525 Shares 1703 views

Kolonia „Sowa”. Umieścić załączoną życie

Colonia „Sowa” to zakład poprawczy specjalnego reżimu. Istnieje odbyciu kary seryjnego mordercy, przestępcy państwowe, niebezpieczne recydywistów. The Colony jest przeznaczony dla 1014 miejsc siedzących, w tym rozliczenia ziemi z 100 miejsc oraz strefy ścisłego reżimu dla 450 osób. Poprawczych zakład jest uważany za jednego z najbardziej odległych miejscach pozbawienia wolności, jest otoczony przez liczne wzgórza i rzeki SOB.


Colonia „Sowa”

Gdzie zakładu karnego? Kolonia znajduje się w miejscowości Harp Jamał-Nienieckim Okręgu Autonomicznego. Zakład Karny znajduje się za kołem podbiegunowym na granicy Północnego Uralu i tundrze, na wzgórzach otoczonych, na brzegu rzeki SOB. Najbliższa miejscowość do kolonii w 1920 km od Moskwy, to Labytnangi.

Harfa osada została założona w 1961 roku. Początkowo znajdował się obóz dla więźniów. Skazańcy byli zaangażowani w budowę linii kolejowej. Później obóz został przekształcony w kolonii karnej dla niebezpiecznych przestępców-recydywistów. Od lat 70-tych XX wieku, otrzymała kryptonim zająca-34/18. Od 1981 roku placówka została zmieniona i zaczął funkcjonować jako kolonii karnej №18 od teraz. To wciąż pochodzi skazany za poważne przestępstwa. Od 2005 roku zakład został nazwany „PKU IK-18 FPS Rosji w Yamalo-Nienieckim District.” Teraz jest to kolonia karna specjalnego reżimu dla więźniów życia. „Sowa śnieżna” – Jest to nieoficjalna nazwa, której nadano na cześć ptaków pomnika, znajdujących się na terytorium.

Jak dostać się do więzienia

Więźniowie są transportowane z Moskwy na dwa sposoby – pociągiem i samolotem. Pierwsza długa, trwa dwa dni. Samolotem latać tylko potrzeba trzech godzin na lotnisku w Salechard. Potem autostopem do konieczności jazdy do promu w poprzek rzeki Ob. Prom będzie transportować do Labytnangi miasta, oferując połączenia komunikacyjne miejscowości harfy.

Życie w murach instytucji

Colonia „Sowa” – jednostka, która może pracować w trybie autonomicznym za pomocą własnych urządzeń komunalnych. instytucja poprawczych eksploatacji kotłownia, piekarnia, stacja Diesel, jadalnia, sklep, wydziałów produkcyjnych do produkcji bloków żużlowych i gruzu. funkcjonować również marmur, szycie, toczenie, warsztat stolarski, buty szwalni. Więźniowie pracujący w tych obiektów, nie tylko w celu zapewnienia sobie z niezbędnymi rzeczami, ale także wykonywać rozkazy ludności i przedsiębiorstw. Instytucja hodowli ptaków i świń. Działających na terenie kaplicy, która została poświęcona przez arcybiskupa diecezji Tobolsku i Tiumeń Dimitri.

Osoby skazane są uprawnione do otrzymywania paczek raz w roku. Na spacer można wyjść raz dziennie przez 1,5 godziny. Spacer więźniów w małej celi. Widziane kąpiele dziesięciominutowe ograniczone biorąc prysznic raz w tygodniu. W ciągu dnia kolonia radia działa. Komórki obecny łóżko,, stół nocna, zamknięty półki, na której jest przechowywana żywność, półka na kosmetyki, jak również zbiornik na wodę i wieszak i WC.

Przepisy są nawiązaniem

Kolonia specjalny system „Sowa” obejmuje pojedyncze i podwójne komory. Krewni więźniów napisać, że w ciągu dnia nie mogą leżeć na łóżku, rozmawiając z współwięźniów może tylko szeptem. Po opuszczeniu komory przeszukać skazany. Wszyscy pracownicy muszą być zgodne z zespołem stwierdził: „Tak, obywatel głowie.” Wszystkie ruchy wewnątrz instytucji są wykonywane tylko w kajdanki, w zgiętej pozycji. Skazańcy nie wolno rozmawiać podczas spaceru, podczas wizyty w wanny i toalety. wizyty rodzinne są dozwolone (nie dłużej niż 2 godziny), ale wykluczyć możliwość spotkań osobistych. imprezy sportowe, pokazy filmów zakazanych, a także okazją do poprawy ich wykształcenia.

Ogólne informacje o uczelni

Colonia „Sowa” bierze jeńców, którzy popełnili poważne przestępstwa. Instrument ten czas służąc Piczuszkin Aleksandr (Bitsa maniak) Evsyukov Denis (dawny policja major), winny masę strzelania Pomazun Siergiej. W wielu IR skazany muzułmanów, którzy zostali oskarżeni o terroryzm. Zatem kolonia „Sowa” wziął się Nikolai Korolev, szef neonazistowskiej organizacji terrorystycznej „Spas”, a dawny terrorysta Kulaeva Nur-Pasza.

Zakład Karny znajduje się za kołem podbiegunowym, gdzie klimat jest surowy, a pełne lato trwa tylko jeden miesiąc. Colonia „Sowa”, gdzie zdjęcia są rzadkie w mediach – trudno dotrzeć do miejsca zatrzymania. Kuratorem jest uważany za Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji. oficerowie FSB często przychodzą do zakładu karnego, wykonywać badania, odkrywania skazańców życia. Więźniowie mogą pisać skargi dotyczące niewłaściwego postępowania pracowników i wnosi do zmniejszenia wymiaru kary.