274 Shares 7828 views

Ekspandery Bubnovskaya: Opis, cel, warunki użytkowania

Dobry stan zdrowia, jak wiadomo, jest kluczem do długiego życia. W związku z tym, wiele osób zwrócić uwagę na ich formę fizyczną, która jest, niestety, bardzo często prowadzi do słabej. Powodem tego może być wiele czynników: brak ruchu, chorób dziedzicznych i nabytych, szkodliwych czynników produkcji, urazy i tak dalej. Ale nikt nie może dbać o człowieka lepiej niż on sam. Dlatego, aby zachować najlepszą kondycję fizyczną organizmu zaleca się stosowanie nowoczesnego rozwoju medycznej zwanej ekspandery Bubnovskaya. Na nich zostaną szczegółowo omówione w tym artykule.

ogólny opis

Ekspandery Bubnovskaya – wszechstronny sprzęt używany do szkolenia, który ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Z wyglądu przypomina gumką lub liny o uchwyt. Początkowo te sprzęt sportowy zostały opracowane dla kompleksów medycznych, ćwiczenia na kręgosłup, które są zawarte w metodologii nazwie Dr Bubnovsky. Ale po jakimś czasie, te symulatory jak i zwykłych ludzi, którzy nie mają żadnych urazów lub chorób.

popyt powody

Ekspandery Bubnovskaya Obudowa popularne mieszkańcy środowisko w dużej mierze dlatego, że były one łatwo dostępne w ich cenie i są w stanie zastąpić prawie multicomplex sportowego. W tym samym czasie, pomimo pozornej prymitywności i prostoty takiego ekspandera bardzo skuteczne i użyteczne. Ponadto, nie ma limitu wieku dla użytkowników tych ekspanderów. Mogą również korzystać z obu młodych chłopców i dziewczęta, i emerytów.

gatunek

ekspandery Bubnovskaya są podzielone na następujące rodzaje:

  • Rura z uchwytami. W rzeczywistości są one długie gumki o trójkątnym kształcie uchwytów. Odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
  • Pas. Efektywnie trenować obie dłonie i stopy.
  • Ekspandery wyposażone w tuleje ochronne lub mankietów z amortyzatorami. Koncentruje się na nogach szkoleniowych.
  • „Butterfly” czy „Osiem”. Są one wykorzystywane do treningu siłowego i są idealne do pracy na mięśnie klatki piersiowej, nogi, pośladki.

zróżnicowanie kolorystyczne

Ekspandery Bubnovskaya do domu są podzielone również i kolor:

  • Żółty (lub różowe) sygnały generowane minimalny opór. Takie symulatory są optymalne dla początkujących.
  • Zielony. Idealny dla kobiet.
  • Red. Wskaźnik średniego obciążenia, który jest przeznaczony dla mężczyzn i kobiet są bardzo dobrze wyszkoleni.
  • Niebieski. Wskaźnik silny opór doświadczonych entuzjastów kultury fizycznej.
  • Czarny (fioletowy). Maksymalne obciążenie, który skierowany jest do profesjonalistów.

Wszelkie ekspander Kinezyterapia Bubnovskaya wygodne, ponieważ aby wykonać wiele ćwiczeń może być dołączony do niego kilka rurki lateksowe. Oto logika jest prosta: im więcej tych rur, tym większe obciążenie dana osoba otrzymuje.

ważną rzeczą

Ekspandery Bubnovskaya dobrze w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Należy jednak pamiętać, że te maszyny, które wzmacniają mięśnie i spalać tłuszcz, sprawiają, że niemożliwe, aby znacznie zwiększyć objętość i ulgę, gdyż pozwala wykonać ćwiczenia z sztangą lub hantlami. W związku z tym ekspandery jako sprzęt treningowy zdobyliśmy większe znaczenie u kobiet niż u mężczyzn.

zalecenia ogólne

Ekspandery Bubnovskaya, których opinie są wyłącznie pozytywne, zmusza ludzi do przestrzegać kilku prostych zasad.

Podczas treningu, wstrząsy nie mogą zwisać. Oznacza to, że ekspandera powinien wybrać odpowiednią długość.

Każde ćwiczenie powinno być wykonywane z liczbą powtórzeń co najmniej 20 razy. Pierwsze 14 dni ćwiczeń z ekspanderów zrobić bez maksymalnego wysiłku. Z każdego ćwiczenia należy stopniowo zwiększać obciążenie, koncentrując się na własną rękę. Czas trwania treningu powinna mieścić się w zakresie od 20 minut do 1 godziny.

Podczas treningu z doświadczeniem symulatora jest ważna do pokonania oporu, napięcia w mięśniach.

Ruch z ekspanderów powinny być realizowane bez szarpnięć, z taką samą siłą na początku i na końcu.

Jest to obowiązkowe szkolenie przed konieczne do przeprowadzenia rozgrzewki, tak aby wszystkie grupy mięśni rozgrzany.

Zastosowanie ekspanderów Bubnovskaya dla szkolenia mięśni nóg jest zabronione, jeżeli dana osoba ma cukrzycę, raka lub otwarte rany kończyn dolnych, cierpiących na nadciśnienie, ma tendencję do pękania ścian naczyń włosowatych i innych naczyń krwionośnych.

Podsumowując, należy stwierdzić, że z opisywanym symulatorze należy być ostrożnym i uważnie monitorować swoje samopoczucie w procesie szkolenia. Przy najmniejszym pogorszeniu natychmiast skonsultować się z lekarzem i przerwać podawanie stresu na organizm.