202 Shares 7172 views

seksualność zdrowotnej. Płyny do higieny intymnej

Higiena i zdrowie – koncepcja, która jest nieodłącznie ze sobą powiązane. Pozwól mi wyjaśnić, dlaczego. Nie przestrzegając podstawowych zasad higieny osobistej, nie jest możliwe do utrzymania zdrowia. A coś takiego jak seksualność higieny – to osobny aspekt życia. Odgrywa ważną rolę w życiu człowieka w ogóle.


relacje seksualne między partnerami i ich normalnego toku bezpośrednio zależnych od funkcji genitaliów. I higiena odgrywa nie tylko ważną rolę w ochronie zdrowia, ale to zależy od partnerów seksualnych przyjemności.

Wyrzucić wczesnych stosunków seksualnych

Początkowo pod uwagę ogólne zasady, których należy przestrzegać przez mężczyzn i kobiet z nastoletnim wieku. Ważne jest, aby zrozumieć, że początek aktywności seksualnej powinno nastąpić nie wcześniej osiemnaście. Nie tylko dlatego, że zgodnie z prawem małżeństwa może dotrzeć do młodych ludzi w tym wieku, w pierwszej kolejności, ponieważ to właśnie w tym okresie zakończono formowanie ciała.

Niezastosowanie się do tej podstawowej zasadzie jest szkodliwe dla zdrowia fizycznego i opóźnia rozwój jako całości, jak i negatywny wpływ na system nerwowy młodzieży. Jest to również bardzo zły wpływ na kobiece ciało, wczesnym okresie ciąży, porodu i oczywiście, starając się pozbyć niechcianego płodu w tak młodym wieku. Wszystko to może prowadzić do procesów nieodwracalnych, a ona ma wszelkie szanse na pozostanie jałowa. Ale jeśli ona zdecyduje się urodzić, to istnieje szansa, że potomstwo może być uszkodzona. Ponieważ organizm kobiety w okresie ciąży nie zostało w pełni ukształtowane i gotowe do pielęgnacji dziecka.

bliskość częstotliwość

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę częstotliwość stosunków seksualnych. Czas trwania średnio powinna wynosić co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, co pozytywnie odbija się na stanie psychicznym i zdrowia obojga partnerów. Ale powinna uwzględniać wiek i, oczywiście, partnerzy temperamentu. Jednak stałym partnerem seks powinien być regularny. Od abstynencji dla mężczyzn z wieku może doprowadzić do tego, że potencja seksualna może całkowicie zniknąć.

Bardzo ważne jest środowisko, w którym bliskość. seksualność zdrowie zależy nie tylko od czystości organów obu partnerów, a także stanu łóżka, bieliznę i mieszkania jako całości. Jest bardzo ważne, aby wybrać porę dnia na seks. Dla większości ludzi, najlepiej wieczorem. Ponieważ organizm ma czas do odzyskania po stosunku. Ale znowu, to wszystko indywidualnie. Pożądane jest również, aby uprawiać seks w wysokiej spokoju, nie znudzi stanie uniknąć problemów ze zdrowiem seksualnym u mężczyzn i kobiet w przyszłości.

zalecenia

Ale nie powinno być dużym wstrzymującym w życiu seksualnym, tak również ekscesy mają przeciwwskazania, zwłaszcza w młodym wieku. Stojącej przepływu krwi do genitaliów podczas stosunku płciowego, może prowadzić do słabego przepływu przewlekłej choroby i pojawiania się różnych procesów zapalnych. Również często płciowy może być bardzo szkodliwe dla organizmu jako całości, ponieważ prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi i zwiększenie częstości akcji serca. W szczególności, często seks jest szkodliwe dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Planowanie dziecko i antykoncepcja

Co jeszcze należy wiedzieć, którzy są zainteresowani higieny życia seksualnego? Ważne miejsce zajmuje kwestia nawożenia i stosowania środków antykoncepcyjnych. Najbardziej pomyślny okres zapłodnienie jest okres owulacji. I zmniejsza szanse na zajście w ciążę przed, w trakcie i po menstruacji. Dlatego para, która decyduje się na dzieci, należy wziąć pod uwagę bardziej korzystnych okresów ciąży i seksu w czasie z tych dni.

Tych partnerów, którzy unikają poczęcia i są chronione przez przerwanie współżycia, nie chcąc używać jednocześnie bardziej skutecznych środków antykoncepcyjnych, należy pamiętać, że seks w dni, które są bliżej miesiączki, zmniejsza ich szanse na uzyskanie ciąży. Ważne jest, aby wiedzieć, że stosunek przerywany może źle wpływać na potencję u mężczyzn.

Również niekorzystnie wpływa na zdrowie częste zmiany partnerów seksualnych. To może pociągać za sobą naruszenie mikroflory zewnętrznych narządów płciowych, i różnych chorób wenerycznych.

Reguły dla facetów

Przestrzeganie zasad higieny dla mężczyzn obejmuje następujące aspekty:

 • człowiek powinien umyć penisa, co najmniej raz dziennie ciepłą wodą z mydłem, a nie tylko przy jego zewnętrznej powierzchni, ale także pod fałd skóry, który jest nazywany również napletka. W innym przypadku nieprzestrzegania tej prostej zasady może być zapalenie żołędzi prącia;
 • Można użyć chusteczek do higieny osobistej, przeznaczony dla mężczyzn, ale warto pamiętać, że nie mogą one zastąpić pełnoprawnym kampanii pod prysznicem;
 • zabronione od angażowania się w stosunku kiedy człowiek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Ponieważ prowadzi do groźby uszkodzenia narządów rodnych kobiet. W takich przypadkach, ewentualne nieciągłości krocza, pochwy i narządów sąsiadujących;

 • Trzeba używać środków antykoncepcyjnych, które nie będą szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Podstawowe zasady dla Pań

Teraz konieczne jest rozważenie zasad higieny należy przestrzegać każdą dziewczynę. Istnieje podstawowy i zaawansowany.

Podstawowe zasady są następujące:

 • codzienne mycie się, i to lepiej rano i wieczorem tylko letnią wodą, czyste ręce. Należy używać osobnego ręcznika do strefy intymnej. W każdym przypadku, po wyczyszczeniu krocza nie wcierać, można suszyć tylko ręcznikiem;

 • gdy nie ma możliwości, aby zostać zmyte w czasie, na przykład, na drodze, nawet w przypadku mężczyzn przyjść z pomocą chusteczki do higieny osobistej. Nie zawierają alkoholu i nie podrażnia zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Ale nie możemy zapominać o osobistym nietolerancji. Niektóre z tych elementów, które składają się może spowodować poważną alergię;
 • Nie należy też zapominać, że wybór narzędzi, takich jak pigułki antykoncepcyjne, należy skonsultować się z lekarzem, który będzie odebrać niezbędne dla ciebie, tak aby nie szkodzić zdrowiu.

Przepisy dla kobiet w czasie miesiączki

Aby uzyskać więcej higieny w krytycznych dniach:

 • ważne jest, aby wiedzieć, co należy myć za każdym razem po zmianie klocków;
 • tampony zmieniane co trzy godziny;
 • wymienić wyroby higieniczne mogą tylko czyste, myte ręce wodą z mydłem;
 • podczas menstruacji powinny ograniczyć aktywność fizyczną, jest zabronione do odwiedzenia sauny i łaźnie;
 • trzeba zachować kalendarz krytycznych dniach. Pomoże to kontrolować czas na poczęcie, a także monitorować stan zdrowia narządów płciowych. Ponieważ cykl awarii może wskazywać na różne choroby ciała, co jest powodem do poszukiwania pomocy medycznej;
 • Zabronione jest uprawiać seks w tym okresie. Zazwyczaj podczas krytycznych dniach przyjemność z seksu dziewczyny nie dostaniesz. Poza tym, podczas menstruacji kobiety ciała jest osłabione, powierzchnia rany jest utworzony w macicy, który jest podatny na infekcje;
 • i seks we wczesnych stadiach ciąży powinny ograniczyć, a ostatecznie nawet zatrzymać, tak aby nie uszkodzić płód i zdrowia kobiety.

wniosek

Podsumowując, możemy powiedzieć, że higiena życie seksualne odgrywa ważną rolę nie tylko w ochronie zdrowia, ale również wpływa na sposób jasny poczucie intymności dostać partnerów.