686 Shares 2928 views

Ile dziennie może być spożywany cukier i dlaczego?

Cukier – produkt, bez których mało kto zarządza dzisiaj. To jest często dodawane do różnych potraw. Słodycze w ogóle nie wyobrażam sobie życia bez niego. Dzisiaj ten słodzik jest sprzedawane na każdym rogu ulicy. Ale eksperci twierdzą, że jej nadmierne stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak jeden dzień może być spożywany cukier. Na to i będziemy rozmawiać w tym artykule.

Czy jest cukier?

Słodkie kochanków trudno go przekonać, że nadmierne spożycie jest niebezpieczne. Niektórzy nie mogą wyobrazić sobie kawę lub herbatę napój bez kilku dobrych łyżek cukru. Załóżmy, zrozumieć wszystkie takie same: Jeść czy nie jeść białego proszku.

Dodał, dziś w wielu produktach, aw niektórych naturalne (takie jak w owocach) zawiera początkowo.

Pochodne cukru wyprodukowanego w branży są:

 • glukoza;
 • laktoza;
 • dekstroza;
 • fruktoza;
 • i tak dalej.

Cukry i kalorie

Oprócz owoców, cukier naturalny może występować nawet w chlebie i makaronu. Okazuje się, że rzeczywista potrzeba rafinowanego cukru u ludzi, nie! Słodycze właśnie zamienił się w leku, a od nich nikt nie może odmówić. Tylko jeden gatunek cukru wyprodukowanego znaczną liczbę:

 • trzciny;
 • sorgo;
 • burak;
 • klon;
 • palmy;
 • i inne.

Jednak bez względu na rodzaj produktu nie biorą, będzie w rzeczywistości, że wszystkie taką samą zawartość kalorii. Ten biały wróg codziennie szkodzi organizmowi.

Szkody lub korzyści

Ale jak dzień można jeść cukru? Dodać trochę proszku w kawa, herbata, ciasta i zawarte w innych produktach spożywczych. Oznacza to, że jemy w sposób niekontrolowany. Niestety długoterminowa nie może kontynuować bez negatywnych konsekwencji. Po wszystkich cukru:

 • Jest to ciężki produkt do organizmu, co prowadzi do trawienia z niedoborem wapnia, ponieważ ostateczne praniach z kości; z tego powodu rozwoju osteoporozy i złamanych zębów;
 • wyrafinowane elementy stopniowo zdeponowane w wątrobie, który transformowano w glikogen, który składa się z cząsteczek glukozy, a po przekroczeniu maksymalnej dopuszczalnej szybkości, sklepy tłuszczowe zaczynają tworzyć;
 • uczucie głodu, co nie jest naturalne, a gwałtowny wzrost poziomu insuliny i glukozy przyczyn przejadania się;
 • w konsekwencji, rozwój chorób układu krążenia, zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu – tak słodycze zapłacił za swoją miłością;
 • Ponadto, zwiększone zużycie słodkich prowadzi do przedwczesnego starzenia się, ponieważ elastyczność skóry są tracone w organizmie szybko gromadzić się wolne rodniki i występują zmarszczek;
 • Cukier jest prawdziwy lek, stopniowo powodując silną zależność;
 • słodycze osłabiają układ odpornościowy, otwierając tym samym drzwi do ryzyka powikłań cukrzycy zestawy.

Norma cukru

Jeśli po wszystkich informacji otrzymanej za bardziej paląca pytanie: ile można spożywać dziennie cukru, należy zauważyć, że eksperci nazywają różne numery. Ten 9-10 łyżki dziennie lub od 30 do 50 gramów. Ale raz można dowiedzieć się o wszystkich skutków ubocznych, nawet nie wiedząc, ile gramów cukru mogą być spożywane w ciągu dnia, to zdecydowanie nie jest sam. Jeśli używasz tego produktu nie, czy warto go jeść? A jeśli postanowił zrezygnować cukru, jak wyeliminować je z diety, gdy najbardziej naturalne produkty, których używamy na co dzień, może być zawarte?

Aby dowiedzieć się, ile dziennie można jeść cukru, tak aby nie zaszkodzić ich zdrowiu, musimy najpierw zrozumieć, że istnieje naturalny cukier w produktach naturalnych, a tabela, z której wyłaniają się wszelkie problemy i niepokoje. Jeśli uniknąć tego drugiego rodzaju cukru, obciążenie organizmu jest znacznie zmniejszona. A jeśli okaże się, naturalny substytut dla niego, a następnie łakomczuchów nie pozostają niezadowoleni.

Co bajek nam powiedzieć o cukier?

Miłośnicy słodkich mówić na jego korzyść, powołując się na fakt, że cukier obsługującego normalną aktywność mózgu. Ale jeśli rozumiem pytanie, okazuje się, że jest to tylko mit. Glukoza jest ciało, oczywiście, jest to konieczne. Jednak on odbiera go od złożonych węglowodanów zawartych zarówno w owocach i warzywach, w zbożach i innych produktów naturalnych. Co więcej, jest ona podzielona powoli, substancja dostaje się do krwiobiegu naraz, więc cukier stopniowo zmniejsza się, a dodatkowo podsyca słodycze nie potrzebuje.

Na rynku znane środki słodzące, takie jak neotam „” „” i „Aspartam sukralozy”. Powstaje pytanie, w jaki sposób są one przydatne dla organizmu do radzenia sobie i jeśli ich zadania. Ale jasnej odpowiedzi ekspertów nie jest podane. Badania są kontynuowane. Jedno jest pewne: kobiety w ciąży i dzieci nie są akceptowane.

Innym ciekawym pytanie dotyczy tych, którzy chcą schudnąć: ile cukru dziennie, można jeść osoby, aby schudnąć? Odpowiedź dla łasuchów będą rozczarowujące. W tym celu musimy całkowicie zrezygnować z cukru i zacząć jeść prawo użytecznych produktów.

Ale co z tymi, którzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez cukru? Czy mogę zastąpić go nawet miód? Pomimo faktu, że miód zawierający precyzyjnie nie mniej kalorii niż cukier, jest to bardzo przydatny produkt dla ciała i go nie uszkodzić. Więc, oczywiście, lepiej użyć cukru zamiast miodu łyżką.

Ale różne ciasta i sody wypadać dokładnie w „czarnej liście”. Tak więc konieczne jest, aby zapomnieć o wszelkiego rodzaju barów, wypieki, przygotowane jadło, owoc sklepy soki i owoce w puszkach. Ale jest mało prawdopodobne, że dzieci będą w stanie wyjaśnić szkodliwe słodycze. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, jak dużo cukru mogą być spożywane w dniu dziecko musi myśleć, a przede wszystkim w formie zawartej w produktach naturalnych. cukier jest sztuczny, według niektórych ekspertów, dla dzieci do 3 lat potrzeba 10 g dziennie, a 3 lata – '15

że zamiast

Zamiast szukać odpowiedzi na pytanie, ile łyżki cukru mogą być spożywane w ciągu dnia, najlepiej jest znaleźć produkty naturalne i korzystania z nich. Na przykład, stevia zioło ma słodkawy smak. Może być dodawane do żywności bez szkody dla ich zdrowia.

Doskonałe „słodzik” i będzie wspomniany miód. Ale z nich to lepiej, aby nie przesadzić, ponieważ liczba kalorii w produkcie będzie przez dach.

wniosek

Tak, najlepiej jest zrezygnować słodycze całkowicie. Naturalne produkty spożywcze zawierają więcej niż wystarczająco potrzebne dla człowieka substancji życiowych. Więc nie wierzę, sacharoza i sladostiproizvodyaschim firm, które pojawią się z różnego rodzaju mitów na temat tego produktu, jak użyteczny i ile dziennie można jeść cukru w cukrzycy i innych chorób. Najlepszą odpowiedź: nie.