378 Shares 8418 views

Abaaud Abdelhamid "Smith Dżihad"

Dziś jest cała Europa w końcu przekonał się, że radykalny islamizm – jest głównym dostawcą i dystrybutorem terroryzmem. Jego ideowe inspiratorami wylęgowych plany, zgodnie z którym cywilizowane narody Starego Świata musiał utopić w krwi. Niemcy, Bruksela, Nice – miasta te pojawiły się już w terrorystów soczewek. Ogromna odpowiedź publicznej wywołała zbrodni popełnionych przez radykałów w stolicy Francji. Organy ścigania są w stanie ustalić, kto ich zorganizowanej 13 listopada 2015 roku. Jest to Abaaud Abdelhamid. Był nie tylko zaangażowany w wybuchu w pobliżu kompleksu sportowego „Stade de France”, ale też chciał zabić niewinnych ludzi w Kościele, znajdujące się w mieście Villejuif. Ponadto terrorysta zaplanował zabójstwo pasażerów pociągów na trasie z Amserdama w Paryżu.


Rodniki następnie udało się zrealizować swój zamiar karnej, choć trzy osoby zostały ranne. Taki czy inny sposób, ale policja zdołała zebrać dowody, że Abaaud Abdelhamid udział w przygotowaniu zamachów terrorystycznych czterech z sześciu planowanych.

„Smith dżihad”

Był belgijski pochodzenia marokańskiego. Po Abaaud Abdelhamid powiedział zachodnie media: „Przez lata patrzyłem jak zabijanie przedstawicieli islamu. I – pomazańca Bożego, który powinien przelał krew krzyżowców w Europie ". W tej formie, Abdelhamid Abaaud którego zdjęcia policja krąży we wszystkich miejscach publicznych, podczas przeprowadzanych nalot w Verviers, Belgia, ostrzegł mieszkańców „Starego Świata”, który będzie surowo rozprawić się z „niewiernymi”. Operacja została przeprowadzona w zimie 2015 r.

służby bezpieczeństwa były w stanie podjąć w rodników rozłączenia i zniszczyć dwa myśliwce. Jednak Abaaud Abdelhamid był w stanie uciec.

Ucieczka do Syrii

Później okazało się, że był w Syrii, gdzie wstąpił w szeregi LIH. Na jego przeprowadzce do tej grupy krajów on później powiedzieć: „I został zatrzymany przez patrol, który rozpoczął rozpatrywanie mojej twarzy dokładnie. Następnie wziął zdjęcie i zaczął mnie porównać z obrazem w obrazie, ale podobieństwa nie znaleziono! Muzułmanie nie powinni bać się krzyżowców ".

Wiadomym jest, że Abdelhamid Abaaud, którego biografia jest dość rzadkie, dzieciństwo spędził w jednym z mniej uprzywilejowanych dzielnicach Brukseli.

To, w szczególności, jest to kwestia Molenbeek, którego ludzie rzadko dożyć wieku pięćdziesięciu lat. W tym obszarze odnotowano wysoki poziom bezrobocia, ale ludzie masowo odwiedzanym Malenbeke wzniesiony w meczecie.

Abaad Abdelhamid uczęszczał do prestiżowej szkoły, a radykalne idee on zyskał jako nastolatek. Ale potem wziął drogę przestępczą, zaczynając zarabiać jeden napad. Do tego radykalne wylądował w więzieniu. Dorastając, udał się z bratem do Syrii do walki z „niewiernymi”.

Malenbek – oazą terrorystów

Dopiero po pewnym czasie organy ścigania wykazały, że w dzielnicy belgijskiej stolicy znaleźli rodniki Refuge, który jest kierowany przez Abdelhamid Abaaud. Zdjęcie organizator zamachów terrorystycznych został następnie opublikowany w gazecie w Brukseli. Centrum specjalista do świata, w obliczu groźby radykalizm Liesbeth van der Heide powiedział dziennikarzom zachodnich mediów, że był w Malenbeke jest większość zagranicznych rodników, które mają na celu przeprowadzenia aktów terrorystycznych w Europie.

eliminacja

W listopadzie 2015 roku organy ścigania zaczęły się planowanej operacji uchwycić terrorystów Malenbeka. służby bezpieczeństwa zaczęły szturmować mieszkanie, położone we francuskim Saint-Denis, gdzie przypuszczalnie ukrywa się Abaad Abdelhamid z jego wspólników.

Terroryści opór funkcjonariuszy organów ścigania. Wymiana ognia trwała kilka minut. W końcu okazało się, że Abdelhamid Abaaud zabity. W dodatku do jego mieszkania był kuzyn rodników, które poprzez pas Shahid popełnił samobójstwo. Jak się okazało, szturm mieszkanie w Saint-Denis zapobiec nieuchronnych ataków terrorystycznych, które potencjalnie mogą wystąpić na lotnisku lub mieszkalnej dzielnicy Paryża pod nazwą La Défense. Szef rządu francuskiego, Manuel Valls z nieskrywaną satysfakcją wiadomość o pomyślnym wyniku operacji w Saint-Denis. Zwalczanie radykalnych islamistów trwa.