366 Shares 3053 views

Płytki pod cegły gipsu. Jak projektować płytek gipsowych pod cegły?

Jeśli zdecydujesz się przekształcić wnętrze apartamentu, loggię lub balkon, a następnie mogą być wykorzystane do płytki z cegły gipsu. W materiale rdzenia naturalne składniki osadowe, które są stosowane do wytwarzania wytworów formowanych, pokrycia, miesza się do naprawy i budowy, jak również płyt gipsowych do obróbki wykańczającej. Łączą te materiały mogą być z różnych stylów we wnętrzu. Tak popularne Dachówka cegły gipsowe dlatego, że posiada doskonałe właściwości izolacyjne, różne przyjazność dla środowiska, charakteryzuje odporność na ogień, i utrzymuje optymalną temperaturę i wilgotność kryty.

Prace instalacyjne mogą być wykonywane nawet osoba, która nie ma żadnego doświadczenia. Zakup materiał dekoracyjny można w przystępnej cenie, który waha się od 500 do 700 rubli za metr kwadratowy.

Opcje stylizacji

Płytka pod cegły gipsowe mogą być układane w jednym z wielu możliwości zdobienia powierzchni. Najbardziej popularne wydajność jest częściowe lub całkowite okładziny ścienne. Materiał kompozytowy może być dekoracyjny tynk, dachówka lub tapety. Niektórzy projektanci powinni korzystać z opisanego tkaniny do dekoracji łuki i drzwi. Są idealne jako zamiennik drewnianych obudów i stokach. Będzie wyglądać atrakcyjne wnętrza, gdzie oprawione płytki nisze i luster. Jeśli dom ma rogi, które są ciągle brudne, a następnie można je umieścić wykończenie tynku, który chroni przed brudem i dekoracji powierzchni. Najbardziej istotne jest cegła kominki.

Metoda aplikacji

Płytki pod tynk cegły mogą być układane w jednym z dwóch istniejących technologii, sposób pierwszy polega na zastosowaniu śrub i prętów i jest nazywany suchym, drugi sposób polega na elementy mocowania klejem i jest nazywany mokro.

prace przygotowawcze

Jeśli użyjesz gipsowych płytek pod cegły do dekoracji wnętrz, następnie trzeba najpierw przeprowadzić prace przygotowawcze. Konieczne jest przestrzeganie określonej kolejności. W pierwszym etapie podstawą jest zwolniony z dużych nieprawidłowości w procesie, który powinien być stosowany kit. Powierzchnia zostaje oczyszczona z pyłu i brudu mokro, po tym jak ściana lewej do sucha. Płytka chcesz sortować poprzez usunięcie wadliwych produktów, które mają nieregularny kształt. Nie używać noża rozdrobnione i popękane.

Dodatkowe elementy muszą być przycinane na wymiar, aby całkowicie pokrywać powierzchnię ściany. Aby to zrobić, należy użyć piłę. Opanować proces działa siewniki otwory do komunikacji, za pomocą wiertarki. Jeśli zdecydujesz się wybrać mokrą metodę układania płytek, kuper produkt musi być traktowany z papierem ściernym, zapewni to dobrą przyczepność.

Tajemnice przygotowania powierzchni

Płytki ścienne pod gips cegły mogą być układane na różnych podstawach, a mianowicie metal, cegła, beton, drewno i wiele innych. Głównym wymaganiem jest to, że ściana nie ma żadnych znaczących nieprawidłowości i nie podlega skurczowi i odkształcenia. Jeśli trzeba pracować z fundamencie betonowym, ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego porowatości. W przypadku przekroczenia szybkości pochłaniania, powierzchnię traktuje się podkład. W obecności ściany, która została niedawno murowana, konieczne jest jego dalsze przetwarzanie. będzie to konieczne do mocowania wyrobów gipsowych stosowane rozwiązanie klejącą przeznaczoną do układania płytek. Jeśli mówimy o starym murze, to musi być jasne od wykwitów, rysując na jej powierzchni podkładu. Po otynkowane ściany.

Dość często ściany wykonane są ze sklejki i płyt kartonowo-gipsowych, przed rozpoczęciem pracy z takich materiałów należy sprawdzić ich wiarygodność i poziom wilgotności. Wszystkie elementy muszą być zabezpieczone, a podstawa musi być całkowicie sucha. Sklejki i płyty gipsowej zagruntowane. Zanim położył płytki pod tynk cegły w drewnianych ścianach, trzeba sprawdzić, czy są zdeformowane i nie mają czy dużej wilgotności. Drewniana podstawa przetwarzane startera, który jest przyklejony do tkaniny szklanej powierzchni. Po otynkowane powierzchni. Jeśli w domu starego tynku lub betonowych ścian, ich przygotowanie będzie zastosowanie podkładu.

Układanie płytek suchą metodę

Płytki dekoracyjne tynki pod cegły mogą być układane na suchej technologii, musi przygotować produkt, w którym strony mają specjalne uchwyty i gniazd. Z jednego punktu widzenia konieczne jest odłożenie na odległość, która jest równa szerokości płytki. Pionowe wzmocnione w tym miejscu drewniany natarcia. W wynikowym zbiorze otwarcia płytek, konieczne jest, aby ruszyć do przodu z góry na dół. Mocowanie odbywa się za występy pomocą śrub lub sworzni. W tym samym odległość mierzy się od pierwszej szyny, a następnie wprowadza się co następuje. Układanie płytek produkowanych w podobny sposób.

Montaż płytek metodą mokrą

Tynk płytki pod cegły w technologii mokrej przewiduje znakowania rzędów w pierwszym etapie. Produkty są rozszerzane w celu, co jest szczególnie ważne, jeśli planujesz używać koloru, jak również jednostek ulgę. Tylko na takiej technologii można ułożyć konkretny wzór. Roztwór powinien być przygotowany do tego stopnia, że będzie w stanie rozwijać się w krótkim czasie. Na tylnej części urządzenia musi być nałożony klej warstwy zaprawy 2 mm lub mniejszej. Zacznij niosek w tym przypadku, z dolnym rzędzie.

Wszystkie elementy są ułożone w kierunku poziomym należy rozpocząć od dolnej kątem. Między sąsiednimi płytkami trzeba zapewnić pewien luz, jeżeli są stosowane spoinowania. Można zastosować metodę, która dostarcza do układania materiału z powrotem do tyłu, przy szwach nie będą widoczne.

do rekordu

Gdy tynk układa się płytki pod cegły, zdjęć, z których można zobaczyć w artykule, że ważne jest, aby zapewnić równomierność szeregowo pomiędzy poszczególnymi płytkami musi być zainstalowany zaciski lub specjalne krzyże. Jak product placement powinien sprawdzić poziome linie z pomocą poziomnicy i pionu.

pewne niuanse

Po zainstalowaniu wszystkich elementów jest kompletny, 1/2 stawy kwadratowy zapraw powinny być traktowane odpowiedni kolor. Przed zabiegiem konieczne jest opuszczenie ścianę do całkowitego zestalenia kleju. Jeżeli przewiduje się, że powierzchnia wzmocnienie dekoracji wnętrz, trzeba czekać około tygodnia.

Zaleceń wydanych przez zarząd działań

Jeśli płytki do układania pod tynkiem cegły w kuchni, szerokość szew może być równe granicy od 8 do 10 milimetrów. Jeśli nie boisz się przekroczenia materiału, produkty mogą być ułożone koniec do końca, wykończenie będzie musiał zakupić w wysokości 15% więcej w porównaniu z technologią, która zapewnia do tworzenia szwów. Należy pamiętać, że chociaż gips jest stałe, ale jest to materiał bardzo kruchy. Podczas pracy z nim uważać, eliminując uderzenia i zarysowania.

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji

Ołówek linijka umożliwiają podzielić poziomu ściany. Odległość między liniami poziomymi należy 10-15 cm. Jeśli chcesz przyciąć wykończenia, zaleca się, aby położyć je na dole, co najmniej znaczącą część ściany. Przygotuj grzebień lub szpatułki, używając jednego z tych narzędzi, to będzie wygodne nakładanie kleju na tylnej części płytki. Na powierzchnię licującą kompozycji klejowej stosuje się również z łopatką powinny być pod kątem 60 stopni. W następnym etapie powierzchnię ruchów obrotowych niezbędnych dla pchania płytki pod którym klej zostanie wyciśnięty roztworu. Otrzymany nadmiar jest zalecane dla dalszego łączenia. Ważne jest, aby pamiętać, że chwyta się kompozycję do pakowania w 30 minut. W tym czasie trzeba mieć czas, aby załagodzić szwy z wąskich drewnianych łopatek. Nadmiar rozwiązanie konieczne, aby pozbyć mokrej pianki gąbki. Do wykańczania szwów należy zastosować piankę lub myć wstępnie zwilżyć wodą.

wniosek

Gdy instalacja jest wykonana na fugi, ściany premoistened wodą. Jeśli jesteś zainteresowany w kwestii, co do malowania płytek gipsowych pod cegły, po przeprowadzeniu prac na jego powierzchni można zastosować lakier bezbarwny. Pozwoli to zachować kolor i przedłużyć żywotność mety. Jak pokazuje praktyka, której ściany zostały ozdobione płytek gipsowych i zabezpieczona lakierem, są łatwiejsze do czyszczenia.

Do mocowania płytek, można użyć kleju PVA lub pasty, z których ten ostatni pozwala na regulację położenia mety. Jednak eksperci radzą, aby korzystać z tradycyjnego kleju, który zapewnia wysokie materiałów adhezyjnych. Nie powinno się rozpocząć pracę, jeśli temperatura w pomieszczeniu jest poniżej kreski 10 stopni. Produkty cięcia można stosować szlifierek z płyt metalowych. Spoina jest zalecany do stosowania plaster.

Wygładzania stawów niezbędne do przeprowadzenia 20 minut po przyklejeniu płytek, gdy rozwiązanie zyska konsystencję gliny. Gdy kompozycja zaczyna się twardość nadmiar mieszanina musi być usunięty, w przeciwnym razie następuje będzie bardzo trudne. Jeśli nie chcesz, aby zakończyć jakiś czas odsunął się od powierzchni, to ostatnie jest konieczne przed rozpoczęciem prac pozbyć luźnego materiału typu starej farby lub tapety. Ważne jest, aby wykluczyć obecność tłustych plam na ścianach. W tym celu, powierzchnia może być odtłuszczone, przemyto i wysuszono, a po zakończeniu procesu. Jeżeli wilgotność jest podniesiona ściana roztwór napełniono wodą, zwykle nie chwycić.