809 Shares 5539 views

Massachusetts Eksperyment: Fact or Fiction

Opowieść o „eksperymencie Massachusetts” szybko rozprzestrzeniła się w całym internecie. Szokujące fakty, kara śmierci, chory psychicznie chorych i eksperymenty na nich … W tym obrazie, według anonimowego autora historii, przedstawia mężczyznę, który zaprojektował i przeprowadził eksperyment sam „Massachusetts”, Dzheyms Rodzhers – doktor psychologii z University of Massachusetts i neurologii.


Cała historia rozgrywa się w 1965 roku, gdy władze USA dowiedział się, co się w uniwersyteckiej psychiatry.

eksperyment Massachusetts

Według opowiadań autora, eksperyment przeprowadzono u pacjentów powyżej 60 lat. Dr Dzheyms Rodzhers opracowała unikalną metodę, dzięki której osiągnął sukces nawet z pacjentami nieuleczalnie chorymi. Istota eksperymentu było wzmocnić swoją paranoję tak, że w rezultacie powstała nowa runda to, co poprawiania istniejącego.

Na przykład, jeśli pacjent jest zawsze widoczne wokół ogromnych czarnych żuków, dr Rogers nie próbował go odwieść. Zamiast tego powiedział, że tak jest, że świat jest zamieszkany przez tych ogromnych stworzeń. Niektórzy ludzie, którzy mają bardzo rozwiniętą wrażliwość, ich zobaczyć, a wszyscy inni są tak przyzwyczajeni do nich, że po prostu nie zauważył, że rząd już wie o tym wszystkim, ale utrzymywane w tajemnicy, tak aby nie wzniecać paniki. Tak więc, ze względu na przekonania człowieka lekarza opuściła biuro wierząc, że jest całkowicie zdrowy, pogodzić się z okolicznych błędów i starał się je ignorować. I po jakimś czasie zdarzały się przypadki, że pacjenci byli całkowicie utwardzone.

Jednak były też bardziej skomplikowane przypadki. Na przykład, Platnovsky Aaron, który był pacjentem lekarza, i cierpiał na poważne zaburzenia psychiczne. Pacjent był przekonany, że jest żyrafa, i wierzył, dzięki staraniom lekarza, to jest absolutnie normalne. Wyperswadować mu to było niemożliwe. Ani porównać go z obrazem obrazu żyrafa, czy logiczny argument nie pomogło. Aaron jest tak przyzwyczajony do roli żyrafy, że wszyscy przestali rozmawiać, właśnie opublikował niektóre dźwięki ryk. A następnie całkowicie opuszczony normalne ludzkie jedzenie i przeniósł się do trawy i liści.

W 1965 roku „The Massachusetts eksperymentu” i kpiny z zaburzeniami psychicznymi do dr James Rogers w sprawie kary śmierci zostało nałożone kary. Sąd uznało lekarz akty nieludzkie, niemoralne i niebezpieczne dla życia ludzkiego. Jednak Rogers nie doczekać, żeby wykonanie kary. Kilka dni przed egzekucją, został otruty cyjankiem potasu, który przekazał niektóre z byłych pacjentów.

Zdaniem autora historii, dr Rogers pozostawiła zły list, w którym powiedział, że ludzie są przyzwyczajeni do tego, że wszyscy widzą świat w ten sam sposób. Ale to nie jest tak, bo wszyscy żyją w różnych światach. A ci, którzy wierzą, że są żyrafy, takie jak normalne, jak również tych, którzy widzą, że niebo jest niebieskie. Po tym wszystkim, są naukowcy, którzy mogą udowodnić, że nie jest wcale niebieski. Tak więc bez względu na to, jak widzimy świat, ale tak długo, jak wierzymy w to, co widzimy – jesteśmy psychicznie zdrowy i nie jest niebezpieczny dla siebie lub innych.

Eksperyment Massachusetts: prawda czy fałsz

Ciekawa historia, prawda? Ale prawda o tym wszystkim? Najprawdopodobniej nie. Po tym wszystkim, historia została szeroko nagłośnione tylko Internet i może być coś. I nie koniecznie, że to prawda.

Żadne inne informacje o „eksperymencie Massachusetts” lub dr James Rogers, w uzupełnieniu do powyższego, w dowolnym miejscu, nawet w Internecie. Autor tej opowieści chciał pozostać anonimowy. I zdjęcia, które rzekomo przedstawia lekarza, nie jest on, ale Hunter Stockton Thompson – słynny amerykański dziennikarz i pisarz, który zmarł w 2005 roku.

I oczywiście, University of Massachusetts psychologii i neurologii nie pojawia się nigdzie, z wyjątkiem nagłych nawiązaniu do artykułu naszego anonimowego autora.

Więc nie bezwarunkowo wierzyć we wszystko, co przeczytasz w internecie, nawet jeśli wygląda bardzo wiarygodnie.