310 Shares 2737 views

Morele: kalorii i korzystne właściwości

Najbardziej korzystny okres, aby schudnąć, to lato. Po całej tej porze roku jest tak wiele odmian owoców i warzyw, które zawierają błonnik, przydatne dla utraty wagi! A w lecie apetytu jest znacznie słabsza niż w zimie, więc jest całkiem możliwe, aby zorganizować 10-dniową dietę owocową. Na przykład, Regina Dubovitskaya dobrze cienki bo jedzenie podczas gdy praktycznie sam moreli. Kaloryczność tych owoców jest niska, ale szybko nasycić. A ci, pomarańczowe owoce bardzo smaczne.


Morele: niskokaloryczne!

To niesamowite, jak małe to ocenić! 100 g morele kalorii tylko 41 kcal. Porównaj: w banana, na przykład, odsetek ten wynosi 91, podczas gdy bardziej „znaczące” produktu, pierś z kurczaka, 168. Teraz wyobraź sobie, ile kalorii jeść, kiedy jeść, takich jak kotlety z wołowiny lub szaszłyki z jagnięciny! Prawidłowe odżywianie może być bardzo smaczne. tylko tutaj przed usiąść na ścisłe, choć całkiem przyjemnym diety, odwiedź gastroenterologa, aby zobaczyć, czy może zaszkodzić organizmowi.

Morele: kalorii i korzystne właściwości

Co jeszcze jest to około morele, oprócz niskiej kaloryczności, są tak popularne wśród wielbicieli i ludzi ze zdrową żywnością stale na diecie? No, na przykład, wskaźnik zawartości tłuszczu. To jest tak samo jak 0,1 g na 100 g produktu! Tak więc tutaj 9 g kompleksu węglowodanów. Białka – zaledwie 0,9 grama, mogą nadrobić innych pokarmów niskokalorycznych: kurczak, ryby i rośliny strączkowe. Między innymi, jest to również wielka ilość błonnika zawiera moreli. „Kalorii – małe ilości błonnika – duża” – to jest klucz do sukcesu tego owocu w wykazie produktów, które przyczyniają się do utraty wagi. A co jest tak dobry błonnik? Substancja ta jest liczbą jeden radzi sobie z oczyszczenia jelita. Poza faktem, że radzi sobie z zaparciami, pomaga pozbyć się starych złych „depozyty”, czyli to, co toksyn. Substancje te nie tylko hamują utratę wagi poprzez opóźnianie organizmu niechcianej wody, ale też otruć, bo z tego, co ludzie mogą często poczucie osłabienia, depresji, utraty wytrzymałości. A przecież w skórze moreli zawiera specjalne substancje, które mogą zapobiec rozwojowi raka.

Morele: kalorii pozwala tworzyć przepyszne arcydzieła kulinarne!

Na przykład, w trakcie diety nie zaszkodzi odświeżyć przyprawione puree. Aby przygotować potrzebne są następujące składniki żywnościowe:

  • morele – 4-5 szt.;
  • dyni – 100 g;
  • odtłuszczone Jogurt – 10 g;
  • Mąka – 1 łyżeczka;..
  • zioła (pietruszka, na przykład), siekany – 1 łyżeczka ..

Możesz wyczyścić morele ze skóry, ale ze względu na jego właściwości użytkowe, to lepiej tego nie robić. Wystarczy wyjąć kości z miąższu i umieścić w blenderze (połówki można wstępnie pocięte na 4 sztuk każdy). Następnie oczyścić dynię, pokroić w kostkę średnich i dodać do moreli. Szlifować. Otrzymany przenoszenia masy do oddzielnego naczynia, w dolnej części, która powinna być trochę wody. Dodać mąkę, wymieszać i obrócić słabe światło, to masę nieco gotowano przez 6-7 minuty. Następnie umieścić puree do miski, dodać jogurt i dekoracji z zieleni. Ciesz apetyt i piękną figurę!