485 Shares 3645 views

Szkielet Sowa: cechy strukturalne. Pojawienie się sowy

Sowa – przedstawiciel klasy drapieżnych, obejmuje ponad 200 gatunków dużych i średnich ilościach w przeważającej części jest to ptaki nocne, które można znaleźć na całym świecie. Wygląd wszystkich gatunków sów podobnych. Te ptaki zajęły prawie cały świat, oprócz tego, że nie są one obecne w Antarktyce.

Struktura szkieletu sowy

Istnieją dwie rodziny: oddział prawdziwej sowy lub sowy i sowy stodole. Zgodnie z jego anatomii i upierzenie sowy są bardzo różni się od zdobyczy, więc ornitolodzy doprowadziły ich do jednej partii. Szczególne cechy sowa szkielet zawiera następujące elementy:

 • Procesy leżące u podstaw kości.
 • Trójskładnikowy związek żuchwy do czaszki.
 • Stubby paliczka trzeciego palca.
 • Ruchomość zewnętrzny sworzeń, który jest wygięty do tyłu.

siedlisko

W Rosji, od której istnieją siedemnaście gatunków. Większość z tych nocnych ptaków można znaleźć w gęstych lasach, a tylko nieliczni żyją na otwartych przestrzeniach. Zasadniczo są one znaleźć w gniazdach, które same są zbudowane i może być również używany, albo siedziba crow dziupli. Sowa może znaleźć dom w niemal dowolnym miejscu: w lesie, stepy, góry, pustynie. Uszata preferuje boiska polowań na terenach otwartych, ale gniazduje w lesie. Sowa śnieżna mieszka w tundrze i zimą odlatuje na południe. Sowa Barn lub trochę sowa gniazdo pod okapem domów i na strychach.

Opis i wygląd sowy

Jak widzieliśmy, sowa – ptak drapieżny, noc. Ona może być innego koloru upierzenia, patrząc na to, co to obszar zamieszkuje. Sowy, w zależności od gatunku mają różne rozmiary. Najmniejszy – sowa karłowaty. Jego wielkość 17-20 cm, ciężar 80 g. I największy ptak z tej rodziny jest sowa. Jego długość 60-70 cm, ciężar 4 kg. Głowa jest okrągła w kształcie sowy z dużymi oczami, długimi i ostrymi pazurami, to ma krótki i mocny dziób. Indywidualne żyje średnio około dziesięciu lat, w niewoli żyją do 40. tak krótkim życiu w naturze, ponieważ są ścigani większe ptaki drapieżne takie jak jastrząb i orzeł.

sowa szkielet jest różne bystrość i silne nogi. Pazury są ostre i zakrzywione, muszą szybko uchwycić zdobycz. Flying owl niemal bezgłośnie, a wszystko za sprawą struktury piór. Ogon zaokrąglony i obcięty rozpiętość skrzydeł do 200 cm. Ptaki latające niezwykle duża szybkość może wynosić nawet do 80 km / h. Osoby te wydzielają charakterystyczny dźwięk, klikanie gdy czują zły lub podekscytowany.

Szkielet Sowa jest zaprojektowany tak, że te unikatowe ptaki mogą wdrożyć głową na 180-270 stopni bez powodowania sobie bólu i krzywdy. Od Owl – drapieżnika, i musi upolować zdobycz, oczy nie są po bokach iz przodu. Oczy nie poruszają się i patrzeć uważnie na przyszłość. Aby zmienić kierunek, trzeba skręcić głowę ptaka. Kąt widzenia wynosi 160 stopni i jest lornetki. Sowy widzą świat w kolorach czarnym i białym. Obiektyw nie jest w gałce ocznej, a rurą klaksonu, więc można je zobaczyć również w nocy. Szkielet Sowa uformowana tak, że słysząc są cztery razy silniejsze niż u kotów. Gdy produkcja stworzy lub szelest, ptak natychmiast rzucił się na nią.

rodzina

Pary Sowa utworzenie raz na zawsze – są stałe w tym zakresie. Sowa błotna mogą budować gniazda na ziemi w gęstej roślinności. Hodują raz lub kilka razy, w zależności od warunków otoczenia i życia. Sprzęgło może być od 3 do 10 jaj, które są zazwyczaj białe, kuliste i niewielkich rozmiarów. Jaja własne odpadły samicę i samca jest bezpośrednio zaangażowany w karmienia potomstwa. Ciekawostką jest fakt, że w większości przypadków tylko starsze pisklęta przetrwać, inni umierają. Kiedy przychodzi głodówkę, mogą jeść wyklute pisklęta, że ostatni.

pasza

Zatem, duże i średnie ptaki jedzenia szczury, myszy, Lemmings, jeże, ryjówki, króliki, żaby, ropuszek nietoperze, mole, węże, kurczaki. Małe sowy jeść owady (chrząszcze, pasikoniki), i tych, którzy mieszkają na obszarach przybrzeżnych regale na ryby, kraby, małże. Ci, którzy żyją w tropikach jeść owoce, trawa, jagody. Co ciekawe, ten ptak może obejść się bez wody przez kilka miesięcy, aby ugasić pragnienie krwią ich ofiar.

Najbardziej popularne rodzaje

 • Sowa błotna. Są najczęstsze gatunki w europejskiej części Rosji. Nazwa pochodzi od ich uszu, które pochodzą z piór. Słyszący sowy wolą gniazdo w lasach iglastych, co oznacza, że ten las ptaki. Sowy, które żyją dalej na południe, to siedzący tryb życia, podczas gdy północne – ptaki wędrowne. Jedzą ryjówki, małe gryzonie.
 • Polar. Jest największym ugrupowaniem w Strigiformes porządek w Arktyce. Samica waży trzy kilogramy a męski dwa i pół roku. rozpiętość osiąga pół metra. Mieszka w tundrze Ameryki Północnej i Grenlandii. Można go również znaleźć na niektórych wyspach Oceanu Arktycznego. W naturze żyją do 8 lat.

 • Filin. Jeden z największych gatunków Sowa w świecie. Ważące więcej niż trzy kilogramy, żyć w miejscu, gdzie człowiek może prawie nie widać. Są wygodne w gęstych lasach. Według starożytnych wierzeń, pierze sowa chronić przed uszkodzeniem. W Kazachstanie i Azji Środkowej, ludzie wierzyli, że postać na piór bocznych z puchacz – te słowa z Koranu. Godowym jest w marcu. Osoba, która dostaje się do mieszkania miejsce sowy będzie gwizdać przerażone ptaki. Para publikuje te dźwięki są najpierw oddzielnie, a następnie razem. Poza tym, ten ptak ma inną nazwę – Pop pistoletu. Oprócz Wuhan, jego występ kończy się głośnym śmiechem. Żywią się gryzoni, płazów, owadów i gadów.
 • sowa ryb. Ten ptak żyje w Primorye, w pobliżu Morza Ochockiego, Sachalinu i Japonii. Ulubione miejsce na gniazdo – zalewowych, porośnięty wysokimi drzewami. Żywią się wyłącznie mieszkańców morskich. I złapać je na dwa sposoby: po pierwsze – to podkaraulivanie ofiarą, a nie daleko od wody. Po drugie – wędrować po płytkiej wodzie i chwycić ryb pływa przez.

ciekawostki

 • Owl Creek jest potrzebna do różnych celów. Istnieje op, coś w dialogu, który występuje pomiędzy dwoma mężczyznami. Można również usłyszeć wezwanie dźwięku podczas godów. Cubs sowy emitują takie wycie, aby wskazać swoim miejscu.
 • W przeszłości bardzo boi sowy one identyfikowane z mistycyzmem i inaczej wydalony.
 • Ale u ptaków Egipt cenionych i szanowanych, były sytuacje, kiedy były zmumifikowane.
 • Jakiś czas temu, okazało się, że babilońskie płaskorzeźbę, która przedstawia sowę. Po bokach były ptaków, aw środku – kobieta ze skrzydłami i nogami. Ludzie myśleli, że to bogini, i sowy – jej osobistych strażników. Poza mrocznych i mistycznych symboli, osoby te reprezentują mądrość i jasny umysł.
 • W chrześcijaństwie, ich płacz jest piosenka o śmierci. Symbolizowany przez spustoszenie, samotności, smutku. Słowianie wierzyli, że ptak opiekun podziemnych bogactw, jako znak wdowy oraz zapowiedź powstania pożaru lub śmierci.