495 Shares 8532 views

Ethernet kontroler: instalacja, konfiguracja i obsługa

Ethernet Controller – ważnym składnikiem nowoczesnych komputerów. To pozwala łączyć je ze sobą w lokalnej sieci komputerowej, ponieważ urządzenie to pozwala im komunikować się ze sobą. Że problemy z instalacją, konfiguracją i operacja będzie oddany do proponowanego art. Początkujący użytkownicy boją się trzymać swoje pierwsze dwie operacje, chociaż w rzeczywistości nic skomplikowanego w tym nie jest i każdy może z łatwością poradzić sobie z tym zadaniem.


instalacja

Adaptery te występują w dwóch formach:

  • Zintegrowane.
  • Zewnętrzny.

Pierwszym z nich jest zainstalowany na większości nowoczesnych komputerów. Są one realizowane w oddzielnym układzie scalonym na płycie głównej. Proste i wygodne rozwiązanie, które nie wymaga żadnych dodatkowych działań – to jest jego główną zaletą. Ale wadą jest to, że w razie awarii będzie musiał umieścić zewnętrzny kontroler Ethernet. Jeśli masz nowy komputer i to już takie urządzenie, a następnie pominąć ten krok i przejść do następnego. Na starszych komputerach nie mają zintegrowaną kartę sieciową. Dlatego konieczne jest zainstalowanie oddzielnego urządzenia. W jednym przypadku – adapter, który jest zainstalowany w gnieździe rozszerzeń na płycie głównej. Ten przykład wykonania jest stosowany jedynie w stacjonarnych bloków układu. Druga opcja – miniaturowy adapter, który musi być zainstalowany w gnieździe rozszerzeń USB (prostokątne gniazdo na płycie głównej). Również nie zapominać, że z drugiej strony w takim urządzeniu musi być przeprowadzone z routera zewnętrznego.

regulacja

Skonfigurować adapter sieciowy wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, które w żargonie nazywa się „kierowca”. Ethernet kontroler po prostu nie może działać bez niego. W przypadku zintegrowanej charakterystyki oprogramowanie znajduje się na płycie CD-ROM dołączonej do płyty głównej. A na zewnętrznej jego realizacji powinien być oddzielny nośnik. W skrajnym przypadku może to być pobrane do innego komputera z oficjalnej strony producenta. Następnie włącz komputer i poczekać do końca buta. Powinien pojawić się komunikat, że znaleziono nowe urządzenie – kontroler Ethernet. Asus, Samsung, HP i innych wiodących producentów zapewniają automatyczną instalację sterowników. Dlatego oczekujemy, że koniec tej operacji, to znaczy, że pojawienie się jednego z dwóch stanowisk. W pierwszym przypadku jest zainstalowane wymagane oprogramowanie. W przeciwnym wypadku również należy zainstalować ręcznie. Aby to zrobić, należy ustawić dysk CD-ROM w napędzie i postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, zainstalować oprogramowanie. Następnie przejdź do "Start", a następnie – "Panel sterowania". W nim znajdziemy „centrum zarządzania siecią” i otworzyć go. W następstwie kreatora, utwórz nowe połączenie. Jeśli masz problemy, możesz zadzwonić do usługodawcy i skonsultować. W końcu zaleca się zrobić pełny restart systemu.

testowanie

Na ostatnim etapie możemy sprawdzić działanie ethernet kontroler. Aby to zrobić, należy otworzyć przeglądarkę i wpisać adres: qip.ru. A następnie naciśnij Enter. Jeśli wykonane prawidłowo, można znaleźć na tej stronie wyszukiwarki. Inaczej też zaleca się, aby skontaktować się z serwisem dostawcy.

streszczenie

Jako część tego materiału nie zostały opisane szczegółowo, aby zainstalować i konfigurację urządzenia testujące, takiego jak kontroler sieci Ethernet. Nic skomplikowanego o tym, by wziąć i zrobić.