703 Shares 2080 views

Omdlenie wazowagalne: opis przyczyn, objawów i cech oczyszczalni

Wiele osób, które z różnych powodów stało się zemdleć, która jest chwilowa utrata przytomności. Powodując stan czasowego przerwania dopływu krwi do mózgu. Może to wskazywać na poważną chorobę. W medycynie istnieje coś takiego jak wazowagalnego omdlenie, któremu towarzyszy gwałtowny spadek częstości akcji serca i spadek ciśnienia krwi.


On nie jest uważane za zagrażające życiu, ale jeśli powtarza się często, jakość życia jest znacznie zmniejszona. Jest to objaw dziecka i charakter ataku w trakcie życia nie zmienia. Spróbujemy zastanowić się, co jest omdlenie wazowagalne, objawy, ich przyczyny.

Opis choroby

Tego rodzaju stan patologiczny charakteryzuje czasowej utraty świadomości, w ogóle, gdy osoba jest w pozycji stojącej. Wydaje się, jak następuje: ze względu na stosunkowo niski powrót żylny zaczyna wzrastać sympatyczny ton. Osoby cierpiące na częste omdlenia tego typu, wzrost ten jest dość duży, co powoduje zwiększone bicie serca. Mózg pochodzące od impulsów nerwowych intensywne, co prowadzi do zwiększonego spadku zawartości parasympatycznego i sympatycznego tonu. Powoduje to bradykardia, obniżenie ciśnienia krwi, ze względu na to, co się dzieje i omdlenia.

przyczyny

Wazowagalnej omdlenia zazwyczaj powstaje w wyniku nieprawidłowej odpowiedzi organizmu na pobudzenie specyficznych receptorów autonomicznego układu nerwowego.

Najczęstszymi przyczynami tej choroby są:

 • silne emocje, takie jak strach;
 • pobierania krwi z palca lub żyły, ból;
 • Ekspozycja na pozycji stojącej;
 • umiarkowane ćwiczenia nagłego hamowania;
 • ciasne wiążącej lub kołnierz;
 • strach wizyty u dentysty.

Tak więc, jeśli nie było omdlenie wazowagalne, przyczyny tego mogą być różne. W każdym przypadku, towarzyszy ostry rozszerzania naczyń krwionośnych, zmniejszenie częstości akcji serca aż do zatrzymania krążenia, jak również spowolnienie oddychania. Świadomość wróciła samoistnie w ciągu kilku sekund.

Osoby cierpiące na choroby sercowo-naczyniowe, generalnie przeciwwskazane długo się na ciepło w pozycji stojącej, a prawdopodobieństwem wystąpienia omdlenia.

objawy

Omdlenie wazowagalne towarzyszą następujące objawy:

 • bezpośrednio przed utrata przytomności następuje pocenie się, nudności, ciemnienie oczu, dzwonienie w uszach;
 • Skóra staje się blado odcień;
 • znacznie zmniejszona tętno i ciśnienie krwi;
 • omdlenia zawsze występuje, gdy dana osoba jest w pozycji pionowej, a jeśli na początku ataku położyć go poziomo, a następnie choroba odwrotu.

diagnostyka

Do lekarza należy skontaktować się jak najszybciej tam był pierwszy atak. Zazwyczaj przyczyny tego nie boją się omdlenia, ale czasami może to być oznaką poważnych zaburzeń w organizmie. Na przykład, nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych, które mogą prowadzić do śmierci.

Po pierwsze, lekarz stwierdzi pacjenta, gdy ten sam typ, który poprzedzał utratę przytomności i co przepływ pacjent zaczął omdlenia, może wiązać ich wystąpieniu. Po tym, lekarz te pytania zaczynają się zastanawiać:

 • zawód pacjenta i czy jest on związany z zagrożeniem dla życia (kierowca, pilot, nurek, dekarz);
 • czy krewnych pacjenta cierpiącego z powodu chorób sercowo-naczyniowych, które występuje wtedy, gdy nie stracił przytomność jako wazowagalnego omdleń może prowadzić dziedziczna.

Następnie lekarz bada pacjenta, powiedział, że jego kolor skóry, wygląd paznokci, włosów, częstość oddechów, obecności szmerów serca i świszczący oddech. Wyznacza ogólne i biochemiczne badanie krwi.

Dodatkowo, diagnoza obejmuje następujące procedury:

 • Elektrokardiografia (EKG), która określa wydajność serca.
 • Codzienne monitorowanie EKG metodą Holtera (HMEKG). W ciągu 24-72 godzin po EKG wysiłkowe, a jeśli jest to możliwe, aby naprawić omdlenia, a następnie wyświetla pewne zmiany. Poza punktem omdlenia normalnych poziomów.
 • Echokardiografia (echokardiografia). Kalibracja jest wykonywana tylko w celu zapobiegania chorobom naczyń krwionośnych i serca.
 • Hipotonia testu. Przy pomocy tej metody są zdiagnozowano „wazowagalnego omdlenia”. Istotą tej procedury jest to, że pacjent znajduje się na specjalnej złoża pod kątem 60 stopni przez 30 minut. W tym czasie, usuwać parametry EKG, ręcznie lub automatycznie pomiarów ciśnienia krwi. Podczas omdlenia, gwałtownego spadku ciśnienia i zaburzeń serca.

Omdlenie wazowagalne można wydzielić. Niekoniecznie ich prowokowanie każdą chorobę, często utrata przytomności dzieje się w idealnie zdrowych ludzi.

Pierwsza pomoc dla omdlenia

Jeśli pacjent odczuwa zawroty głowy , albo stracił przytomność, należy umieścić go na poziomej powierzchni, rozpiąć lub zdjąć ubranie – to ogranicza jego oddech – i nogi, aby umieścić na wzgórzu, aby zapewnić przepływ krwi do głowy. W większości przypadków pomoc ta umożliwia osobie szybko odzyskać.

Ale jest też taka, że nadal jest w stanie nieświadomości. W tym przypadku, świat poza złożyć mózgu sygnał, że zareagował i zaczął cały „system”. Wymaga to zarówno silne podrażnienia. Na przykład, można dać mu powąchać amoniaku, posypać twarz zimną wodą lub odrobiną pat w policzek.

Nie dać pacjentowi natychmiast wstać po wystąpiło omdlenie wazowagalne, gdy dopływ krwi nie jest jeszcze w pełni sprawny. Jest to konieczne, aby doprowadzić go do przytomności stopniowo, w miarę możliwości, kontrolując jego stan. Jeśli te metody nie pomagają, należy natychmiast wezwać pogotowie, jak długotrwałe niedotlenienie mózgu może spowodować nieodwracalne zmiany lub śmierci.

lek

Jeśli rozpoznano omdlenia wazowagalne leczenia zależy od nasilenia choroby. W niektórych przypadkach utrata przytomności występuje bardzo często, ale zdarza się czasami, że podanie omdlenia na własną rękę. Leczenie jest zwykle przepisywany osobom ze stanu patologicznego występuje tak często, że osoba staje się niezdolny.

Leczenie farmakologiczne obejmuje stosowanie beta-blokerów jako „Atenol” i „metoprolol”. Z tych procesach produkty zmniejszają skurcz mięśnia sercowego i zapobiega nadmiernej aktywacji mechanoreceptorów.

Bradykardia traktowane M-holinoblokatorami. Są to przede wszystkim plamy składający się skopolaminy. Powinny one być stosowane raz na trzy dni. Aby zmniejszyć występowanie omdleń lekarz określa „Dizopiramid”, który M antycholinergiczne i negatywne efekty inotropowe. Znacznie rzadziej używać „teofilina”.

Jeśli w chwili rozpoznania stwierdzono poważnych naruszeń serca, niedoborów mikroelementów lub guza, leczenie lekarz powinien wyznaczyć, zgodnie z tymi chorobami.

zabieg chirurgiczny

Zabieg ten polega na instalację rozrusznika. Wymaga to kombinację następujących czynników:

 • wiek chorych w wieku powyżej 40 lat;
 • często omdlenia;
 • Brak zapowiedzi utraty świadomości (zaciemnienia, zawroty głowy, dzwonienie w uszach);
 • stałe zatrzymanie akcji serca.

Omdlenie po wysiłku fizycznym

Istnieją sytuacje, które występują omdlenie wazowagalne po ćwiczeniach. W tym przypadku czynniki prowokujące są: mocno kołnierz, ostry skręt głowy, silne uciskanie klatki piersiowej, ciśnienie w tętnicy szyjnej zatok rejonie zatoki.

Omdlenie wazowagalne występuje u sportowców, co następuje:

 • Odruch nagłego rozszerzenia obwodowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do znacznie zmniejszonej wydolności serca i wywoływano niedotlenieniem mózgowym ;
 • Wykonana jest nagłe hamowanie aktywności serca nerw błędny odruchu aż do pełnego zatrzymania krążenia.

W pierwszym przypadku, nie jest zwykłym omdlenie, a drugi – nagle zatrzymuje przepływ krwi, co wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

środki zapobiegawcze

Jeśli nie zdiagnozowano żadnej poważnej choroby, należy poważnie myśleć o realizacji działań prewencyjnych, które przedstawiają się następująco:

 • Musimy unikać sytuacji, które mogą spowodować utratę przytomności;
 • Nie można pozostać długo w ciepła, głód, palenie tytoniu, picie alkoholu, peretruzhdaetsya;
 • Musimy ograniczyć forsownych ćwiczeń na trzy miesiące;
 • Musimy promować zdrowie – zaangażować się w jakiś lekki jogging rano, pływanie, aerobik w wodzie;
 • pozytywny wpływ na naczynia krwionośne Bicze i twardnienie;
 • tak, że ciśnienie krwi było zawsze normalna, konieczne jest przestrzeganie reżimu dnia, to znaczy, aby znaleźć równowagę między pracą a czasem wolnym, które pomogą oszczędzać energię ..;
 • niemożliwe jest ostro zginać i obudzić się z pozycji leżącej, jak to może być hipotonia upadek ;
 • oraz normalizuje ciśnienie krwi picia herbata ziołowa z rumianku i mięty pieprzowej, ziele dziurawca i melisy.

Omdlenia w ciąży

Czasami omdlenie wazowagalne wystąpić podczas ciąży. Stan kobiety w ciekawej sytuacji, często towarzyszy ogólne złe samopoczucie i osłabienie wzrosła, a to ze względu na zwiększone obciążenie organizmu. Pojawienie się omdlenia powoduje jej wiele obaw. Powstają one w następujących przypadkach:

 • ostre zmiany w obiegu;
 • niski poziom glukozy we krwi;
 • nagłe ruchy;
 • temperatura i wilgotność;
 • długie i częste leżąc na plecach;
 • toksykoza.

Częste omdlenia niebezpieczny jego upadek, więc należy poinformować lekarza-ginekologa.

wniosek

Tak więc, omdlenie wazowagalne może wywołać poważne choroby mało, więc należy skonsultować się z lekarzem do diagnozy i leczenia. U zdrowych ludzi, ale także czasami występuje. Dzięki środków zapobiegawczych może uniknąć tej choroby.