771 Shares 5800 views

Jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów?

Rozwój rynku telefonii komórkowej neotvratno oznacza, że hakerzy zaczęli tworzyć szkodliwe wirusy, które infekują takich systemów operacyjnych, takich jak Android, Windows Mobile, Symbian. Jeżeli jesteś mobilnych użytkowników Internetu, którzy otrzymują i transfer plików przez Bluetooth lub przez MMS, wówczas telefon jest już na ryzyko zainfekowania szkodliwym oprogramowaniem. Dlatego będzie bardzo przydatne wiedzieć, jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów. Rozważmy kilka sposobów, aby wybrać najbardziej odpowiedni.


Metoda 1: wirus telefon Powierzać specjalistów skanowania

Upewnij się, że Twój telefon jest wyposażony w jeden z powyższych systemów operacyjnych. Kontakt z centrum serwisowym, że przeznaczony do modelu urządzenia mobilnego, gdzie będą danej porady ekspertów oraz przeprowadzenia diagnostyki aparatury pierwotnej na obecność ataków. W zależności od rodzaju podgatunek zagrożenie zostanie wykryte (telefon lub wirus komputerowy), będzie zależeć od rodzaju oprogramowania, które powinny być Ochrona telefonu.

Metoda 2: Jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów: Spy Monitor Pro

Sklep specjalność zakup Spy Monitor Pro (naturalnie, licencjonowana wersja oprogramowania), należy zainstalować oprogramowanie w telefonie za pomocą kreatora instalacji. Następnie rozpocząć skanowanie (lepiej wybrać do tego celu tła – tak można nadal korzystać z mobilnych dla swoich potrzeb). Pod koniec skanowania, kliknij „Usuń wirusy.”

Metoda 3: Jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów wykorzystujących antywirusowe mobilnych

Pobrać na oficjalnej stronie mobilnej wersji Kaspersky Anti-Virus, określając platformę, która jest uruchomiona na urządzeniu mobilnym. Ta wersja próbna programu antywirusowego i funkcja tylko przez tydzień. Dla pełnego i bezpiecznego użytkowania telefonu zaleca się kupować Mobile Antivirus pełnej wersji.

Metoda 4: Jak sprawdzić swój telefon za pomocą komputera w poszukiwaniu wirusów

Jeśli telefon nie posiada pełnoprawnego systemu operacyjnego, a następnie można sprawdzić obecność wirusa, przy użyciu antywirusowego, który jest zainstalowany na komputerze lub laptopie. Aby to zrobić, trzeba podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla-DATA, który jest zwykle zawarty w opakowaniu do nowego telefonu komórkowego. W razie potrzeby synchronizacji komputera i telefonu za pomocą specjalnego programu. Gdy tylko system wykryje nowe urządzenie, uruchom ponownie komputer, aby nowe połączenie ma wejść w życie.

Teraz, aby sprawdzić swój telefon pod kątem wirusów, przejdź do folderu o nazwie „Mój komputer” w „nośnik wymienny” dwukrotnie kliknąć na ikonę z nazwą telefonu komórkowego. Następnie kliknij na „Check Antywirus” link. Po zakończeniu skanowania, pojawi się lista plików, które są potencjalnymi zagrożeniami. Wybierz "Cure All". Pod koniec procesu wykonać bezpieczne wyłączenie telefonu komórkowego jako wymienny nośnik w komputerze.

Po „uzdrowienia” w telefonie przywrócić ustawienia domyślne, resetując plik, który towarzyszy modelu fabrycznego oprogramowania telefonu komórkowego. W przyszłości, należy pamiętać, że ważne dane i informacje, które mają być skopiowane. Ponieważ hakerzy pomysłowość nie zna granic, szkodliwe programy, aktualizacje programu są narażone częściej niż antywirusowego. I ochrona przed wirusami bardziej wiarygodne.

Tak, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów. Teraz trzeba okresowo sprawdzać i czyszczenia telefonu, usunięcie „śmieci”, niechciane zabawki, itd. Zapobieganie wirusami, jak również naszego zdrowia z ciebie, to zawsze lepiej i łatwiej niż leczyć.

A jeśli uważasz, że „leczenie” z pomocą komputera antywirusa brakuje tylko przez krótki czas, to zdaje się tylko kartę pamięci, a w tym samym urządzeniu „ukrywanie wroga.” Aby przywrócić normalne funkcjonowanie telefonu komórkowego byłoby lepiej odnieść się do specjalnego punktu serwisowego, który posiada licencję.