156 Shares 3371 views

Na flash drive foldery stać skróty: co robić? Na dysku flash, wszystkie foldery stać skróty

Flash Drive, jest jednym z najbardziej powszechnych urządzeń, które są narażone na ataki wirusów, znacznie częściej niż jakakolwiek inna. Głównie ze względu na fakt, że urządzenie jest przenośne, co oznacza, że może on być stosowany do infekowania maksymalną liczbę komputerów, nawet te, które nie są podłączone do sieci globalnej. Po pewnym czasie pracy, użytkownik może zauważyć, że wszystkie foldery na dysku flash stała się etykieta. Jak odzyskać dane i pozbyć się wirusa, przeczytać artykuł.

nieprawidłowo

Często po wystąpieniu problemu powinno być pierwszym rada ludzie i formatuje USB-drive. Oczywiście, problem zniknie na jakiś czas, ale wszystkie dane zostaną utracone. Nawet z tym podejściem, nikt nie może dać gwarancji, że po pewnym czasie imprezy nie zostaną powtórzone. Muszę powiedzieć, że dane użytkownika nie zniknie. Wirus po prostu ukrył je, a linki do rozpoczęcia próby zastosowania jako początkowej zawartości.

niczego nie próbuj otwarte, jeśli na dysku flash, wszystkie foldery stać na skróty. Malware zwykle utworzyć link do ich uruchomienia. Jednocześnie w kodzie skryptu można dodać do zainfekować komputer.

Ale nie lekceważ twórcy wirusów, naiwnie wierząc, że jeśli dysk flash, wszystkie foldery stać skróty, ale braku aktywności na nich, a następnie komputer jest w pełni chroniony. Prawdopodobnie malware skopiował się do wewnętrznej pamięci nawet podczas inicjalizacji urządzenia natychmiast po jest podłączony.

Aby wykluczyć możliwość ta może zostać wyłączona tylko autorun z wszystkich dysków i najnowszej wersji programu antywirusowego.

rozpocząć odzyskiwanie

Co zrobić, jeśli na flash drive foldery stać skróty? Po pierwsze, trzeba usunąć złośliwe oprogramowanie. Aby dowiedzieć się, gdzie wirus jest kopiowany, kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolną ikonę na dysku. W menu, które się pojawi, kliknij na wiersz „Opcje”. W polu „Temat” w oknie, które zostanie otwarte nauczyć. To nagrane ścieżki do pliku binarnego który ma zostać usunięty. Z jego pomocą, i uruchomić wirusa.

Złośliwe oprogramowanie może znajdować się w katalogu, który jest używany na dysku nie było w tym przypadku, pożądane jest, aby oczyścić cały folder. Jeśli folder na dysku flash stała się etykieta, oprócz USB urządzenia warto sprawdzić dwa katalogi:

 • C: Users nazwa_użytkownika AppData Roaming.
 • C: Documents and Ustawienia nazwa_użytkownika Ustawienia lokalne Dane Aplikacje.

Znalezienie się w nich dowolny plik z rozszerzeniem „exe”, należy przeprowadzić pełne skanowanie komputera narzędzie antywirusowe.

Dlaczego oprogramowanie antywirusowe nie zawsze pomaga

Zdarza się, że złośliwe oprogramowanie nie może być usunięty ręcznie, w rzeczywistości zainstalowane oprogramowanie antywirusowe staje się również bezsilny. Fakt, że wiele „robaków” może zainfekować program ochrony.

„W błysku foldery twardym ulegają skróty. Jak usunąć wirusa?” – Zapotrzebowanie użytkownika. W rzeczywistości, żadnych skomplikowanych czynności nie trzeba przeprowadzać, z wyjątkiem spędzić trochę więcej czasu, tworząc specjalną dyskietkę startową.

płyta CD

Jeśli foldery pamięci flash stają się skróty, aby utworzyć dyskietkę startową i usuwania złośliwego oprogramowania jest najlepiej użyć specjalnego cechę firmy Dr.Web nazwie LiveDisk. Można go pobrać na oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Do użytku domowego wyrobu jest całkowicie bezpłatne.

Po pobraniu LiveDisk potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania UltraISO. Po zainstalowaniu aplikacji, aby zintegrować ich funkcjonalność w przewodzie. Upraszcza to proces spalania.

Wystarczy dwukrotnie kliknąć na ikonę z wizerunkiem Antivirus. Potem od razu rozpocząć UltraISO. Wystarczy kliknąć na przycisk „Record” i włóż płytę do napędu.

Bootowalny napęd USB-flash

To nie zawsze jest możliwe, aby znaleźć czystą płytę, czasami po prostu nie ma zapisu DVD-ROM, gdy komputer jest poddany ataku wirusa, a na flash drive foldery stać na skróty. Co zrobić w tym przypadku? Wystarczy utworzyć bootowalną USB-drive. I zrobić to o wiele łatwiejsze niż nagrać płytę.

 • Pobierz LiveDisk Dr.Web, stworzony specjalnie dla urządzeń do USB. Pamiętaj, że te narzędzia w celu uniknięcia ryzyka muszą być uzyskane tylko na stronie internetowej dewelopera.
 • Otwórz plik o nazwie „drwebliveusb.exe”. Jeśli w momencie jego startu są jakieś błędy, otwórz menu kontekstowe klikając prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać „Uruchom jako administrator” opcja.
 • Włóż dysk flash do portu USB.
 • W głównym oknie aplikacji, wybierz urządzenie, które będzie używane jako bagażniku.
 • Umieścić znacznik wyboru obok napis „Format”. Teraz wystarczy kliknąć na przycisk „Create”.

Podczas instalacji pliki zapisywane są wszystkie dane zostaną usunięte z dysku. Przechowywać je z wyprzedzeniem.

Przygotowanie komputera

Jeśli foldery pamięci flash stają się skróty, procedura odzyskiwania powinny być kontynuowane ustawienie BIOS. Aby uzyskać dostęp do programu konfiguracyjnego, należy nacisnąć przycisk „DEL”, gdzie na ekranie ukaże się pierwszy komunikat. Kluczem może być inna. Aby dowiedzieć się, na pewno dokładnie jak uruchomić program konfiguracyjny należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do płyty głównej. Można go znaleźć na stronie internetowej producenta.

Wprowadzanie systemu BIOS, przejdź do zakładki „Boot” lub „Advances”. Należy przełączyć ustawienia przechowywane w wierszu „pierwsze urządzenie rozruchowe” na „USB” lub „DVD-ROM”, w zależności od których urządzenie jest używane.

Aby wyjść i zapisać wszystkie ustawienia, wybierz „Zapisz zmiany i zamknij”.

inspekcja

Jeśli foldery pamięci flash stają się skróty, Windows 7, według wszelkiego prawdopodobieństwa, już zainfekowany, co oznacza, że problem nie będzie w stanie pozbyć się od dłuższego czasu, nie skanować system całkowicie. Aby to zrobić, kliknij na pierwszej LiveDisk ekran domyślny punkt. Jeśli po tym antywirusowe jest niestabilny lub nie rozpocznie, konieczne jest ponowne uruchomienie komputera, preferowaną opcję Tryb awaryjny.

Po pewnym czasie na ekranie pojawi się pulpit przypominający środowisku Windows. Jednocześnie jest on ładowany Control Center. W przypadku awarii jest uruchamiane automatycznie, kliknij aby zobaczyć pająka – znajduje się on w miejscu menu „Start”. Następnie kliknij na napis „Control Center”

Znajdź przycisk „Narzędzia”, który znajduje się w górnej części okna, a następnie kliknij na nim. W panelu, który się pojawi, wybierz „Ustawienia”. W pierwszych ustawieniach na karcie, decyduje, jakie działania zostaną zastosowane do obiektów, które stanowią zagrożenie dla komputera. tutaj konieczne jest ustawienie „Usuń” wartość w każdym wierszu. Nie martw się o bezpieczeństwo danych. Jeśli folder na dysku flash stała się etykieta, to jest po prostu ukryte, ale nie zainfekowany, odpowiednio, i nie zostaną usunięte.

Na dole zakładki „Skaner” Istnieją dwa pola. Pierwszy określa jaki będzie maksymalny rozmiar plików, które są skanowane antywirusowych. Najlepiej jest wpisać „0”, to znaczy, aby usunąć ograniczenia. Druga wskazuje, ile razy każdy obiekt jest skanowany. Wskazane jest, aby wprowadzić wartość „5”. Jest to obowiązkowe, aby umieścić kleszcza w napisach „Skanuj archiwa”. Bez niej, usunięcie wirusa nie może nastąpić, jeżeli na pamięci flash etykiet folderu nierdzewnej.

Zamknij okno Preferencje i wybrać zakładkę „Skaner”, który znajduje się w oknie „Control Center”. Kliknij na przycisk „Skanowanie niestandardowe”. Użytkownik jest proszony o wybór urządzeń, które wymagają skanowanie. Warto zauważyć, wszystkie flagi dostępnych w systemie. Następnie kliknij na przycisk „Scan”.

Kontrola ta może trwać długo, w zależności od ilości danych na dysku i danych cenach. Kiedy ten proces się zakończy, to jest kliknięcie na wierszu „exit”. Po restarcie znowu przywrócić oryginalne wartości ustawień BIOS.

atrybuty

Jeśli foldery pamięci flash stają się skróty, sprawdź system oprogramowania antywirusowego – tylko pierwszy etap odzysku. Po zakończeniu skanowania, należy również zwrócić dane. Jak wspomniano wcześniej, nie zostały zmienione lub usunięte, ale nie pojawiają się w oknie Eksploratora. Zmiana atrybutów, można ponownie zobaczyć swoje dokumenty. I wykonać tę operację na kilka różnych sposobów.

tryb ręczny

Jeśli dysk flash, wszystkie foldery stać skróty do pobierania atrybutów, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz menu „Start” i kliknij na etykiecie „Run”.
 • Poruszać kursor w polu tekstowym i wpisz „cmd”, a następnie kliknąć na etykiecie „OK”.
 • Na ekranie pojawi się okno wiersza polecenia. Po pierwsze, przejdź do katalogu głównego na dysku USB, wpisując „cd / D X: ”. A następnie naciśnij przycisk „ENTER”. Litera „X” należy zastąpić jeden używany w systemie, aby uzyskać dostęp do pamięci flash.
 • Następny rozkaz do wykonania – "-s Attrib H / D / S".
 • Po wykonaniu wszystkich czynności poprawnie, dostaniesz obserwować dyrygenta wszystkie brakujące pliki i foldery.

Automatyzacja procesu

Jeśli foldery pamięci flash stają się skróty, można zresetować atrybuty, aby ułatwić procedurę.

 • Uruchom program "Notepad". Znajduje się on w menu „Standard” „Start”. może po prostu wpisać słowo „notepad” w polu wyszukiwania polu „Run”.
 • Edytor tekstu kombinacji kopia "attrib -s -h / d / s" (bez cudzysłowów).
 • Kliknij na słowo „Plik”, który znajduje się w górnej części programu, a następnie kliknij w wierszu „Zapisz”.
 • Określ nazwę, która zostanie przypisana do dokumentu, na przykład: „imya.bat”. Jak widać, po punkt ma rozszerzenie, charakteryzujący się standardem. Pamiętaj, aby używać słowa „bat”, w przeciwnym razie pożądany rezultat nie został osiągnięty.
 • Przenieś dokument utworzony w zeszycie, na dysku USB. Teraz wystarczy uruchomić plik jako normalny program. Może to być, jak usunąć i pozostawić w przypadku ponownego zakażenia.

Wielu użytkowników do czynienia z sytuacją, w której nie po raz pierwszy na błysk foldery twardym ulegają skróty. Co jeśli problem powtarza się regularnie? Odpowiedź jest oczywista: zainstalować oprogramowanie antywirusowe i przechowywać go w bazie podpis aktualizowana. Ponadto, nie należy używać urządzenia przenośne do pracy na cudzym komputerze – wysokie prawdopodobieństwo, że złośliwe oprogramowanie przychodzi z zewnątrz.