667 Shares 6020 views

Karta graficzna GeForce GTX 750: dane techniczne i opinie

Celem tego artykułu – jeden z najbardziej popularnych kart graficznych w rosyjskim rynku gier w klasie budżetowej, GeForce GTX 750. W tej karty graficznej w mediach wiele opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Aby wyciągnąć własne wnioski, konieczne jest zbadanie opinie właścicieli, do zapoznania się ze specyfikacją techniczną urządzeń i dokonywanie porównań z konkurencją w tym przedziale cenowym. Ponadto, potencjalny nabywca może zobaczyć unikalne urządzeń wydane przez znanych międzynarodowych marek, które nie przegap okazji, aby wyrazić siebie na rynku akcesoriów do gier, a następnie wybierz odpowiednią kartę graficzną dla swoich potrzeb.

Zupełnie nowa architektura

Wiele produktów fani Geforce będzie odwoływać się do poruszania się z producentem, który po wydaniu nowego produktu stworzonego zupełnie nową architekturę GM107 układ oparty o nazwie Maxwell. Nvidia Geforce GTX 750, logicznie, zastąpił stary chip GeForce GTX 650. Jeśli jednak pamiętać, w linii 600-x z low-end, istnieją trzy modele: 650, 650 Ti i 660. W związku z tym producent musiałby je wszystkie zastąpione przez bardziej nowe chipsety z większą wydajnością.

Jednakże producent myśli inaczej. Zwolnienie 750-th modelu, producent przedstawił jego podkręcony model oznaczony GeForce GTX 750 Ti i pozostawić go na tym. Rzeczywiście, dwa nowe wydajność jest daleko w tyle modyfikacji gry Nvidia GTX 660, która nadal jest zapotrzebowanie na rynku, a cena jest stale rośnie.

Dane fabryczne chipie

Przede wszystkim potencjalny nabywca będzie interesujące zobaczyć, co GeForce GTX 750 charakterystykę. Przede wszystkim przyszłych właścicieli zainteresowanych w zużyciu energii, jest to 55 watów, czyli prawie dwa razy mniej niż w poprzednim modelu. Modyfikacja Ti spożywane 5 W więcej, ale jest to wyraźnie z powodu zwiększonej objętości zawartości pamięci video (2 PL 1 GB w modelu 750) i nadmuchiwany 400 różnych częstotliwości pamięci (5400 MHz).

Liczba tranzystorów – 1870 milionów jednostek, technologia procesu – 28 nm, a powierzchnia rdzenia – 148 milimetrów kwadratowych. Służy do podłączenia szybki interfejs PCI-E 3.0 pamięć typu GDDR5. Dla low-end wykorzystuje dopuszczalną szynę pamięci do 128 bitów, niż przez wiele lat, wszyscy użytkownicy są niezadowoleni, według ich opinii. Proszę właściciele oprócz tej częstotliwości bazowej, która przecież była czterocyfrowy – 1085 MHz w klasie budżetowej na pewno jest postęp. Tak, i wsparcie DirectX 11.2 wyraźnie wskazówki dla użytkowników hazardowej adapter przeżyciem. Ale jest pytanie numer bloków tekstur, których liczba zmniejszyła się o połowę (32 do 750 i od 40 do uwolnienia Nvidia GeForce GTX 750 Ti).

Wygląd jest czasami mylące

Pojawienie się karty graficznej natychmiast daje użytkownikowi wiedzieć, że wysoka wydajność może tylko pomarzyć – z tym urządzeniem powyżej klasy budżetowej nigdy nie wschodzi. Jednak pogląd ten jest mylący, ponieważ w ostatniej dekadzie wyścig idzie bardziej do obsługiwanych technologii, a nie za liczbę klatek na sekundę, który obejmuje wielu właścicieli urządzeń high-end z wieloletnim doświadczeniem. Zdecydowanie nowoczesna karta graficzna GeForce GTX 750 z low-end pokaże bardziej realistyczny obraz w nowoczesnych grach niż urządzenie minionej dekadzie.

Wątpliwości może również spowodować, że system chłodzący, który jest bardzo podobny do standardowego chłodnicy procesorem firmy Intel. Sądząc po licznych opinie właścicieli, to karta graficzna jest w rzeczywistości nie potrzebują potężny system chłodzenia, ponieważ odprowadzanie ciepła 55 watów praktycznie bez żadnych kosztów produkcji ciepła, i stąd potrzeba chłodnicy minimum. Jeśli Nvidia Geforce GTX 750 Ti przyspieszy przyszłego właściciela, zainstalowany system chłodzenia jest w stanie poradzić sobie z usunięciem ciepła niż uciesze wszystkich posiadaczy tego urządzenia.

Exclusive od tajwańskiego producenta

Pierwszym produktem, który pojawił się na rynku rosyjskim na układzie NVIDIA GeForce GTX 750, był pod marką Asus, więc przegląd nowych elementów do niego i rozpocząć. Po raz pierwszy od wielu lat pracy w giganta rynku Tajwanie zmienił swoje tradycje: całkowity brak barwną obrazu na opakowaniu, minimalna urządzeń i niedrogie dla rodzaju opakowania jest wyraźnie zniechęca fanów tej marki.

Przez producenta systemu chłodzenia zawsze traktowane poważnie, więc wielu właścicieli pewno może zniechęcić wygląd wentylatora i brak dodatkowego zasilania na karcie graficznej. Ale po testy przeprowadzone przez więcej niż jeden raz, aby napisać wdzięczny odpowiedzi do producenta za to, co stworzyła doskonałą cichy system chłodzenia Asus GeForce GTX 750 Ti.

Zachwyci właścicieli i trzy wyjścia wideo na planszy, które należą do różnych okresów powstawania świata elektroniki. Starożytny złącze D-Sub jest nadal popularny w klasie budżetowej. Zmień monitoruje biały montaż w chińskich towarów konsumpcyjnych, wielu użytkowników nie są jeszcze gotowe. Złącza HDMI i DVI pozwala na podłączenie telewizorów i projektorów.

minusem

Karta graficzna Asus GeForce GTX 750 Ti OC, pojawiły się na rynku rosyjskim, wziął małą niszę. Zamiast zatrzymać się w klasie budżetowej, doszedł do zaawansowanych urządzeń do gier, gdzie jest on umieszczony obok GeForce GTX 660 i Radeon R7 260X. Oczywiście, sprzedawca zawyżone ceny za kartę graficzną Nvidia nie spełniał politykę firmy.

W mediach, wiele opinii i opinii z właścicieli, który udowodnić innym, że nowy produkt należący do segmentu budżetowego, a jego cena powinna być odpowiednia. Występ najbliższego konkurenta tej karty – Radeon R7 260. Wśród jego kolegów adaptera musi być w środku pomiędzy 650 i 660 modelu Ti. Naturalnie, koszt karty graficznej musi mieścić się w tych granicach. Wraz z pojawieniem się na kartach graficznych Maxwell chipem do innych sprzedawców producentów w końcu zdecydowaliśmy się na klasy urządzeń i umieszcza je w niszy budżetu z odpowiednią cenę.

Marketing ruch przez Asusa

Wielu użytkowników są tak ufne od producenta, że po prostu nie zauważają podstęp. A mówimy o produkcie Asus GeForce GTX 750 Ti Strix 4096 MB. Umieszczony w tej grze karty jako odpowiednik klasy bardziej zaawansowane urządzenia z serii 760. Tutaj nie jest jasne, kto jest faktycznie zdefiniowany kartę graficzną w klasie gier – producent lub sprzedawca, ale to nie fair w stosunku do konsumenta.

Urządzenie to ma dokładnie takie same właściwości jak jego konkurentami Maxwell na chipie. Cechą wyróżniającą jest zwiększona tylko o pojemności do 4 GB pamięci wideo, ale nie ma wpływu na wydajność urządzenia. Został poddany zmianom i wygląd – Inżynierom firmy ASUS udało ustawić kartę graficzną budżetowe system chłodzenia z kartą graficzną top-end. W rezultacie, zwrócono uwagę na nabywcę, ale w odpowiedzi otrzymał wiele negatywnych marki, sądząc po opiniach w mediach.

Rynek przyzwoite karty gracza

Nowy Palit Geforce GTX 750 StormX zainteresowany potencjalny nabywca wyraźnie. Po tym wszystkim, oprócz regularnego pamięcią wideo o pojemności 1 GB dla wszystkich urządzeń w układzie Maxwella, producent dostarczył swój produkt dwa gigabajty. Podobnie jak w przypadku przyszłego właściciela i układ chłodzenia, który składa się z jednego wentylatora, w obudowie z tworzywa sztucznego, na całej powierzchni adaptera zamknięcia, jak to jest realizowane w górnej części urządzenia. Naturalnie, taka karta graficzna podczas instalacji zajmuje dwa miejsca w organizmie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy zakupie.

Potężny system chłodzenia dwuwartościowy nawiązuje do faktu, że karta graficzna GeForce GTX 750 jest w stanie pokazać większy potencjał. Można poprawić wydajność akceleracji oprogramowania adaptera (kuwetę dostarczonego z urządzenia), o 12%, zwiększenie częstotliwości GPU od 1085 MHz do 1154 MHz. Od przyspieszenia hałasu wentylatora praktycznie żadnego efektu, zgodnie z wynikami badań, więcej niż 57 stopni, nie można było ogrzewać układ, który oznacza, że układ chłodzenia radzi sobie z jego zadanie jest w 100%.

Prawidłowe chłodzenie doprowadzi do zwycięstwa

Widząc produkt Gigabyte GeForce GTX 750 Ti, kupujący mogą myśleć, że dobrze znana chińska marka stworzyła swoją wizję kart graficznych Nvidii opartych na chipsecie Maxwell. Na pierwszy rzut oka, urządzenie nie różni się od góry. Jednak przy bliższym zbadaniu okazuje się, że pod ogromnym systemem chłodzenia dwie chłodnice, grzejniki i wielu rur miedzianych do odprowadzania ciepła wideo wygląd nie zmienił,.

producent chłodzenia potężny Gigabyte nie powstała tylko dla zabawy. To dzięki efektywnego odprowadzania ciepła udało producenta, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, najbardziej efektywnego podkręcania GPU. Zwiększona wydajność o 30% dla kart graficznych GeForce GTX 750 Ti z chłodzeniem powietrzem – jest nonsensem dla całego rynku komputerowego. Media chipów GeForce GTX 750 opinii wielu właścicieli twierdzą, że nawet zawyżone ceny dla produktu od producenta Gigabyte nie psują ogólne wrażenie zakupu. Po tym wszystkim, nie każde urządzenie jest na rynku w klasie budżetowej, zdolne do działania na poziomie najlepszych modeli.

pułapki Gigabyte

Zapoznanie ze specyfikacjami technicznymi kart graficznych Gigabyte GeForce GTX 750 Ti, użytkownik stwierdzi, że oprócz zalet tych urządzeń i posiadaczy omówione wady, które obfitują. Pierwszym z nich jest wielkość karty graficznej. Ogółem budżet opcja znacznie ich „koledzy” w przedziale cenowym, a wielu użytkowników, którzy kupili tani komputer, preferowane paczuszkę, która będzie miała priorytet: kosz na dyskach twardych lub szybszej karty graficznej.

Do negatywnych opinii z właścicieli, i to jakość większości z układu chłodzenia. Chłodnice powietrza spełniają bardzo słabej jakości, które wibrują nadmiernie podczas pracy, tworząc dziwną hałas (nawet bez podkręcania). Jest to bardzo dziwne, że tego nie zauważył specjalistów w wielu opinii i testów, w których uczestniczyły karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 750 Ti od Gigabyte. Jeśli uważamy, że pozytywne opinie układzie chłodzenia drugiej połowie właścicieli, można założyć, że jakość jest wysoce zależna od partii lub rynku.

Stara gwardia nie poddaje

Fani produktu od producenta EVGA bardzo szczęśliwy – ich ulubiona marka podjęła odpowiedzialność, aby bardzo produktywny karta graficzna GeForce GTX 750. Odpowiedzi wielu właścicieli twierdzą, że zadaniem poradził sobie znakomicie inżynierowie EVGA. układ chłodzenia, zgodnie z oczekiwaniami, producent zapłacił całą swoją uwagę i, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, pod warunkiem, dość drogie chłodnice karty graficznej. W rezultacie, nawet przy maksymalnej prędkości użytkownik może usłyszeć ryk zewnątrz. Przy czym układ chłodzenia szpulki doskonale żaden temperatury GPU istniejące testy przekraczał 70 stopni.

Jak zawsze, wyróżnia marki EVGA od konkurentów i oprogramowania, który został stworzony specjalnie dla karty graficznej w pytaniu. Praca zdalna kontrola wideo wygląda bardzo imponująco, każda zmiana następuje niemal natychmiast, w czasie rzeczywistym, co pozwala użytkownikowi na własne oczy obserwować wynik.

Wykazanie oszczędności w klasie budżetowej

Ale znany Inno3D producent, który uwielbia walczyć na rynku kart graficznych dla lepszej wydajności, wykonany ruch rycerski, a raczej o rezygnacji z wyścigu z rywalami i pokazał najbardziej ekonomicznym w świecie karty graficznej w klasie budżetowej. Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 750 Zielone ma na celu oszczędzanie energii. W tym celu, jest realizowany program, który bezczynnie przymusowo zmniejsza częstotliwość karty graficznej do 200 MHz w BIOS akceleratora graficznego. Naturalnie, pobór mocy urządzenia jest znacznie zmniejszona (średnio 15 W). Podczas ładowania częstotliwość wideo zmartwychwstać, ciągnąc wydajności do maksimum. Dość ciekawym rozwiązaniem producent wprowadził specjalny system chłodzący, który przyciąga poglądy wielu potencjalnych nabywców.

overclockerzy pet

Ale karta graficzna GeForce GTX 750 z bardzo dobrze znaną w rosyjskim rynku producentem Zotac trudno coś, aby zadowolić swoich fanów. W mediach, wiele negatywnych opinii dotyczących tej marki, ponieważ wszyscy spodziewali kolejny przełom najlepszego warsztatu do produkcji kart graficznych scenicznych najwyższych. Właściciele znakiem urządzenia cicha praca układu chłodzenia i polecam tej karty wideo do wszystkich klientów, którzy mają do dyspozycji czynnika forma ciało micro-ATX, ponieważ jest to jeden z niewielu kart, które utrzymują domyślnego rozmiaru.

Niech Zotac zewnętrznego urządzenia i wygląda bardzo atrakcyjnie, ale kupujących karty graficzne niskie profilu powiedział wprost: karta wideo nie będzie w stanie konkurować z klasą gier. A szkoda, bo to jest dla tej marki, wielu fanów są gotowi oddać wszystkie swoje oszczędności.

chłodzenie pasywne do stanu

Bardzo szybko nawigować koszt rynku urządzeń a firma Gainward, uwalniając Geforce GTX 750 2048MB produkt z pasywnym chłodzeniem. Ten producent zawsze tworzone unikalnych urządzeń, które mają chipset, ma masę charakterystycznych cech. Przypomnijmy, co najmniej moduł wbudowany vivo przechwytywania obrazu (nawiasem mówiąc, w sektorze publicznym, moduł ten będzie przedmiotem zainteresowania wielu właścicieli, według ich opinii).

A jeśli potencjalny nabywca uważa, że wraz z brakiem hałasu, gdy karta wideo jest niska wydajność, to na pewno nigdy nie był zaznajomiony z Gainward. Aby być konkurencyjnym, producent podkręcania rdzenia graficznego z ustawieniami fabrycznymi o 8%. A także w celu usunięcia konkurencji w niszy, nadać produktowi pięcioletnią gwarancję. Efekt: Cicha karta z wielką wydajnością i wielkiego okresu gwarancyjnego. Co jeszcze jest potrzebne do kupującego w klasie budżetowej?

Gold Series w klasie budżetowej?

Firma Gainward nie przestaje zadziwiać swoich fanów. Release GeForce GTX 750 Ti Golden Sample jest wyraźnie przyciąga wzrok wielu. Rzeczywiście, w serii złota tego producenta jest zawsze używany karty graficzne, które przeszły selekcję sztywną i testowanie rozproszenia i przegrzaniem. Naturalnie, końcowy produkt jest fabrycznie podkręcony fabrycznie, co firma Gainward twierdzi w dokumentacji dostarczonej wraz z kartą graficzną.

W tym przypadku, GTX 750 Ti Złoty próbki otrzymane zwiększoną wydajność 20% – przyspieszenie 1202 MHz rdzenia graficznego i częstotliwości pamięci 6008 MHz. Wszystko to doprawione opatentowanym systemem chłodzenia serii złota, co gwarantuje wysoką jakość i ciągłość pracy przez 5 lat.

Przeprowadzone testy wideo i porównać je z urządzeniami klasy tani gier prowadzić do spekulacji, że producent celowo ograniczona do podkręcania kart graficznych do jej wykonania nie wykracza poza klasie budżetowej. Jednakże, użytkownik może kontynuować zakłady firmy Gainward, ponieważ pełna karta wideo ma zastrzeżonych narzędzia Expert narzędzie, które pozwala nie tylko skutecznie produkować przyspieszenie, ale również przywrócić początkowy nieskuteczne w zwiększaniu produktywności.

Lider opinie na kryterium „Cena jakości”

Kto by pomyślał, że seria kart do gier MSI GAMING uzupełnić jednostkę budżetową. Najciekawsze jest to, że dobrze znana światowa marka nie ukrywa tego. I jak zaskoczył użytkownika, gdy zakup przyniesie do domu, ponieważ w ogromnym pudełku z urządzeniem, odkrywa wiele ciekawych rzeczy, nie wspominając o kartę graficzną sam, którego wygląd zasługuje na aplauz.

W pudełku znajdziesz: GeForce GTX 750, sterownik do zainstalowania oprogramowania urządzenia, adaptery do wyjścia wideo, kabel do podłączenia. pełny zestaw MSI wszystkich akcesoriów, które powinny być dostarczone wraz z kartą graficzną (jak to było wiele lat temu). Zadowolić użytkowników i oprogramowania, które znajduje się na jednym z dysków w zestawie, ponieważ zawiera narzędzia do monitorowania, szczypanie i podkręcania karty graficznej. Warto zauważyć, że program MSI bez problemu współpracuje z różnych układów i urządzeń pochodzących od różnych producentów.

Konkludując

Każdy, kto zna elementy komputera, wiem, że urządzenia należące do tej samej kategorii cenowej, nie może konkurować z elektroniką o wyższej klasie. W związku z tym układ GeForce GTX 750 nie będzie w stanie uzyskać od low-end do gry, bez względu na to, jak chciał tego producenta. Potencjalny nabywca powinien to zrozumieć i przed zakupem przynajmniej przeczytaj opinie właścicieli i zobaczyć opinie w mediach, studiując zalecenia ekspertów.

Pod względem wydajności graficznej z chipem Maxwell najbardziej zaawansowane technologicznie i wydajne urządzenie w kosztach videoadapters wgłębienia. Fakt ten potwierdza dużą liczbę testów i porównań. Eksperci to powiedzieć, że GTX 750 GeForce chipy mają niski potencjał podkręcania niezależny, a wielu użytkowników ostrzega przed pochopnych działań.