346 Shares 2052 views

Kwestia polityczna: ile Tatarów na Krymie

Zainteresowani sytuacji i trendów w rozwoju nowych regionów rosyjskich, wiemy, że sytuacja w tym obszarze tradycyjnie wpływać mniejszości. A raczej jeden z nich – mianowicie, populacja Krymskotatarski. Miejmy zrozumieć niuanse kwestii. Proponuje się, aby zobaczyć ilu Tatarów Krym i czy wpływają one tendencje polityczne półwyspu.


ścisłe statystyki

Trzeba powiedzieć, że badania na populacji, nie przeprowadza się na terytorium Ukrainy (do której półwysep został uprzednio stosowanej). Mniej lub bardziej precyzyjnie na pytanie ilu Tatarów mieszka na Krymie, możliwe jest, aby reagować w liczbach trzynaście-letnich. Spis został przeprowadzony w 2001 roku. Według niej, na półwyspie żył 2,033,700 osób, 24,32% stanowiły Tatarów krymskich. Trendy przyszłości dynamika można przewidzieć w oparciu tylko o różne wskaźniki płodności i umieralności w grupach etnicznych. Brak dokładnych danych, ale jest prawdopodobne, aby zakładać, że procentowa zmiana na korzyść ludu pod uwagę w tej chwili. Wiadomym jest, że wzrost liczby ludności Krymskotatarski szacuje się na nieco mniej niż jeden procent rocznie.

Trochę historii

Niektóre źródła twierdzą, że przed upływem tego narodu był głównym na półwyspie. Jeśli poprosisz, aby dowiedzieć się, ile żyli w różnych czasach, otrzymujemy następujące informacje na Krymie Tatarzy. Zaczęli okupować terytorium w XIII wieku. O ich liczba znacznie wzrosła w ciągu dwóch stuleci. Nauka uważa, że w tej chwili jedna trzecia ludności Krymu należał do tej grupy etnicznej. Zmiany poziomu relacji ułatwione przez fakt, że sami Tatarzy ścigany nie tylko w rolnictwie i hodowli zwierząt, ale także handlu niewolnikami. Złapali cudzoziemców i wysłać je na rynek. Kwestia ile Tatarów na Krymie, martwi okolicznych mieszkańców. Tak obawiali naloty plemienia. Nawiasem mówiąc, wielka wędrówka często nie podjęto.

Wszystkie Tatarów krymskich tam?

Jest tam mały niuans dotyczący teraźniejszości i wpływania na proces. Studiując w jaki sposób Tatarów na Krymie, ty zawsze napotkasz heterogeniczności ludzi. Na przykład, niektóre z ich kolegów należący do innego, by tak rzec, oddział. Półwysep jest o pół procent populacji identyfikują się jako Kazan Tatarzy. Ale to już zupełnie inna narodowość. Wśród krymskiej Tatarów też jest odstęp. Są one podzielone na trzy duże grupy, czasem ze względu na rozliczenia przodków: wybrzeża, stepy i góry. Jedność polityczna mieszkańców tego faktu ma niewielki wpływ, w zasadzie – na relacjach krajowych.