421 Shares 6628 views

Ocena falowników spawalniczych (2014). Falowniki spawalnicze: ocena niezawodności

Dzięki rozwojowi technologii falownika maszyny spawalnicze stały się bardziej kompaktowe i ekonomiczne, a ich wszechstronność i wygoda nawet początkujący mogą z nich korzystać. Możesz spotkać takie maszyny w garaży, iw prywatnych warsztatach. Wysoki i dość stabilny popyt na takie urządzenia spawalnicze sprawia, że marki stale poprawiają swoje produkty, demokratyzują ceny i rozwijają związane z nimi usługi.


Aby uzyskać naprawdę dobry łukiem lub automatyczną falownię, która może być używana w domu, w pracy lub w tej samej daczy, w której nie ma tam stałych 220 V, jest to trudne zadanie. Spróbujmy wybrać najbardziej udane i popularne przetwornice spawalnicze (ocena niezawodności i lista najlepszych elementów, które znajdziesz w naszym artykule). W obliczeniach zostaną zaprezentowane opinie ekspertów w tej dziedzinie oraz opinie zwyczajnych właścicieli takich urządzeń.

Najlepsze przetwornice spawalnicze (ocena):

 • FUBAG IR 200.
 • "Svarog" ARC 205 (J96).
 • Aurora OVERMAN 180.

Wszystkie urządzenia wielokrotnie odwiedzały wystawy i zyskały szacunek zarówno w środowiskach profesjonalnych, jak i amatorskich.

FUBAG IR 200

Model ten został uwzględniony w rankingu falowników spawalniczych ze względu na wysoki prąd maksymalny przy wyjściu 200 amperów oraz możliwość cięcia i spawania metalu elektrodami wszystkich typów (do 5 mm). Ponadto urządzenie wyróżniało się dość szerokim spektrum pracy, co czyni go bardziej wszechstronnym.

Warto też zauważyć, że skuteczne działanie falownika jest utrzymywane nawet przy spadku napięcia do 150 V, co może być doceniane przez mieszkańców wsi i mistrzów garażu. W celu bardziej elastycznego używania urządzenia dodatkowo posiada funkcję zapobiegającą sklejeniu, gorący start i podniecenie łuku.

Cechy urządzenia

Model został zaprezentowany na wystawie technologii budowlanych w Moskwie i zdobył pierwsze miejsce na liście najlepszych ręcznych przyrządów do spawania łukowego (ocena przetwornic spawalniczych 2014).

Jedynym minusem, którymi specjaliści i właściciele nie widzieli, była mała wartość indeksu PV – tylko 40%. Oznacza to, że podczas pracy przy maksymalnym natężeniu prądu urządzenie powinno spoczywać co najmniej pięć minut co cztery minuty. W małych warsztatach garażowych może to nie być tak ważne, ale dla profesjonalnych spawaczy może to być decydujący moment przy wyborze maszyny.

Zalety modelu:

 • Wysoki prąd maksymalny;
 • Utrzymuje działanie falownika po spadku napięcia;
 • Dostępność dodatkowych trybów ułatwiających spawanie.

Wady:

 • Ciągłe prace trwają tylko cztery minuty.

Przybliżona cena to 10 200 rubli.

"Svarog ARC 205" (J96)

Model uzyskał ocenę przetwornic spawalniczych dzięki wszechstronności. Urządzenie rosyjsko-chińskiej marki "Svarog" może być używane nie tylko do operacji łukowych typu MMA, ale również do argonu (TIG). Należy jednak zauważyć, że ten falownik nie może w pełni zastąpić urządzeń do spawania łukiem argonowym, ponieważ nie ma trybu AC, takiego jak TIG AC (praca ze stopami aluminium).

Niepotrzebne jest również zauważyć, że pomimo rosyjsko-chińskiej produkcji, maszyny Svarog są bardzo niezawodnymi falownikami spawalniczymi (ocena niezawodności linii wzorcowej nie opuszcza pięciu największych).

Cechy modelu

Urządzenie w obu trybach (łuku i argonu) ma maksymalny prąd spawania 180 apertów. Mimo tak pozornie niewielkiego wskaźnika czas trwania ciągłej pracy (współczynnik PV) zmienia się w granicach 60%. Liczba ta jest prawie taka sama, jak w przypadku czcigodnych i kosztownych konkurentów w tym segmencie.

Jedyna mucha w locie to niewielki zakres naprężeń roboczych: 187-253 V. Może być trudno pracować w garaży lub prywatnych warsztatach z wysokim prądem. Aby ułatwić eksploatację nowo przybyłych, przewidziano dodatkowe schematy "antyadhezja" i "gorący start". Właściciele mówią bardzo serdecznie o modelu, zwłaszcza tych, którzy dopiero co zaczęli spawać. Docenili powszechność Svaroga i jego niezawodności wraz z ceną demokratyczną.

Zalety urządzenia:

 • Połączenie medium argonowego z spawaniem łukowym;
 • Łatwy i szybki zapłon łukowy;
 • Stosunkowo wysoki czas pracy przy dużych obciążeniach.

Wady:

 • Urządzenie wymaga wyjątkowo stabilnego napięcia.

Szacunkowa cena to 14 500 rubli.

Aurora OVERMAN 180

W rankingu falowników spawalniczych dla domu "Aurora" z powodu ceny demokratycznej i elastycznych cech, w połączeniu z dobrymi wskaźnikami niezawodności. Model 180 jest najbardziej popularny wśród wszystkich amatorskich skład "Overman". Konsument krajowy, wraz z ekspertami, bardzo serdecznie mówi o tym półautomatycznym urządzeniu.

Również w rankingu falowników spawalniczych urządzenie kosztowało swoją gospodarkę – moc wynosi zaledwie 4,7 kW przy maksymalnym prądzie 175 amperów. Model można łatwo kontrolować przy użyciu dowolnej średnicy drutu nieprzekraczającej 1 mm. W przeciwieństwie do podobnych urządzeń do prac półautomatycznych Aurora posiada ręczną regulację twardości charakterystyk napięcia prądu (indukcyjności). Dzięki temu przyspieszenie spawania zarówno cienkich jak i masywnych części jest znacznie wygodniejsze (miękka lub twarda regulacja charakterystyki I-V).

Cechy falownika

Dwustronny dwutlenek węgla nadal wciąga do tulei około 1-2 sekundy po zakończeniu pracy, co znacznie zwiększa liczbę falowników spawalniczych, których bezpieczeństwo i wiarygodność są przedstawione przez Państwa uwagę, w przeciwieństwie do Aurory, mają nieuregulowany czas po gazy, aby chronić i ochłodzić szwę. Niezawodność urządzenia. Dla bardziej komfortowych projektantów tankowców dostarczono przyspieszone przeciąganie, które jest uruchamiane w razie potrzeby za pomocą specjalnego przycisku na panelu sterowania.

W rankingu falowników spawalniczych model spadł również z powodu inteligentnej elektroniki. Zamiast zwykłych regulatorów prędkości drutu, odpowiedni przełącznik przełączany jest "fast-slow", co jest bardzo wygodne dla początkujących. Profesjonalni spawacze czasami narzekają na tę automatyzację, ponieważ są przyzwyczajeni do pełnego regulowania całego procesu pracy. Ale w przeciwnym razie niezawodność i wygodność urządzenia były całkiem satysfakcjonujące.

Zalety modelu:

 • Oczywista ekonomia urządzenia;
 • Łuk spawalniczy ma szerokie i elastyczne ustawienia;
 • Bezpieczeństwo i niezawodność modelu.

Wady:

 • Nie ma ręcznej regulacji podawania drutu (ważne dla profesjonalistów).

Przybliżona cena – 26 000 rubli.