarcie nowych kanałów, a nie tylko w ich własnym kraju, ale w całej Europie, jak również inwestowane w akcje jakiegoś nośnika. Jego nowy projekt była firma reklamowa „Pubitaliya'80”. Jednocześnie, niestrudzonej i przedsiębiorcy są zainteresowani publikacją, co ostatecznie doprowadziło do powstania „Wydawnictwo” Mandadori”, który w latach '90 wzrósł do zaufania«Arnoldo Mandadori Editore». A w 1986 roku jeden z najbardziej udanych inwestycji był zakup przedsiębiorczego włoskiej piłce nożnej, „Mediolan”, który jest ze względu na to pokonał w liderów.

nowe inwestycje

Pod koniec lat 80. Berlusconi jest już jednym z najbogatszych ludzi we Włoszech, do jego największych inwestycji budowlanych, biznesu i mediów klubu piłkarskiego w 1988 roku, został dodany jako sieć największych domów towarowych „La Standa”. Nieco później, w latach 90., Berlusconi założył filię „Fininvest” Grupa „Mediaset”, którego główne kierunki są reklamy, multimediów, telewizji i filmu. Niewiele osób wie o działalności producenta Silvio Berlusconiego. Filmy sponsorowanych, że na początku lat 90-tych, nie jest bardzo dobrze znane opinii publicznej. A „porządki męskie”, „przodkowie”, „Morza Śródziemnego”, a także kilka serii TV. Ale potentat nie poprzestał, opanowanie nowych obszarów biznesowych, takich jak ubezpieczenia. Jej aktywa i liczba różnych funduszy.

Następnie w polityce!

W 1994 roku pojawiła się nowa postać na scenie światowej – Silvio Berlusconiego. Partii „Forza Italia!” Został pierwotnie ruch polityczny, który szybko zyskuje popularność dzięki swoim innowacyjnym pomysłom i atrakcyjnej figurze lidera. Podstawowym jego ideologia była fuzja różnych pojęć, takich jak liberalnego demokratycznego socjalizmu i populizmu. Partia Narodowa miłość wygrał dzięki zaangażowaniu i tradycyjnych wartości katolickich. Silvio Berlusconi został premierem Włoch, wygrał wybory w marcu 1994 roku, a jego centroprawicowa „Forza Italia” otrzymał ponad 40% głosów i utworzyli koalicję z innymi partiami. Jednym z priorytetów swojej polityki była kontrola przepływów migracyjnych, głównie z Afryki. Ale jego rząd trwał rok, koalicja upadła z powodu nieporozumień i Berlusconi zrezygnował po nowe wybory poszedł do opozycji w 1996 roku.

dwóch kolejnych

W 2001 roku Silvio Berlusconi po raz kolejny zdecydował się kandydować na stanowisko premiera z obszernego programu przedwyborczego, łącznie z nowymi kwestiami migracji, licznych reform i zwiększenie standardu życia. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku zdobył decydujące zwycięstwo koalicji „Freedom House”, a Silvio znowu był na czele rządu. Ale już w 2002 roku w związku z wprowadzeniem euro we Włoszech, standard życia spadła, mimo obietnic wyborczych premiera. Na swojej drugiej kadencji Berlusconiego miała przebieg zbliżenia ze Stanami Zjednoczonymi i poparła inwazję na Irak. Jako sojusznicy wspierać Włochy przesłały również z powrotem swoje wojska. Rząd Silvio Berlusconiego pozostał u władzy od czerwca 2001 do kwietnia 2005 roku, pomimo upadku koalicji i późniejszej rezygnacji, okazał się jednym z najbardziej długowieczne w historii Włoch. Z powodu incydentu rząd kryzys Przewodniczący Rady powrócił na swoje stanowisko pod koniec kwietnia 2005 roku, a nowo utworzony rząd pracował na kolejny rok.

skompromitowany polityk

Na wiosnę 2006 roku, wybory zostały powtórzy się. Ze względu na jego samego prawa Calderoli, który automatycznie opuści ponad połowę miejsc w parlamencie dla zwycięskiej partii Silvio Berlusconi i jego rząd ustąpił w lewo tylko trochę, ale to wystarczyło, aby stracić. W rezultacie, „Forza Italia” i jego inspiratorem poszedł do opozycji, aw 2007 roku dołączył do federalnego partii „Lud Wolności”. W wyborach w 2008 roku Berlusconi został podniesiony wiele zarzutów dotyczących łapownictwa i nacisku na media, ale mimo wszystko, charyzmatyczny włoski lider po raz czwarty okazał się w Katedrze Rady Ministrów. Jednak wszelkiego rodzaju skandale towarzyszy cały okres panowania Silvio Berlusconiego. Został nawet zamordowany w 2009 roku. Sytuacja wzrosła napięta, zwłaszcza na tle pogarszającej się sytuacji gospodarczej we Włoszech, ostatnia słoma była sprawa karna, otwarte na premiera, więc w listopadzie 2011 roku, znowu na emeryturze. Mając do czynienia ze skandalem, skompromitowany polityk nawet zdecydował się na powrót w 2012 roku, ale przegrał wybory do demokratów, i znowu w opozycji. W 2014 roku został skazany za oszustwa podatkowe, otrzymał rok prac społecznych i zakaz uczestniczenia w działaniach rządu.

życie osobiste

Silvio Berlusconi i jego kobiety zawsze były w centrum uwagi opinii publicznej i mediów. Na tle wielu powieści i plotek zarówno jego małżeństwo nie stać, bo to wiąże się również z różnego rodzaju postępowania. Z pierwszą żoną, Elvira Dell'Olo Kara, to całkiem cicho. Pobrali się w 1965 roku, ma dwoje dzieci, Maria Elvira i Persilvio. Para rozwiodła się po Silvio zakochał się Veronica Lario w latach '80, która później została jego żoną. Po 30 latach małżeństwa i urodzeniu trójki dzieci – Barbara, Eleonora i Luigi, a także wielu skandali skazanych niewierności, para ostatecznie rozwiodła się w 2014 roku. Ale bez postępowania nie byłoby Silvio Berlusconi. Żona zażądał jej powołując się na prawa alimentów i polityk próbował wszystkich możliwych sposobów na zmniejszenie ilości. Były premier oskarżony o przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich, ale został uniewinniony w 2011 roku. Nowy kochanek Silvio pojawił się w tym samym roku. Stało się to model Francesca Pasquali. Co do ciekawych faktów biografii Berlusconiego: otrzymał wiele nagród i odznaczeń różnych krajach, wydała trzy albumy solowe, zrobić operację plastyczną, jest on członkiem loży masońskiej i przyjaciela Vladimira Putina.