109 Shares 2051 views

Kickboxing: co to jest? zajęcia kickboxing

Kickboxing – co to jest? Ten sport ma włączone wiele elementów klasycznej angielskiej szkoły boksu i karate tradycyjnego, stając się swego rodzaju „fusion” tych rodzajów sztuk walki. Nieco później w tego rodzaju technik sztuk walki, aby dodać pewne elementy tajskiego boksu i taekwondo. Charakteryzując kickboxing w ogóle, mówią, że jest to odmiana uderzeniowej walki, zasady, które nie są zakazane przez kopnięć i rąk z wykorzystaniem rękawic bokserskich. Konieczne jest, aby rozważyć tę formę sztuki walki, aby odpowiedzieć na pytanie: „Kickboxing – co to jest”


Staje się wydarzenie sportowe

Za datę narodzin tej sztuki walki jest uważany za początek lat 70-tych XX wieku. To właśnie w tym czasie i miał pierwszą sekcję kickboxingu. miejsce pochodzenia – w Europie Zachodniej i USA, gdzie pojawiła kickboxing niemal w tym samym czasie. Ten rodzaj sztuki walki doskonale łączy w sobie tradycję i doświadczenie, które od wieków były w składzie na Zachodzie i na Wschodzie.
„Ojciec” Kickboxing jest uważany za Chucka Norrisa, który wymyślił nazwę tego rodzaju sztuk walki.

We wczesnych latach 70. Ameryka ma dość szkoły, gdzie uczył się różnych stylów sztuk walki, takich jak sztuki walki, taekwondo, karate, i tak dalej. D. Jednakże, każdy rodzaj sztuki walki przestrzegać ich zasad, co oznacza, że te same gatunki nie mogą konkurować umiejętności z innych rodzajów sztuk walki. Wtedy pomysł, aby zorganizować zawody, w której naprzeciw siebie mógłby konkurować sztuk walki jak fani i wielbiciele karate, taekwondo i innych sztuk walki, powszechne w tym czasie.

Początkowo takie działania były nazywane All Style Karate Full Contact Karate lub. Pierwsze takie zawody kickboxing odbyły się we wrześniu 1974 r. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych, a zwycięzcy były mieszkaniec Meksyku oraz trzech Amerykanów. Od tej pory konkursy kickboxing stały się regularne. Początkowo były one utrzymywane tylko w Stanach Zjednoczonych, a następnie przeniósł się do innych krajów. Sportowcy stają się wzorem do naśladowania, poczynając od najbardziej różnych rodzajów sztuk walki (koreańskich sztuk walki, wushu, karate, etc.).

Europejski kickboxing

W Europie pierwsza sekcja kickboxingu pochodzi ze złożeniem Dominic Valera. W wyniku swoich różnic z kierownictwem WUKO Dominic postanowił porzucić swoją sportową karierę na macie i spróbować zbudować go w ringu. Pod koniec lat 70-tych, stał się założycielem Komitetu Narodowego do pełnego kontaktu, który ostatecznie wzrósł do Krajowego Federacji amerykańskiego boksu. Na początku lat 80-tych w zawodowych walkach we Francji zostały zatrzymane na francuskim boksu, a wielu sportowców szukasz najlepszego miejsca na szkolenia, zdecydowaliśmy się na zajęcia w kickboxingu.

Jak to jest w przypadku takiej imprezy sportowej w Japonii

Na Wschodzie, a mianowicie w Japonii największym zainteresowaniem w kickboxingu odnotowano w połowie lat 70-tych. W tym czasie w kraju było około 6000 sportowców tego rodzaju sztuk walki. Podczas aktywnego rozwoju kickboxingu pochodzi 3 Organizacja, która stała się głównym – to All-Japan Association of Kickboxing World Association of Kickboxing i "Kurosaki League", który był kierowany przez Kenji Kurosaki.

Japońskie przepisy kickboxing istnieją, na przykład: okrągły trwała 3 minuty i 2. Od jakiegoś czasu, Amerykanów i japońską pracę wspólnie przez podpisanie umowy, który odniósł się do popularyzacji kickboxingu i wydarzeń międzynarodowych. Jest oczywiste, że zasady sztuki walki nie mogło być inaczej, więc Japonia miała do ustępstw. Wynikało to częściowo z powodu malejącego zainteresowania kickboxingu wśród publiczności. We wczesnych latach 80-tych, po wielkim skandalu, w którym zostały one zaangażowane japońskich sportowców ogromny interes w kickboxingu zaczęły znikać, a organizacje japońskie zostały całkowicie rozpuszcza się w USA. Pozostała nienaruszona tylko All-Japan Association, który na początku lat 90-tych całkowicie nowe zjawisko sportu powstała – „mieszane sztuki walki” o kryptonimie K-1.

wydarzenie sportowe uniwersalne

Najbliższe plany wszystkich krajach, promujące kickboxing (łącznie z Rosją) są: rozprzestrzenianie wschodnich sztuk walki wśród ludności i, co najważniejsze, wejście do MKOl, a tym samym uzyskania statusu kickboxing sportem olimpijskim.

Bez wyposażenia nie działają

Na początku zajęć w kickboxingu powinien kupić bieg, t. Aby. Ten sport ma jasnych reguł. Jednym z elementów odniósł się do faktu, że sportowcy muszą być chronione. Przed zawodnik weźmie udział w walce, sędzia powinien sprawdzić dostępność i przydatność sprzętu ochronnego na nim. Co należy umieścić na konkurenta?

Że jest to konieczne do zdobycia

Pierwszą rzeczą, którą trzeba kupić kask zaprojektowany specjalnie do uprawiania kickboxing. W boksie kask jest bardziej chroniony góry, t. K. kickboxing dużą liczbę elementów, takich jak wysokie rzutach. Oprócz kasku musi istnieć kappa t. E. Wkładka chroni zęby. W rękach sportowca musi nosić rękawice bokserskie, odpowiednią sekcję, w której bije sportowiec (może być również nazywany feyter). Oprócz rękawice bokserskie, ręcznie sportowiec musi mieć zabezpieczenie w postaci bandaży specjalnie mierzona długość.

Men-feyterov koniecznie obecność „bandaż” – chronić krocze, podczas gdy kobiety powinni mieć pancerz ochronny. W niektórych odcinkach kickboxingu odnosi się do obowiązkowej ochrony goleni tarcze sportowcem. Gołe nogi są zużyte nogi z zamkniętą piętą.

Sportowiec może zdyskwalifikować

Jeżeli sędzia uzna nieprzygotowanie sportowca na którekolwiek z kryteriów, jest on podany czas, nie więcej niż jedną rundę, aby postawić się w odpowiedniej formie. Jeśli bojownika i po tym czasie nie jest gotowy – że po prostu zdyskwalifikowany. Takie rygorystyczne wymagania ze względu na fakt, że ryzyko kontuzji jest bardzo duże w kickboxingu. Oraz w celu zminimalizowania jego skutków, pozostawiając widza sportu w trakcie dziesięcioleci zostały opracowane środki mające na celu ochronę zdrowia sportowców. Należy rozumieć, odpowiadając na pytanie: „Kickboxing – co to jest”

Główne odmiany imprez sportowych

Kickboxing konkursy prowadzone na 6 podstawowych sekcjach. Są to odcinki z pełnym, ograniczonym i łatwego kontaktu, tai kickboxingu (lub orientalne) i kompozycji solowych – bardzo ciekawa odmiana tego rodzaju sztuk walki, w którym odbywa się walka z muzyką, często z dodatkowymi elementami.

Można je podzielić na kilka typów kickboxing. Co to znaczy? Innymi słowy, odróżnić japońskiej, amerykańskiej i europejskiej rodzaju sztuk walki. Dwie ostatnie zasady są takie same.