358 Shares 9532 views

Skrzyp: zastosowanie nie ogranicza się do

Skrzyp – wspólny roślin w naszym kraju. Przypominające małe zielone choinki, ma bardzo długo, aż do 6-7 metrów, korzenie, które mogą przejść do głębokości ponad jednego metra. Na korzeniach roślin rosną małe guzki, guzki. Łodyga skrzypu mogą być dwojakiego rodzaju. Wczesną wiosną rośnie brązowe łodygi, które stają się zarodniki. Później, gdy umiera brązowe łodygi, nie jest nowy, zielony i szlifowane.

Roślina jest bogata w kwas krzemowy tak, że jest gromadzone na powierzchni w małych kryształów, dzięki czemu liście i łodygi szorstkie w dotyku. W różnych częściach skrzypu nazywa się różnie: Sosonko, jodełkę, Chvojka, orzeszki ziemne, a także posiada wiele innych nazw. Ziemne nazywa bo pieczone brodawek korzeniowych do smaku przypomina orzechy. choinek zbierane latem, kiedy słońce świeci jasno. Następnie rozdrabnia się, suszy pod okapem, przechowywana w ciemności torby papierowe lub drewnianych skrzyń.

Skrzyp znalazły zastosowanie w medycynie tradycyjnej, tradycyjnej farmakologii, kosmetologii.

Roślina jest stosowany w ciężkich przypadków zatrucia. Szczególnie dobrze oczyszcza organizm z ołowiu. Leki lub herbata ziołowa arachidowy pomocy obrzęk, zapalenie dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, że w leczeniu gruźlicy, wysokie ciśnienie krwi. Z pomocą pola choinek, można pozbyć się kamieni nerkowych, normalizuje ciśnienie krwi.

Jednak przed przystąpieniem do leczenia Sosonko, musimy upewnić się, że napar lub wywar nie zrobi krzywdy, bo skrzyp ma przeciwwskazań, choć nie bardzo rozległe. Zabronione jest dla osób cierpiących na zespół nerczycowy, zapalenie nerek.

Jak jeszcze można wykorzystać skrzyp? Jego zastosowanie w kuchni, na przykład pomagać gospodarzom zaskoczyć domu pyszne, nietradycyjne dania.

Wypełnienie do ciasta

Młode liście i kolce równomiernie zmieszane z zielonej cebuli, pietruszki, koper, innych ziół do smaku. Dodaj posiekane jajka, sól do smaku. Dla tych ciasta drożdżowego ciasta kolorze najbardziej.

Hash „Amatorki”

Miesza się w mniej więcej równych ilościach skrawających młody zielony fir-skrzyp, pokrzywa, parzona quinoa, świeży koperek, pietruszka, sałata. Dobrze wbity w misce emaliowanej, tak, że wszystkie składniki są dopuszczone do soku z zielonej. Potem dodaje się do nich zielone rozdrobnione ogórek, rzodkiewka, jajka na twardo. Podstawą do mieszania mogą służyć jako chlebowego, serwatkę, jogurt, nawet tylko kwaśnej wodzie. Przed podaniem na stół, wypełnić okroshka z kwaśną śmietaną.

Skrzyp do utraty wagi jest po prostu niezastąpiony. Oto jeden z przepisów, które pomagają schudnąć: jedną czwartą szklanki suchej trawy Sosonko przegotowanej wody i odstawia na kilka pół godziny. Gdy bulion ochłodzeniu eliminuje ciasto, przywrócenie początkowej objętości wrzącej wody. Narzędzie napój jest zalecany posiłek godzinę, około pół szklanki.

Tradycyjnych uzdrowicieli docenić skrzyp, których stosowanie przyczynia się do tworzenia nalewki, wywary z wielu stanów zapalnych i chorób.

Jeśli wziąć świeżego bulionu, wykonaną z równych części mącznicy lekarskiej i orzeszki ziemne, można pozbyć się nadmiaru cholesterolu, oczyszczają naczynia krwionośne. W tym celu, parzona w szklance wody trawie Sosonko zrobić nalegać 45 minut, a następnie po potsediv i rozcieńczony ciepłą wodą, wypić trzeci kielich przed jedzeniem.

Kosmetologów również użyć skrzyp. Jego zastosowanie w płyny i kremy zmniejsza rozszerzone pory, leczy mikropęknięcia, wzmacnia włosy. Oto przepis domowej roboty balsam, który może być stosowany zamiast tradycyjnej pianki, aby oczyścić skórę: około dwie łyżki ziela nalegać w 1 litrze białego wytrawnego wina. Kompozycja ta może nie tylko oczyścić twarz. Jedna czwarta filiżanka, przyjmowana rano zmniejszy intensywność miesiączki u kobiet.

Pole jodełkę – niemal uniwersalna roślina, to trzeba mieć w swojej apteczce.