588 Shares 8393 views

bieganie zimą, jak latem

Oczywiście, większość z nas zimowy mroźny poranek obserwując z okna kuchennego pojedynczych zawodników, którzy pewnie pokonać przeszkody w postaci śniegu lub wiatru. W niektórych, jest to zachwytu: nie mogli zdobyć się uruchomić nawet w lecie. Inne – kłopotliwy: jest nic innego do roboty? I po prostu biegają w zimie ludziom zrozumieć prawdziwe piękno i zalety joggingu.

Korzyści z wyścigów zimowym

Bieganie w zimie ma kilka zalet w porównaniu z bieżni na siłowni:

Po pierwsze, czyste powietrze zima krąży w organizmie znacznie szybciej, a nasze płuca podczas pracy są w stanie przejść około 5000-7000 litrów tlenu, podczas gdy u kobiet w pomieszczeniu, liczba ta nie przekracza 600-700 litrów;

Po drugie, tlen pomaga spalić tłuszcz, co niewątpliwie jest odzwierciedlone w tomach;

Po trzecie, gdy prowadzony na zaśnieżonym terenie ciało jest w ciągłym napięciu, co prowadzi do podwójnego kalorii spalania ;

Po czwarte, mięśnie są w tonie, dzięki stałej konfrontacji śniegiem, wiatrem lub pokonywanie drobnych zaspy;

Po piąte, ciało jest utwardzony, staje się bardziej odporna na choroby, zmęczenie i depresja, które często towarzyszą nam w zimie.

Jak zacząć zimowy jogging

Nawet jeśli jesteś zapalonym biegaczem, trzeba zrozumieć, że bieganie w zimie różni się od lata. Tak więc, zanim zaczniesz robić o tej porze roku, to lepiej, aby odwiedzić lekarza. Lekarz kardiolog. Dopiero po konsultacji i za ich zgodą, można rozpocząć trening.

Początkowo lepiej działać na przez 5-7 minuty. Czasami nawet nie biegać, i iść szybko. Gdy organizm przyzwyczaja się do takich nacisków, czas należy zwiększyć o 2-3 minut każdego dnia aż do mety, aby uzyskać pełną 30 minut pobiegać.

Zarówno latem i zimą biegowe wyścigi zacząć rozgrzewkę. Jedyną różnicą jest to, że trzeba ogrzać dom w zimnych porach roku. Im niższa temperatura zewnętrzna, tym dłuższy i bardziej intensywny trening.

Jak się ubrać na zimowy jogging

Jak można ubrać, jeśli zdecydujesz się ćwiczyć uruchomiony w zimie? Ubrania dla takich działań powinien być lekki, ciepły i nie wietrznie – trzy podstawowe zasady. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby, bielizna termiczna, ale ze względu na wysokie koszty, nie jest dostępna dla każdego. Dlatego rozważamy opcję publicznego. Dolna odzież blisko ciała powinny absorbować wilgoć. Idealny kostium bawełna. To może być męska z długim rękawem i kalesony. Umieścić na górze normalnej dresach lub po prostu zestaw: kurtka i spodnie. A końcowy element – kurtka. Lepiej wziąć sinteponovye, szczelne i cienkie. To nie jest wdmuchiwane przez wiatr, a światło mało.

Teraz jego stopy. Buty powinny być szeroka podeszwa gumowa, aby dać większą stabilność stopy i nie poślizgnąć się na zdeptaną śniegu. Trenerzy nie powinny mocno otaczać nogę, tak że krew krąży swobodnie, poza stopy zamrozi szybko.

Pamiętaj, aby chronić swoją głowę i ramiona czapki i rękawiczki, wstępnie stosować na twarz krem do rąk i dłoni. W niektórych przypadkach zalecane jest do ochrony jamy ustnej i nosa chusteczką związany, lub czapeczki maskę.

działa w ekstremalnych warunkach zimowych

Większość ludzi zapytać, „Czy to możliwe, aby uruchomić w mrozem, śniegiem i silnym wiatrem?” Wszystkie te ekstremalne warunki pogodowe są uznawane. Oczywiście, aby korzystać z takiego biegu może nie wszyscy, więc jest to całkiem normalne – odroczyć krzyż na korzystny dzień.

Ale jeśli są zobowiązani, lub jesteś po prostu niewiarygodnie uparty, pryncypialny i trwałe osoba, podczas jazdy szczególną uwagę na to, w jaki sposób stan skóry w terenach otwartych (unikać ekspozycji na zimno, drętwienie lub nadmiernej bladości) i oddychania (nie wdychać usta otwarte, wdychać powietrze powoli przez nos, tak że nie miał czasu na rozgrzanie).

Zimowy jogging mają wiele zalet w stosunku do treningu na siłowni lub basenie. Ale to tylko w przypadku, jeśli są pozwolenia na zdrowie. W przeciwnym razie przejdź sportowych w miarę możliwości i zgodnie z zaleceniami lekarza.