347 Shares 8649 views

Piękna bluzka. historia

Wszyscy wiemy, że moda – w „Pani” jest zmienna. Dzisiaj, u szczytu popularności jedno, a jutro to jest zupełnie inna, ale są rzeczy, z roku na rok, od wieku do wieku będzie równie istotne. W przypadku jednej z tych zasad bluzki dotyczy szafy.


Bluzka (lub francuski «bluza».) – Odzież damska wykonana z cienkiej tkaniny, koszulę opcji lub lekkiej kurtki. Zazwyczaj ma rękawy, kołnierz i zapina guziki. Istnieją także różnice bluzki: tunika, na przykład.

bluzki Historia

Powrót w XIV-XIII wpne były pierwszymi przodkami bluzek. Heaton – tzw ten element odzieży – noszone na gołym ciele i został wykonany z najlepszych materiałów naturalnych. Nosił to „płaszcz” starożytnych Greków i Rzymian. kraje skandynawskie, z kolei te produkty umieścić pod ciepłe futro w zimnie.

Koszulka wykonana z lnu i bawełny noszone w starożytnej Rosji. Składa się z dwóch paneli koszuli zamkniętych ramion i noszone na głowie. Kto by pomyślał, że obecny piękny bluzka pochodzi z tych ubrań z grubego płótna.

bluzki pięknych pań uzyskała jego nowoczesną formę dopiero znacznie później. Ogólnie nie było tak do końca XVII wieku, ten element garderoby dla bieżącego i często noszone jako bielizna lub części kolorze domu. W XIX wieku, piękny bluzka z haftowanym wykończeniem i wreszcie stać się niezależnym elementem kobiecej garderoby. Moda rozciąga się do Europy i Ameryki, z pominięciem odległej Rosji. W późnych latach 40-tych XIX wieku, piękne bluzki podkreślić formę żeńską i ozdobione fanaberii, falbany i koronki. W epoce wiktoriańskiej, koszule były uważane za nieformalne ubrania, sam element dyscypliny – kołnierz – nabyte dopiero w latach 70. tego samego wieku. Na początku XX wieku, szczególnie popularny wśród bluzek i plisowanych fałdy są korzystnie być noszone na rauty dziennie.

Jeżeli przed końcem 20-tych XX wieku bluzki podkreśla kobiecą figurę, 30 zaczyna się moda na męskim krawiectwem. Piękna bluzka stawały się coraz bardziej jak w koszuli. W latach 50-tych Koko Shanel całkowicie zmienił styl bluzy, zwracając uwagę na to nacisk, jak łuk. Do tej pory prosty jedwabna bluzka z dekoracją w formie łuku jest popyt i jest stylowy element garderoby.

Piękne zdjęcia bluzki, które można zobaczyć tutaj, mają wiele odmian. Na przykład, plik wsadowy – koszula, podobna do samca zarówno w kroju, ona i zewnętrznie. Top – lekki letni bluzka jedwab lub dzianiny przypominające cienki lyamochki górną część kombinacji z tapicerką sem lub koronką. Tunica – wydłużony bluzka free style, usieciowane głównie z naturalnych materiałów pływających, bez guziki i nity.

W dzisiejszych bluzek mody nie są tak popularne jak przed. Teraz domy mody wolą, aby pokazać nam wariacje na temat męskich elementów garderoby, zamiast podkreślać prawdziwą kobiecą urodę. Ale klasyczny nie znika, niezależnie od zmian sezonowych zawsze będą istotne. Bluzka może być łatwo przypisane do elementów podstawowej garderoby kobiety, która wie czego chce od życia, pracy i zawsze wygląda dobrze.