743 Shares 4807 views

Azuryt (kamień): właściwości magiczne i lecznicze

Azuryt – kamień, którego właściwości od czasów starożytnych przyciągał uwagę ludzi. Jest to naturalne minerały, podgatunek rudy miedzi. Charakteryzuje się intensywnymi odcieniami Lazurowy, szklistym połysku i idealnie gładkie krawędzie. Z natury jest kruchy minerał ma ciekawą funkcję – z biegiem czasu staje się cenny zielony kamień malachit.

Azuryt (kamień): Description

Jest to jeden z najstarszych znanych człowiekowi minerałów. Kamień jest bardzo piękny, ma przyjemny niebieski lub niebieski odcień. Ten niebiański niebieski zawartość Gem fascynujące. Od dawna uważany za atrybut kamienia druidów i szamanów, stał muza genialnych malarzy i wielkich artystów.

Azuryt – właściwości kamienia są uważane za wyjątkowe, jest niezwykle atrakcyjny jest marzeniem wielu kolekcjonerów na całym świecie. Jej krystalicznie czyste niebieskie światła sklepienia słynnej Kaplicy Sykstyńskiej.

charakterystyczny kamień

Pomimo faktu, że składnik mineralny jest rodzaj rudy miedzi, jest traktowane jako nie wyższe malachit. Jego nazwa pochodzi od słowa Azur, czyli z języka francuskiego oznacza „niebieski”. A kamień całkowicie uzasadnia tę nazwę: znakomity głęboki kolor niebieski, niesamowity blask i idealnie gładkie krawędzie szkła sprawiają, że spektakularny i niezapomniany.

Azuryt – kamień, których właściwości można nazwać wyjątkowy. Jest to jedyny mineralny, który wrze w kwasie solnym. Jego kryształy mają złożony kształt. Oprócz nazwy znanego w tej dziedzinie, kamień ma inne nazwy. Na przykład, Francuzi nazywają to shessilitom po mieście Chessy, który w dawnych czasach był znany z produkcji azuryt. Ponadto minerał nazywany jest często Azure miedzi, niebieski, lapis i mosiądzu, a Blue Mountain, armenitom.

Azuryt – kamień, których właściwości do tej pory zostały dobrze zbadane. jest uformowany polimetalicznych rud miedzi przez utlenianie minerałów miedzi (podstawowej). Węglan miedzi zawierające aniony hydroksylowe – jest azuryt (kamień). Charakterystyka składu chemicznego brzmi w ten sposób.

Błękitny kolor przyłączone miedzi mineralny, przy czym zawartość ta przekracza 55%. W warunkach naturalnych, azuryt postaci małych kryształów kolumnowych. Z tego kamienia charakteryzuje się przerwy w postaci powłoki. Kamień uważany jest za dość kruche – na skali Mohsa twardość 3,5-4 jednostki.

depozyt mineralnych

Azuryt – kamień, którego właściwości zostały wykorzystane w różnych dziedzinach na całym świecie, jest produkowany w wielu krajach. Ale większość swoich największych pól są następujące kraje:

 • Meksyk;
 • Chile;
 • USA;
 • Australia (Queensland);
 • Kazachstan;
 • Francja;
 • Niemcy.

Istnieją małe osady w Afryce (Zair Zambia, Namibia), Maroko (Twiss, Mibladen), a także w południowej Ural.

właściwości lecznicze

Dziś wielu znanych azurite (kamień). Magiczne właściwości mineralnych stosowanych w ich psychikę sesji, produkty z tego kamienia koneserów marzyć kupić biżuterię. Nie każdy jednak wie, że oprócz wykwintne piękno, lazur kamień znany jest ze swoich właściwości leczniczych. Jak specjaliści lithotherapists zastrzeżenia może pomóc w leczeniu chorób, takich jak:

 • melancholii;
 • histeria;
 • omamy;
 • padaczka;
 • zaburzenia układu nerwowego.

Ponadto, azuryt sprzyja leczenia:

 • choroby oka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • choroby skóry;
 • astma.

Azuryt posiada silną energię, więc nie może być więcej niż jeden miesiąc z rzędu. Nadmierny entuzjazm dla tego minerału często prowadzi do nierównowagi wewnętrznej. Litoterapists polecić go na sobie nie więcej niż trzy dni. Potem trzeba zrobić przerwę na dwa tygodnie.

Azuryt (kamień): Właściwości zainteresowany

Azuryt słynne magiczne właściwości w starożytności. Kapłani starożytnego Egiptu używali go do komunikowania się z bogami, aw Irlandii druidzi zdeterminowany sposób życia młodych ludzi z jego pomocą. Występowali rytuału chłopców z azuryt, aw trakcie jego młodzieży jasne wyobrażenie o jego celu.

Na Wschodzie azurite, a dziś jest uważany za „trzecie oko”, dzięki której można zobaczyć wszystkie ukryte przed wzrokiem człowieka. W dzisiejszym świecie magów i mediów wykorzystujących azurite złagodzić emocjonalne pobudzenie, pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami. Twierdzą oni, że minerał z pewnością pomoże:

 • w podejmowaniu właściwych decyzji;
 • pokojowego rozwiązania konfliktu;
 • wystawiać oszustwa;
 • zidentyfikować wrogów;
 • pozostają optymistyczne w trudnej sytuacji;
 • znaleźć spokój i czystość duchową.

znaki zodiaku

Często nowoczesne medium i uzdrowicieli osób zastanawia się, czy Azuryt (kamień) właściwości magiczne. Waga może w pełni doświadczyć korzystnych skutków kamieni. Azuryt – kamień Jowisza, który w astrologii symbolizuje samowystarczalności, samostanowienia, wyższość. Minerał ten jest idealna waga (wraz z malachitu). On jest obdarzony efektu terapeutycznego w chorobach, które są najbardziej popularne w tym znaku.

Osoby urodzone pod znakiem Wagi, z pomocą azuryt przyciągnie szczęście, jeśli są one w posiadaniu talizmanów czy amuletów dokonały tego kamienia, lub po prostu przynieść go do domu. Minerał ten ma pozytywny wpływ na ludzi urodzonych pod znakiem Strzelca, Byka, Wodnika i Panny.

Najprawdopodobniej, wielu zastanawia się, co ma negatywny Azuryt (Stone) właściwości. Bliźnięta, urodzony lub raczej pod nim ludzi, szczególnie odczuwalne przez negatywnym wpływem tego kamienia. Pożądane jest, aby nie było w domach z bliźniaków. Przedstawiciele innych znaków może „komunikować się” z tego pięknego kamienia, ale kontakt musi być krótkotrwałe. W przeciwnym razie, minerał nie pomoże i straci swoją siłę.

Jak odróżnić naturalny Azuryt?

W azuryt biżuterii używane zbyt często ze względu na jego kruchość, często kamienie mineralne zdobią prywatne kolekcje koneserów. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz prawdziwe Azuryt należy pamiętać, niektóre z jego cech:

 1. Pod wpływem wilgoci w malachitowej azuryt transformowanej, pozyskiwanie zielony odcień.
 2. Minerał ten jest bardzo rzadko czysty kolor niebieski, niemal zawsze ma inkluzje malachitu.
 3. Jeśli pominąć kawałek minerału w kwasie solnym – będzie gotować w nim.
 4. Kamień ma strukturę pierścieni, zespołów i innych przedmiotów zamawianych.

Jak dbać o kamieniu?

Obchodzi azurite trudne. To musi być chroniony przed wilgocią, aby uniknąć pojawienia się zielonkawy odcień. Pogódź się z tym należy zachować ostrożność, ponieważ minerał jest dość krucha i łatwo pęka nawet w upadku. Azuryt czysta miękką suchą szmatką. Aby utrzymać przez długi czas kolor niebieski, kamień powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, gdyż nie lubi gwałtownych zmian temperatury. Nie wystawiać minerał jest każda substancja chemiczna lub przedmiotem długotrwałego narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Zastosowanie azuryt

Pomimo kruchości tego minerału, jest używany bardzo szeroko:

malarstwo

Od czasów starożytnych wykorzystujących Azuryt tempera niebieski barwnik, który został przygotowany został użyty w artystów ikonografii.

Jewelcrafting

Ze względu na kruchość azuryt w przemyśle jubilerskim był wcześniej stosowany rzadko. Jednak w ostatnich latach stało się popularne ozdoby z azuryt, oprawione w siatce srebra. Z reguły są to małe szorstkie kryształki.

Rzemiosło artystyczne

Minerał używany jako tani kamienia.

pirotechnika

Azuryt jest członkiem wyrobów pirotechnicznych do barwienia w zielone fajerwerki.

przemysł

Azuryt stosowane do miedzi, siarczan miedzi.

Ciekawostki o Azura

 • Niektóre okazy są uderzające w ich wielkości. W 1980 roku odkryto minerał Namibia ważący dwadzieścia sześć kilogramów.
 • W 1997 roku, jeszcze większy okaz został znaleziony w Arizonie. Jego waga wynosiła 4,5 tony. Niezwykłe odkrycie nazywany „The Singing Kamień”.
 • Światowej sławy malarz ikon Andrieja Rublowa w pracach nad jego „Trinity” stosowanego azuryt.
 • Najcenniejsze i największe okazy często wydobywa się w Zairze. Na terenie największych minerałów naszego kraju (do 6 cm średnicy) jest produkowany w kopalni na Uralu Gumeshki.