400 Shares 7297 views

Najszybszy czołg BT-7 nie został stworzony do obrony

„A nasze zbiorniki są szybko …” Ta linia ze znanej piosenki popularnej w latach trzydziestych film „Ciągnik” nie może być lepiej wyraża istotę sowieckiego doktryny wojskowej przedwojennych lat. Nie potężny i nieprzenikniona, w pierwszej kolejności – szybkość.

Zbiorniki serii BT w swojej nazwie zawierają informacje na temat głównych zalet tej techniki. Litera „B” oznacza „high-speed”, i nie bez powodu. 62, a im więcej niż 86 km na godzinę – dobrą figurę nawet do pojazdów pancernych XXI wieku i pierwszej tercji XX wieku wydawał fantastyczne. BT-7 tank – zbiornik jest najszybszym jej czas, to jest fakt. Pozostaje tylko zrozumieć, dlaczego został stworzony, aby wiedzieć, jak to się stało, i zrozumieć, dlaczego nasi współobywatele tak mało wiemy o tym arcydziele.

Główne elementy konstrukcyjne, pozwalające rozwinąć dużą prędkością w każdym samochodzie jest podwozie i silnik. Oczywiście, ważne jest ciężar w stosunku do zbiornika, – masa pancerza. Ale zadaniem inżyniera jest znalezienie optymalnej proporcji tych parametrów w celu spełnienia warunków odniesienia jak najpełniej. Najszybszy na świecie zbiornik został wyposażony w zawieszenie Christie, której twórcy pojazdów opancerzonych na całym świecie korzysta już dziś, w tym samym czasie, na początku lat trzydziestych, to jest po prostu genialny mógł oszacować jedynie radzieckich inżynierów. Ponadto zachodni projektanci wzięli nie mniej niż dwóch dekad, aby dojść do tej decyzji.

Pierwszy w składzie był czołg BT-2, koła i tor. Zasadniczo, on już posiadał wszystkie atrybuty nowoczesnego samochodu agresywne, w stanie w krótkim czasie dalekich podróży, spiesząc do przełomów, obejmującym wrogich jednostek wojskowych i miast. Funkcja Design – jego zdolność do poruszania się zarówno gąsienicowych i kołowych, czyli kombinacji określonej prędkości zwrotności. Na podstawie tej specyficznej funkcji, może być zawarta w dniu mianowania maszyny: na terytorium ZSRR, zawsze wyrafinowany terenu dróg, najszybszy czołg musiał być przeniesiony na torach, a przekroczenie granicy Miał tylko zresetować je jako dodatkowy ciężar, a pęd naprzód na drogi i autostrady. Silnik został carbureted, umożliwiając korzystanie z przechwyconego ofensywy benzyny. BT-2 był pilot, powstał w 1933 roku, gdy agresywne plany Hitlera były dopiero zaczynają dojrzewać w jego gorączkowych mózgu. Już w 1934 roku, radzieckie rurociągi już zeszła nowe maszyny BT-5. Uzbrojenie składało się z 45 mm armaty i karabinów maszynowych.

1935 to data urodzenia BT-7. Coś podobnego w tym czasie nie ma żadnego z krajów świata, to był najszybszy czołg, ale to był najlepszy wśród innych wskaźników. Kaliber wieży broń – 45 lub 76 mm (w zależności od zmian), nachylona rezerwacja czołowa 22 mm, z silnika wysokoprężnego 2, 400 KM Crew – "Trzy Tank Crew, trzy gejem przyjacielem."

Bojowy chrzest wziął najszybszą zbiornik w Mongolii, gdy genialny ofensywa w pokonaniu sił japońskich odbyło. Potem powiedział, i „orientacja europejska” maszyny, wąskie tory opadł na piasek, ale ruch kierownicą może być mowy. Braki te przejawia się podczas fińskiej kampanii, ale do zmiany struktury jakiegoś powodu nie w pośpiechu.

Powodem, dla którego najszybszy zbiornik nie jest udowodnione podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wszystkie takie same. BT został stworzony dla europejskiego teatru działań, a jego cechy i zalety warunkach terenowych nie zostały zrealizowane.

Wykonane ze zbiorników o dużej prędkości było dużo, więcej niż 5000. Ci, którym udało się uratować po katastrofalnym początku wojny, zostały zastosowane w 1945 roku, podczas szybkiego natarcia, co zaowocowało liczba Kwantuńskiej zgrupowania został zniszczony w 1 mln. 400 tys. Japońskich żołnierzy i oficerów. Straty sowieckie wynosiły około 12 000 ludzi.