443 Shares 5354 views

Gdzie pamięć jest stracone z napędu C?

Problem ze zniknięciem wolnego miejsca na dysku C jest jednym z globalnym dla wszystkich użytkowników korzystających z systemów operacyjnych Windows. Większość posiadaczy komputerów osobistych i laptopów nadaje się do rozwiązania problemu raczej dziwne, podając jego technikę naprawy specjalisty lub do centrum serwisowego. Serwis komputerowy czyszczenie nebesplatno. Ale każdy, kto ma pod ręką Internet i pragnienie, aby nie zrobić zbyt wiele wysiłku, aby produkować oczyścić siebie. Celem niniejszego artykułu jest odpowiedź na pytanie „gdzie pamięć jest utracone z dysku C”. Przedstawiono także sposoby rozwiązywania problemów.

Ignorując dodatkowe sekcje

W większości przypadków, na laptopie, lub osobisty komputer użytkownika ma nowoczesny dysk twardy (może więcej niż jeden dysk), która jest podzielona przynajmniej na sekcje C i D. Jak to często bywa, zmniejszenie pamięci na dysku C i dysk D jest pusta. Wystarczy, aby przesłać pliki muzyczne, filmy, zdjęcia i dokumenty na partycji rozszerzonej, a problem zostanie rozwiązany. Pozostaje do wyjaśnienia, gdzie ukryte wszystkie pliki użytkownika na dysku C.

  1. Biurko. W 100% przypadków to nie jest jeden gigabajt plików. Z powodu tej pamięci znikają na dysku C. Można przejść do dodatkowej sekcji dla łatwego dostępu do katalogów z danymi, a następnie dokonać etykiety i umieścić je na pulpicie.
  2. Folder "Pliki". We wszystkich przeglądarkach jest składowane domyślny pobranego z dokumentów i multimediów. Znajduje się w profilu użytkownika, które mogą być dostępne poprzez „Mój komputer» – «. C: Users Profile”

kochankowie torrentów

Wielu właścicieli komputerowe pobieranie filmów w wysokiej jakości za pomocą Zona uTorrent lub programów. Po obejrzeniu ich użytkownicy nie będą ich usunięcia, pozostając na rękę. W rezultacie nie tylko zapycha pamięć na dysku C i kanału komunikacji w Internecie. Przy ustalaniu programów trzeba zobaczyć, gdzie pliki są pobierane, w link i usunąć zbędne. W przyszłości prawidłowe usunięcie jest zalecane podczas oglądania filmów. Kliknięcie na nazwę programu, kliknij prawym przyciskiem myszy plik, wybierz i usuń potok, a pobrany plik.

Alternatywnie, jeśli film chcesz pozostawić w swojej kolekcji w ustawieniach programu do pobierania należy ustawić ścieżkę do dodatkowego napędu, na przykład «d: torrenty». Rozwiązanie to eliminuje problemy zaniku wolnego miejsca na dysku C.

Sterowania Windows punkt przywracania

Niezwykłą cechą systemu operacyjnego umożliwia wszystkim użytkownikom, aby przywrócić go do ostatniego udanego uruchomienia, jeśli praca w systemie Windows zostało przerwane działanie wirusów, nieprawidłowo zainstalowanym oprogramowaniem lub sterownikami. Ale jest minusem. punkt zapisu odzysku, system zapisuje je w folderze systemowym, odpowiednio, jedzenie pamięć na dysku C. Aby zmniejszyć systemu zarezerwowaną przestrzeń dla punktów odzyskiwania nie potrzebują, a zwłaszcza całkowicie wyłączyć tę funkcję. Dosyć z częstotliwością raz na sześć miesięcy do czyszczenia.

Aby wejść w menu serwisowym, należy wykonać następujące kroki. "Start" – "Panel sterowania" – "System" – "Zaawansowane ustawienia systemu" Wybierz zakładkę „Protection System” i ustawienie płyty wskaźnik C, odczekać przycisków aktywności „SET” i naciśnij je. W oknie można zobaczyć miejsce zajmowane przez punkty przywracania, odpowiednio, i usunąć za pomocą odpowiedniego przycisku. Po usunięciu niepotrzebnych plików powinien wrócić do poprzedniego menu i kliknij przycisk „Utwórz” do co najmniej jednego punktu przywracania.

Plik stronicowania

Inna przydatna funkcja w Windows został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności systemu. Nie wdając się w szczegóły, plik wymiany jest używany jako adiutant pamięci. Chwilowo spada na dysku nieużywanych danych, system uwalnia pamięć dla swoich potrzeb. Rozmiar pliku stronicowania jest stałe, ustalane zarówno przez użytkownika lub z Windows automatycznie. Ze względu na nieprawidłowo skonfigurowany plik wymiany znika z pamięci dyskowej S.

musisz przejść do ustawień, aby skonfigurować pojemność pliku: „Start” – „Panel sterowania” – „System” – „Zaawansowane ustawienia systemu” Wybierz zakładkę „Zaawansowane”. kliknij na „Ustawienia” w sekcji „Wydajność”. W oknie, które zostanie otwarte – „Advanced”. Nacisnąć przycisk „Zmień” w „Pamięć wirtualna”. W dolnej części okna dialogowego znajdują się informacje na temat aktualnego rozmiaru pliku stronicowania i zalecanej ilości. Na dysku C trzeba określić zalecaną opcję, a dla pozostałych dysków, aby wyłączyć plik stronicowania. Wyjściowy maksymalny rozmiar i mogą być takie same.

przezimować

Wiele zauważył, że na ekranie monitora nieaktywnego użytkownika zanika. Tak więc system przechodzi w tryb uśpienia, z którego może być wyświetlany przez przesunięcie myszy. Na laptopach, ta funkcja jest przydatna, gdy komputer jest zasilany z baterii, ale na komputerze osobistym nie jest potrzebne. Tryb uśpienia można wyłączyć, ponieważ ze względu na jego pamięć zanika ze względu na fakt, że cała zawartość pamięci RAM są zapisywane w pamięci na dysku twardym. Wychodzimy na ścieżce „Start” – „Panel sterowania” – „Power”. Wybierz „High Performance” oraz w jej ustawieniach określić, że tłumaczenie w śnie nigdy zrealizowane. Po zapisaniu i ponownym uruchomieniu komputera zaleca się, aby przejść do ustawień plik wymiany, i dostosować jego wielkość, na zarezerwowane miejsce i tryb uśpienia, który został wyłączony w nim.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej

Po zainstalowaniu wszystkich nowoczesnych przeglądarkach nie są skonfigurowane do samodzielnego czystej historii odwiedzanych stron. W związku z tym więcej czasu użytkownik spędza w Internecie, tym szybciej traci pamięć z dysku C. Jest to całkiem naturalne. Oczyszczanie można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy – aby wprowadzić ustawienia przeglądarki i znajdź sekcję na nośniku danych. znajduje się przycisk „Wyczyść” w tej sekcji, każda przeglądarka. Im więcej informacji, które zgromadził w trakcie operacji, leczenie będzie dłuższe. W tym celu musi być gotowy, ponieważ proces ten może trwać dłużej niż jedną minutę. Podczas procesu czyszczenia może wydawać się, że przeglądarka, a cały system zależności. To nie jest tak proste, cache jest zapisywany na dysku twardym nie jest w jednym miejscu i zajmuje dużo czasu na poszukiwanie systemu danych. Drugi sposób jest bardziej interesujący, ponieważ jest ona produkowana profesjonalny program, który „wie” dużo o zbędnych zasobów systemu Windows i dowiaduje się, gdzie pamięć dysku C.

Globalny System oczyszczania od zanieczyszczeń

Program o nazwie CCleaner być zainstalowany na komputerze osobistym każdego użytkownika i laptopa. Jest to wspaniałe stworzenie wolnych programistów przeznaczony jest nie tylko posprzątać śmieci systemów plików, a pełnoprawnym zarządzanie zasobami systemu operacyjnego. Program dostarczy szczegółowych informacji na temat gdzie pójść z pamięcią C napęd na wszystkie działania w ramach programu zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności komputera. Program jest dostępny do pobrania ze strony dewelopera, co wyklucza obecność w nim wirusów i spyware. Po zainstalowaniu programu i prowadzenie użytkownika do menu „Czyszczenie” będzie dostępny, i od którego zacząć. Zaczepy i Windows „Aplikacja” deweloperzy zauważyć potrzebę usunięcia danych, ale zaleca się, aby usunąć zaznaczenie „Hasło” i „Magazine”, tak, że po czyszczeniu nie wyglądają dla twojej informacji logowania do sieci społecznych od zera. Po przeanalizowaniu i czyszczenia, można znaleźć więcej niż kilkanaście gigabajtów wolnego miejsca na dysku na aktywny.

Zduplikowane pliki również zajmują miejsca

Jest to dość popularny wśród użytkowników problem z kopią, zamiast przenosić, plików multimedialnych i dokumentów. Z tego powodu i jest wypełniona pamięci dysku C. Program CCleaner pozwala znaleźć i usunąć wszystkie duplikaty plików na komputerze. Aby to zrobić w sekcji „Usługi” tam wybierz „Szukaj duplikatów”. Wraz z nim, trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ istnieją duplikaty w katalogach systemowych Windows «» i «Program Files», które nie powinny być usuwane. Pozbyć się problemów z rzeczą pliki systemowe Pomoc „Wyjątki”, w którym można określić sposób, w jaki program będzie ignorowane podczas wyszukiwania. Znajdź duplikaty jest dostrajanie, na przykład, można określić rozmiar pliku. Zawężenia wyszukiwania do jednego gigabajta, można znaleźć ten sam film nagrany dwukrotnie. Po wyjęciu będzie rozwiązać pytanie o tym, gdzie utraconej pamięci dysku C.

Usuń niechciane programy

Przez lata pracy, komputer, w którym użytkownik ustawia dużą ilość oprogramowania, które można znaleźć dziesiątki aplikacji, które nie zostały wykorzystane. Ze względu na nich, też stracił pamięć z dysku twardego. Prawidłowe usuwanie niepotrzebnych programów wykorzystujących CCleaner będzie zwolnić miejsce na aktywnym medium. Aby to zrobić, wystarczy przejść do sekcji „Narzędzia” i wybierz „Odinstaluj program”. Lista tytułów iść i usunąć nieużywane aplikacje. Zaleca się przed deinstalacją wyjaśnić cel programu, wpisując go w przeglądarce wyszukiwarki. Rzeczywiście, w wykazie uznanych i systemowych aplikacji.

Konkludując

Dowiedzieć się, co stało się z pamięci dysku C, i przeprowadzenie usunięcie, należy skorzystać z usług aplikacji do czyszczenia rejestru, lub raczej jego całość. Po systemu Windows dla każdego pliku zdalnego tworzy skrót, aby otworzyć przepisał sobie jakąś akcję. Program CCleaner zbudowany Mighty czyszczenia rejestru. I muszą korzystać. Przejdź do menu „Zapisz”, użytkownik musi analizę i korektę. W procesie łatek oprogramowania zaoferuje utworzenie kopii zapasowej. Zasadne jest, aby zachować rejestru kopii zapasowej na dysku systemowym, określając ścieżkę do dowolnego katalogu. Jednak większość ekspertów w tej nie musi widzieć, więc użytkownik może zdecydować, czy wykonać kopię trzeba.